Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Návod: Jak koupit své první akcie díky DEGIRO

Publikováno
Návod: Jak koupit své první akcie díky DEGIRO
Zdroj: depositphotos.com

Tento článek se zaměřuje na společnost Degiro, což je momentálně jeden brokerů, který svým klientům zprostředkovává výhodné služby. U Degiro je bohužel trochu složitá registrace, kterou vám v tomto článku přiblížíme. Degiro ale nabízí obchodování s nízkými poplatky, což těch pár minut registrace jistě vynahradí.

Degiro je původně nizozemská společnost, která ale expanduje a díky své kvalitní nabídce se jim daří na spoustě trhzích. Minimální možný vklad na obchodní účet činí 1 Kč. To ale samozřejmě není ideální, protože minimální velikost obchodu je 1 kontrakt, nebo jedna akcie.

Pusťme se tedy do toho!

Investování zahrnuje rizika ztrát.

Neradi čtete? Pusťte si aktuální VIDEORECENZI platformy Degiro!

Jak na registraci u Degiro?

Registrace u Degiro vám se vším všudy zabere několik hodin. Pravda, není to ideální, ale u jiných společností to bývá i delší. Tak to má bohužel broker Directa u kterého je v rámci registrace nutné podepsat smlouvu a tu v papírové podobě odeslat do Itálie. Degiro mají naštěstí vše vyřešené online.

Nejdříve je třeba si založit obchodní účet

 1. Navštivte stránky brokera Degiro > odkaz zde <
 2. Klikněte na zelené tlačítko Otevřít účet v pravém horním rohu
 3. Do otevřeného formuláře vyplňte základní informace o sobě, jako je jméno, příjmení, telefonní číslo a emailová adresa. Potvrdíte stisknutím tlačítka na konci formuláře Ano, chci se stát zákazníkem.
 4. Poté je třeba do nového formuláře vyplnit všechny další informace. Potvrďte tlačítkem Další.
 5. Na další straně formuláře vyplňte adresu vašeho bydliště a IBAN. IBAN je mezinárodní formát čísla účtu, ze kterého budete vkládat peníze na svůj obchodní účet a na který si budete peníze z vašeho obchodního účtu nechávat posílat.
  Svůj IBAN zjistíte např. v kalkulačce IBAN od ČNB, nebo ve vašem internetovém bankovnictví. Potvrdíte stisknutím tlačítka Další.
 6. Přihlaště se do své emailové schránky a klikněte na tlačítko Dokonči Vaši registraci v emailu, který vám přišel.
potvrdit ucet degiro
Potvrďte svůj email kliknutím na modré tlačítko
 1. Následně budete přesměrováni na stránku, kde budete mít k přečtení smlouvy, které je třeba potvrdit pomocí zaškrtávátka pod nimi a tím je elektronicky podepsat. Je možné, že budete muset po podpisu zadat ověřovací kód, který vám přijde do SMS.
 2. Následně se přihlašte kliknutím na tlačítko Přihlásit.

Aktivace účtu

Nyní už máte založený obchodní účet. Nemůžete však zatím žádné obchody provádět. Je třeba účet aktivovat splněním několika následujících kroků.

 1. Vyplnit formulář, který slouží jako test způsobilosti a má 7 otázek. V rámci tohoto formuláře budete dotazováni na vaše zkušenosti s obchodováním.
formuláře u degiro
Tyto 2 formuláře je třeba vyplnit
 1. Dále je třeba stejně jako u všech ostatních regulovaných brokerských společností ověřit vaši totožnost. Do 30 dní je tedy nutné nahrát fotografii občanského průkazu nebo cestovního pasu.
 2. Jako poslední je pak třeba provést libovolný vklad na váš obchodní účet a tím ověřit správnost zadaného IBAN a vaše vlastnictví daného bankovního účtu. Platba je posílána na český bankovní účet vedený u pražské pobočky deutsche bank. Pozor ale, nezasílejte peníze prostřednictvím třetích stran jako je například TransferWise, PayPal, Revolut nebo Monese. Jakýkoliv takový převod prostřednictvím třetích stran bude navrácen zpět.
  K platbě není potřeba zadávat variabilní či konstantní symbol, spárování je provedeno automaticka právě pomocí kódu IBAN.
 3. My jsme pro aktivaci účtu poslali částku 10 Kč v neděli odpoledne. V ponělí v 10:00 byla platba přijata a potvrzena a účet aktivován.
 4. Jako poslední věc je ještě potřeba vyplnit 2 formuláře. Stačí kliknout v profilu v pravo nahoře na své jméno. – Jedná se ale jen o potvrzení už uvedených údajů, nic nového ani složitého.
 5. Je na vás, v jaké výši provedete další vklad. My jsme ho poslali ihned po aktivaci účtu (v pondělí v 10:00 a ve 14:00 byl vklad připsán a my mohli koupit své první akcie u Degiro.

Váš účet by měl být po připsání prvního vkladu aktivován!

Jak na nákup prvních akcií u Degiro

Předpokládáme, že už se těšíte na svůj první nákup akcií, že? V tom případě pojďme na to!

Pokud chcete nakoupit akcie hned ten den, kdy je provedena aktivace vašeho účtu, setkáte se s problémem. Při provedení nákupu uvidíte chybovou hlášku “Přesáhl/a jste Váš Volný prostor.” a to i v případě, že na účtě máte dostatečné množství peněz.

Problém je v tom, že na účtě máte Kč, ale obchodovat je třeba v EUR. Je proto třeba si převést Kč na EUR ještě než budete obchodovat.

To lze buď ručně bez poplatku a za středový kurz (tlačítko ObjednávkyPřevod měn) a nebo počkat do druhého dne. Systém totiž o půlnoci tento převod dělá sám. V případě že budete žádat o výběr peněz je třeba znovu EUR převést na Kč. Je to záležitost několika sekund.

Vytvoření objednávky

Pro nákup či prodej akcií je třeba otevřít si formulář pro Zadání objednávky. Jak vypadá vidíte na obrázku níže. Pokud si s ním nevíte rady, pokračujte ve čtení.

zadání objednávky akcií u degiro
Takto vypadá objenávkový formulář, pomocí kterého budete akcie kupovat.

V levém sloupečku vidíte odshora:

 1. Volný prostor – množství peněz v EUR, se kterými můžete disponovat.
 2. Produkt – políčko, pomocí kterého vyhledáte firmu, jejíž akcie chcete prodat či koupit.
 3. Pokyn – Volba nákup či prodej, netřeba vysvětlovat
 4. Typ objednávky – Pravděpodobně víte, že existuje několik typů objednávek. Na vás už je pouze volba toho, kterou objednávku chcete provést. Zjednodušeně: chcete nákup provést ihned, nebo počkat na výhodnější cenu? Podrobnější vysvětlení naleznete v recenzi Degiro.
 5. Počet – pak už je jen třeba zadat množství akcií, které kupujete. Chcete koupit 1 akcii, nebo rovnou 1000? Volba je na vás.
 6. Doba trvání objednávky – Zvolíte-li denní objednávku, máte pouze 24h na její realizaci. Pokud se tak nestane, objednávka automaticky zaniká a vy budete muset vytvořit novou.

Naše zkušenosti s Degiro jsou tedy vskutku pozitivní. Dokonce i jejich mobilní aplikace je hezky zpracovaná a najdete v ní vše potřebné. Kromě akcií nabízí Degiro ETF. Máte ohledně této společnosti další otázky? Zeptejte se níže v komentářích! ⤵️

Další zdroje informací:

 • Degiro (Výběr první akcie)
 • Degiro (Typy objednávek)
 • Degiro (Klíčem je rozprostření rizika)
Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (16 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jake

No s exekuci objednavky maji trochu problemy. Limit order se vyplnil, az kdyz byla cena celkem vyrazne pod limitem a to jeste za limitni a ne aktualni cenu. Maji sice nizke poplatky, ale na tom rozdilu cen pri exekuci jsem ztratil 8€, takze to v souctu vlastne neni vubec levny broker. Neco takoveho u IB neexistuje..

Jirigeorge

Dobrý den, mám problém objednat akcie u DEGIRO. Mohli by jste prosím vysvětlit, co mohu pro nákup použít?? Děkuji! Jiří
Zůstatek:1124,22 Euro
Portfolio: 1082,02 Euro
FPT: 42,20 Euro
Volný prostor: 1124,22 Euro

Alex

Dobrý den. Mam koupene akce. Chci je prodat za 30$. Kdyz zadavam vícedenní limit objednavku na prodej, vyskakuje okno s hláškou “Zadávaná cena 30.0000 je příliš vysoká oproti poslední zobchodované ceně 21.8800. Horní hranice je 26.2560” Je to divni.

Zdeněk

Dobrý den, na svém účtu mám volný prostor 45,16 euro. Ve chvíli kdy chci zakoupit 2 akcie s cenou 25,70 dolarů. Hodí mi to hlášku: Přesáhl/a jste Váš Volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota (včetně transakčních poplatků) této objednávky činí 85.148 EUR, zatímco Váš volný prostor je 45.1746 EUR. Pokud se jedná o Market objednávku, pak byla zablokována z důvodu nejhoršího možného scénáře exekuce. Jelikož u Market objednávky není cena předem stanovena, musíme brát do úvahy náhlou změnu ceny mezi časem, kdy zadáváte objednávku, a časem, kdy je objednávka vypořádána. Pokud je toto Váš problém, zkuste prosím zredukovat množství u Market objednávky nebo zadejte Limitní objednávku.
Jedná se o Market objednávku.
Asi budu vypadat jako … ,ale kdo se nezeptá… .
Děkuji za odpověď.

Jana

Dobrý den, už Vám někdo odpověděl? Mám úplně stejný problém ????‍♀️

Ondra Cenek

Jsou to naprosté základy obchodování: market order je objednávka za tržní cenu a v tom textu je to krásně vysvětlené, prostě se musí brát v potaz nejhorší možný scénář, pokud by cena najednou velice vyletěla, tak kolik byste v takovém případě za akcie zaplatily. Je to divné při tak malých částkách. Musíte použít limit order, tedy objednávku s limitem, tedy že chcete nakoupit akcie do nějaké ceny, kterou si určíte. Pokud chcete nakoupit ihned, tak dejte aktuální cenu či cenu o malinko vyšší. Naopak pokud chcete nakoupit výhodněji, tak zadejte nějakou nížší než aktuální cenu. Jakmile cena klesne, tak se objednávka vyplní. Pokud ne, tak můžete nervit. Někdy se vyčkávat nevyplatí, například když je AMD za 2,4 dolarů, nedávno bylo za 2 dolary, jenže za nedlouho vyskočí na 4 dolary.

Jakub

Mám stejný problém. Jak se vám to podařilo vyřešit?

FB

Dobrý den, je možné na Degiru obchodovat české dluhopisy (korporátní nebo státní)?
Díky za info

Redakce Finex

Dobrý den. Momentálně žádné české dluhopisy nejsou u Degiro v nabídce.

Robin Štěpánek

Jak dlouho mohu na Digero držet akcie? Nákup vícedenní.

Redakce Finex

Dobrý den, Robine. Maximální doba držení akcií u Degiro není nijak omezena.

An

Dobrý den, děkuju za článek a chci se zeptat jak to je s americkými akciemi. Když se převádí eura na dolary, platí se nějaký poplatek?

Redakce Finex

Dobrý den, An. Pokud vím, v takovém případě se poplatek neplatí, protože u Degiro (ač je to možná trochu nevýhodné) nemáte peníze v “hotovosti”, nýbrž ve “fondu peněžního trhu v EUR”. Ten používáte pro nákup akcií a měny se konvertují podle středového kurzu.

Mihcal

DObrý den, mám problém nakoupit. Hází mi to hlášku: Přesáhl/a jste Váš Volný prostor. Nejhorší možná exekuční hodnota (včetně transakčních poplatků) této objednávky činí 17.4026 EUR, zatímco Váš volný prostor je 0.07 EUR.
Přitom volný prostor mám 179,97 € kde může být chyba ?

Redakce Finex

Dobrý den, máte na svém účtě opravdu 179 EUR, nebo na účtě máte ekvivalent této částky v korunách? Za jak velkou částku chcete nakoupit, a využíváte market nebo limit order?

Towil

Dobrý den, je možné účet u degira dostat do záporných hodnot ? Díky

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