Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Akcie » 2 levné dividendové akcie, které můžete aktuálně nakoupit

2 levné dividendové akcie, které můžete aktuálně nakoupit

2 levné dividendové akcie, které můžete aktuálně nakoupit
Zdroj: depositphotos.com

Nákup levných dividendových akcií je rozhodně zajímavý způsob, jak zvýšit své pasivní příjmy za relativně nízké náklady. Pandemie koronaviru a další faktory nám vytvořily perfektní příležitosti pro nákup některých titulů, které mohou v dlouhodobém horizontu představovat výhodnou investici.

Právě proto jsme se vám dnes rozhodli představit dvě aktuálně levné dividendové akcie, do kterých se v současnosti může vyplatit investovat.

I kdyby vás nelákaly dividendové výnosy jako takové, je možné níže zmíněné tituly nakoupit za účelem širší diverzifikace vašeho akciového portfolia. 

Pfizer (PFE)

Velikán na poli farmaceutického průmyslu Pfizer (PFE) v posledních letech generoval vysoké zisky. V roce 2019 dosáhl na 16,3 miliardy dolarů, což představuje přibližně 31 % z celkového prodeje, který ten samý rok dosáhl 51,8 miliard dolarů.

Pro porovnání v roce 2018 dosáhl zisku v hodnotě 11.2 miliardy dolarů, což představovalo 21 % z celkových příjmů.

Pfizer se navíc i přes oslabení světové ekonomiky řadí mezi akciové tituly, do kterých se v současnosti vyplatí investovat, a to hned z několika důvodů. Prvním z nich je nepochybně fakt, že dividendy ve zdravotnickém sektoru se čtvrtletně pohybují okolo 0,38 amerických dolarů, což odpovídá výnosnosti okolo 4,3 % ročně.

Dalším z důvodů jsou i nové změny, kterými si společnost prochází. Podle všech odhadů by tak mělo vedení investovat především do aktivit, které budou mnohem výnosnější než ty dosavadní.

V současnosti se akcie Pfizer obchodují na velmi nízké hodnotě 12 P/E. Z dlouhodobého hlediska je však možné očekávat, že hodnota jeho akcií poroste a sní i výše vyplácené dividendy.

Aktuální cena akcií Pfizer

Cena za 1 akcii
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

American Express (AXP)

American Express (AXP) neboli americký provozovatel kreditních karet, který momentálně čelí jedné z největších zkoušek ve své historii se i tak stále řadí mezi tituly, které stojí za to přidat do svého portfolia.

Během několika měsíců můžeme (v tom lepším případě) totiž očekávat zotavení ekonomiky nejen v USA ale i po celém světě, což společnost opět vrátí do normálu. Dalším předpokladem je i zvýšení počtu provedených transakcí při zmírňování posledních opatření.

Výsledky společnosti také nejsou nějak zvlášť špatné. V roce 2019 si společnost přišla na 6,8 miliardy dolarů z prodeje, který dosáhl 34,9 miliard dolarů. Celkově tak od roku 2017 vzrostl prodej o 15 % z 30,4 miliard.

Ve zkratce jsou tak akcie American Express stále dobrou investicí s  čtvrtletní výplatou dividendy v hodnotě 0,43 dolarů, což odpovídá výnosnosti okolo 1.8 % ročně. Dobrou zprávou je i fakt, že společnost své dividendy každoročně zvyšuje už od roku 2012.

Při nákupu je však potřeba počítat s tím, že tyto akcie jsou o něco dražší než ty od Pfizer. V současnosti jsou totiž akcie obchodovány s poměr mezi tržní cenou akcií a čistým ziskem na jednu akcii (neboli P/E) okolo 14 P/E, i když správným ukazatelem je podle většiny investorů až hodnota nad 15 P/E.

Aktuální cena akcií American Express

Cena za 1 akcii
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf

Na závěr tak obě tyto dividendové akcie představují zajímavou investiční příležitost, a to především pro dlouhodobé investory. Při výběru je však potřeba počítat s tím, že akcie Pfizer jsou teoreticky mnohem bezpečnější investicí než nákup American Express, který nejspíše čeká mnohem delší cesta k úplnému zotavení.

Trh je ale živý organismus, takže nelze dopředu vědět, co se stane. Může to být zrovna naopak. Vaši investici si tedy vždy dobře promyslete. 

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo