Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Česká IT společnost eMan se v srpnu chystá na Pražskou burzu

Česká IT společnost eMan se v srpnu chystá na Pražskou burzu

Česká IT společnost eMan se v srpnu chystá na Pražskou burzu

Česká IT společnost eMan se v srpnu chystá na své IPO na Pražské burze v hodnotě 40 milionů korun. Po dlouholeté snaze dostat se na burzu tak své štěstí vyzkouší na trhu PX Start, na kterém chce získat dostatek kapitálu pro svůj další růst.

IPO za 40 milionů korun na trhu PX START

Česká IT společnost eMan na našem trhu působí již od roku 2010 pod vedením Jana Horyny, Jiřího Horyny, Tomáše Čermáka a Michala Košeka. Za deset let se této malé společnosti se zaměřením na vývoj aplikací a digitalizaci povedlo své působení rozšířit nejen po Evropě ale i za oceán do USA.

Na svém kontě má tak více než stovku zaměstnanců, roční výnosy dosahující až 168 milionů Kč a seznam zákazníků zahrnující velké hráče v prakticky každém odvětví.

Jak je vidět podle posledních úspěchů společnosti ale i samotných slov jejich majitelů míří ambice eMan velmi vysoko. Není tak divu, že po několikaleté snaze se mu povedlo dosáhnout vydání vlastního IPO na Pražské burze.

Přesněji tedy budou akcie eMan v celkové hodnotě 40 milionů korun vpuštěny na jeden ze specializovaných trhů Pražské burzy s názvem PX START. Ten nabízí malým a středním českým firmám možnost vstoupit na akciový trh. S hladkým průběhem IPO společnosti navíc pomáhá i specializovaná firma Starteepo, která má s IPO již několik zkušeností.

Samotná společnost od IPO očekává rychlejší stabilizaci firmy po několika letech rychlého růstu ale i lepší řízení financí. Společnost navíc ani nevylučuje prodej akcií na přímo, načež přiznala, že již teď jedná s několika strategickými investory. Podle všeho však společnost zvažuje i možnost spustit prodej zaměstnaneckých akcií.

Stane se eMan dividendovým titulem?

Vedení společnosti svůj vstup na Pražskou burzu vidí jako pozitivní krok k tomu stát se jedním z ceněných dividendových titulů, přičemž počítá i s růstem svých akcií. Vysněnou metou společnosti je tak vyrovnat se jednou takovým gigantům jako je například ČEZ ale i další úspěšné společnosti.

Jelikož jsou mezi zákazníky této společnosti vysoko postavené firmy ale i nadnárodní korporace má eMan před sebou jistě zářnou budoucnost.  Na jeho seznamu zákazníků se tak objevují například jména jako je Škoda Auto, ČSOB, Allianz, Generali Česká pojišťovna nebo Honeywell.

O kvalitě a zdraví společnosti vypovídá i fakt, že koronavirová krize ji na rozdíl od jiných nějak silně nezasáhla. Naopak podle slov jejího šéfa Jiřího Horyny by měla z této krize vyjít mnohem silnější. 

Společnost navíc již není závislá na jiných firmách jako tomu bylo do roku 2016, kdy její podíl v hodnotě 10 milionů vlastnila společnost Jablotron. V současnosti však celý podíl spadá pod správu samotné společnosti, přičemž 25procentní podíly vlastní každý z vlastníků.

Jaké šance dáváte vy společnosti eMan na burze? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo