Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Brokeři » Návod: Jak koupit své první akcie díky DEGIRO

Návod: Jak koupit své první akcie díky DEGIRO

Návod: Jak koupit své první akcie díky DEGIRO

Tento článek se zaměřuje na společnost Degiro, což je momentálně jeden brokerů, který svým klientům zprostředkovává výhodné služby. U Degiro je bohužel trochu složitá registrace, kterou vám v tomto článku přiblížíme. Degiro ale nabízí obchodování s nízkými poplatky, což těch pár minut registrace jistě vynahradí.

Degiro je původně nizozemská společnost, která ale expanduje a díky své kvalitní nabídce se jim daří na spoustě trhzích. Minimální možný vklad na obchodní účet činí 1 Kč. To ale samozřejmě není ideální, protože minimální velikost obchodu je 1 kontrakt, nebo jedna akcie.

Pusťme se tedy do toho!

Degiro logo

Degiro

★ 90 %

Investování zahrnuje rizika ztrát.

Jak na registraci u Degiro

Registrace u Degiro vám se vším všudy zabere několik hodin. Pravda, není to ideální, ale u jiných společností to bývá i delší. Tak to má bohužel broker Directa u kterého je v rámci registrace nutné podepsat smlouvu a tu v papírové podobě odeslat do Itálie. Degiro mají naštěstí vše vyřešené online.

Nejdříve je třeba si založit obchodní účet

 1. Navštivte stránky brokera Degiro > odkaz zde <
 2. Klikněte na zelené tlačítko Otevřít účet v pravém horním rohu
 3. Do otevřeného formuláře vyplňte základní informace o sobě, jako je jméno, příjmení, telefonní číslo a emailová adresa. Potvrdíte stisknutím tlačítka na konci formuláře Ano, chci se stát zákazníkem.
 4. Poté je třeba do nového formuláře vyplnit všechny další informace. Potvrďte tlačítkem Další.
 5. Na další straně formuláře vyplňte adresu vašeho bydliště a IBAN. IBAN je mezinárodní formát čísla účtu, ze kterého budete vkládat peníze na svůj obchodní účet a na který si budete peníze z vašeho obchodního účtu nechávat posílat.
  Svůj IBAN zjistíte např. v kalkulačce IBAN od ČNB, nebo ve vašem internetovém bankovnictví. Potvrdíte stisknutím tlačítka Další.
 6. Přihlaště se do své emailové schránky a klikněte na tlačítko Dokonči Vaši registraci v emailu, který vám přišel.
potvrdit ucet degiro

Potvrďte svůj email kliknutím na modré tlačítko

 1. Následně budete přesměrováni na stránku, kde budete mít k přečtení smlouvy, které je třeba potvrdit pomocí zaškrtávátka pod nimi a tím je elektronicky podepsat. Je možné, že budete muset po podpisu zadat ověřovací kód, který vám přijde do SMS.
 2. Následně se přihlašte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

Aktivace účtu

Nyní už máte založený obchodní účet. Nemůžete však zatím žádné obchody provádět. Je třeba účet aktivovat splněním několika následujících kroků.

 1. Vyplnit formulář, který slouží jako test způsobilosti a má 7 otázek. V rámci tohoto formuláře budete dotazováni na vaše zkušenosti s obchodováním.
formuláře u degiro

Tyto 2 formuláře je třeba vyplnit

 1. Dále je třeba stejně jako u všech ostatních regulovaných brokerských společností ověřit vaši totožnost. Do 30 dní je tedy nutné nahrát fotografii občanského průkazu nebo cestovního pasu.
 2. Jako poslední je pak třeba provést libovolný vklad na váš obchodní účet a tím ověřit správnost zadaného IBAN a vaše vlastnictví daného bankovního účtu. Platba je posílána na český bankovní účet vedený u pražské pobočky deutsche bank. Pozor ale, nezasílejte peníze prostřednictvím třetích stran jako je například TransferWise, PayPal, Revolut nebo Monese. Jakýkoliv takový převod prostřednictvím třetích stran bude navrácen zpět.
  K platbě není potřeba zadávat variabilní či konstantní symbol, spárování je provedeno automaticka právě pomocí kódu IBAN.
 3. My jsme pro aktivaci účtu poslali částku 10 Kč v neděli odpoledne. V ponělí v 10:00 byla platba přijata a potvrzena a účet aktivován.
 4. Jako poslední věc je ještě potřeba vyplnit 2 formuláře. Stačí kliknout v profilu v pravo nahoře na své jméno. – Jedná se ale jen o potvrzení už uvedených údajů, nic nového ani složitého.
 5. Je na vás, v jaké výši provedete další vklad. My jsme ho poslali ihned po aktivaci účtu (v pondělí v 10:00 a ve 14:00 byl vklad připsán a my mohli koupit své první akcie u Degiro.

