Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 levné dividendové akcie, které můžete aktuálně nakoupit

2 levné dividendové akcie, které můžete aktuálně nakoupit
Zdroj: depositphotos.com

Nákup levných dividendových akcií je rozhodně zajímavý způsob, jak zvýšit své pasivní příjmy za relativně nízké náklady. Pandemie koronaviru a další faktory nám vytvořily perfektní příležitosti pro nákup některých titulů, které mohou v dlouhodobém horizontu představovat výhodnou investici.

Právě proto jsme se vám dnes rozhodli představit dvě aktuálně levné dividendové akcie, do kterých se v současnosti může vyplatit investovat.

I kdyby vás nelákaly dividendové výnosy jako takové, je možné níže zmíněné tituly nakoupit za účelem širší diverzifikace vašeho akciového portfolia. 

Pfizer (PFE)

Velikán na poli farmaceutického průmyslu Pfizer (PFE) v posledních letech generoval vysoké zisky. V roce 2019 dosáhl na 16,3 miliardy dolarů, což představuje přibližně 31 % z celkového prodeje, který ten samý rok dosáhl 51,8 miliard dolarů.

Pro porovnání v roce 2018 dosáhl zisku v hodnotě 11.2 miliardy dolarů, což představovalo 21 % z celkových příjmů.

Pfizer se navíc i přes oslabení světové ekonomiky řadí mezi akciové tituly, do kterých se v současnosti vyplatí investovat, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich je nepochybně fakt, že dividendy ve zdravotnickém sektoru se čtvrtletně pohybují okolo 0,38 amerických dolarů, což odpovídá výnosnosti okolo 4,3 % ročně.

Poznámka

Dalším z důvodů jsou i nové změny, kterými si společnost prochází. Podle všech odhadů by tak mělo vedení investovat především do aktivit, které budou mnohem výnosnější než ty dosavadní.

V současnosti se akcie Pfizer obchodují na velmi nízké hodnotě 12 P/E. Z dlouhodobého hlediska je však možné očekávat, že hodnota jeho akcií poroste a sní i výše vyplácené dividendy.

Aktuální cena akcií Pfizer

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Pfizer Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

American Express (AXP)

American Express (AXP) neboli americký provozovatel kreditních karet, který momentálně čelí jedné z největších zkoušek ve své historii se i tak stále řadí mezi tituly, které stojí za to přidat do svého portfolia.

Během několika měsíců můžeme (v tom lepším případě) totiž očekávat zotavení ekonomiky nejen v USA ale i po celém světě, což společnost opět vrátí do normálu. Dalším předpokladem je i zvýšení počtu provedených transakcí při zmírňování posledních opatření.

Výsledky společnosti také nejsou nějak zvlášť špatné. V roce 2019 si společnost přišla na 6,8 miliardy dolarů z prodeje, který dosáhl 34,9 miliard dolarů. Celkově tak od roku 2017 vzrostl prodej o 15 % z 30,4 miliard.

Ve zkratce jsou tak akcie American Express stále dobrou investicí s čtvrtletní výplatou dividendy v hodnotě 0,43 dolarů, což odpovídá výnosnosti okolo 1.8 % ročně. Dobrou zprávou je i fakt, že společnost své dividendy každoročně zvyšuje už od roku 2012.

Při nákupu je však potřeba počítat s tím, že tyto akcie jsou o něco dražší než ty od Pfizer. V současnosti jsou totiž akcie obchodovány s poměr mezi tržní cenou akcií a čistým ziskem na jednu akcii (neboli P/E) okolo 14 P/E, i když správným ukazatelem je podle většiny investorů až hodnota nad 15 P/E.

Aktuální cena akcií American Express

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AXP Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na závěr tak obě tyto dividendové akcie představují zajímavou investiční příležitost, a to především pro dlouhodobé investory. Při výběru je však potřeba počítat s tím, že akcie Pfizer jsou teoreticky mnohem bezpečnější investicí než nákup American Express, který nejspíše čeká mnohem delší cesta k úplnému zotavení.

Trh je ale živý organismus, takže nelze dopředu vědět, co se stane. Může to být zrovna naopak. Vaši investici si tedy vždy dobře promyslete. 

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.