Váš účet by měl být po připsání prvního vkladu aktivován!

Jak na nákup prvních akcií u Degiro

Předpokládáme, že už se těšíte na svůj první nákup akcií, že? V tom případě pojďme na to!

Pokud chcete nakoupit akcie hned ten den, kdy je provedena aktivace vašeho účtu, setkáte se s problémem. Při provedení nákupu uvidíte chybovou hlášku “Přesáhl/a jste Váš Volný prostor.” a to i v případě, že na účtě máte dostatečné množství peněz.

Problém je v tom, že na účtě máte Kč, ale obchodovat je třeba v EUR. Je proto třeba si převést Kč na EUR ještě než budete obchodovat.

To lze buď ručně bez poplatku a za středový kurz (tlačítko ObjednávkyPřevod měn) a nebo počkat do druhého dne. Systém totiž o půlnoci tento převod dělá sám. V případě že budete žádat o výběr peněz je třeba znovu EUR převést na Kč. Je to záležitost několika sekund.

Vytvoření objednávky

Pro nákup či prodej akcií je třeba otevřít si formulář pro Zadání objednávky. Jak vypadá vidíte na obrázku níže. Pokud si s ním nevíte rady, pokračujte ve čtení.

zadání objednávky akcií u degiro

Takto vypadá objenávkový formulář, pomocí kterého budete akcie kupovat.

V levém sloupečku vidíte odshora:

 1. Volný prostor – množství peněz v EUR, se kterými můžete disponovat.
 2. Produkt – políčko, pomocí kterého vyhledáte firmu, jejíž akcie chcete prodat či koupit.
 3. Pokyn – Volba nákup či prodej, netřeba vysvětlovat
 4. Typ objednávky – Pravděpodobně víte, že existuje několik typů objednávek. Na vás už je pouze volba toho, kterou objednávku chcete provést. Zjednodušeně: chcete nákup provést ihned, nebo počkat na výhodnější cenu? Podrobnější vysvětlení naleznete v recenzi Degiro.
 5. Počet – pak už je jen třeba zadat množství akcií, které kupujete. Chcete koupit 1 akcii, nebo rovnou 1000? Volba je na vás.
 6. Doba trvání objednávky – Zvolíte-li denní objednávku, máte pouze 24h na její realizaci. Pokud se tak nestane, objednávka automaticky zaniká a vy budete muset vytvořit novou.

Naše zkušenosti s Degiro jsou tedy vskutku pozitivní. Dokonce i jejich mobilní aplikace je hezky zpracovaná a najdete v ní vše potřebné. Kromě akcií nabízí Degiro ETF. Máte ohledně této společnosti další otázky? Zeptejte se níže v komentářích! ⤵️

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 9 komentářů
FB

Dobrý den, je možné na Degiru obchodovat české dluhopisy (korporátní nebo státní)?
Díky za info

Magazín Finex

Dobrý den. Momentálně žádné české dluhopisy nejsou u Degiro v nabídce.

Robin Štěpánek

Jak dlouho mohu na Digero držet akcie? Nákup vícedenní.

Magazín Finex

Dobrý den, Robine. Maximální doba držení akcií u Degiro není nijak omezena.

An

Dobrý den, děkuju za článek a chci se zeptat jak to je s americkými akciemi. Když se převádí eura na dolary, platí se nějaký poplatek?

Magazín Finex

Dobrý den, An. Pokud vím, v takovém případě se poplatek neplatí, protože u Degiro (ač je to možná trochu nevýhodné) nemáte peníze v “hotovosti”, nýbrž ve “fondu peněžního trhu v EUR”. Ten používáte pro nákup akcií a měny se konvertují podle středového kurzu.

Mihcal

DObrý den, mám problém nakoupit. Hází mi to hlášku: Přesáhl/a jste Váš Volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota (včetně transakčních poplatků) této objednávky činí 17.4026 EUR, zatímco Váš volný prostor je 0.07 EUR.
Přitom volný prostor mám 179,97 € kde může být chyba ?

Magazín Finex

Dobrý den, máte na svém účtě opravdu 179 EUR, nebo na účtě máte ekvivalent této částky v korunách? Za jak velkou částku chcete nakoupit, a využíváte market nebo limit order?

Towil

Dobrý den, je možné účet u degira dostat do záporných hodnot ? Díky

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 98 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 96 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
LYNX Broker logo
LYNX Broker★ 92 %
Investování na finančních trzích zahrnuje rizika.
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo