Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

10 důvodů, proč Bitcoin v roce 2024 poroste

Rostoucí poptávka, pokles nabídky, technologický vývoj i všeobecné přijetí Bitcoinu dává základ pro slibný rok.

Publikováno
10 důvodů, proč Bitcoin v roce 2024 poroste
Zdroj: medium.com

Mnozí si jistě myslí, že když nekoupili Bitcoin (BTC), když se prodával za ceny pod 100 USD, je už pozdě s ním začínat. Výhled na příští rok je ale natolik optimistický, že kromě samých začátků kryptoměn, je podle mnohých měřítek právě teď nejlepší doba na trh vstoupit. Podívejme se na 10 argumentů, proč věřit Bitcoinu v roce 2024.

1. Schválení bitcoinových ETFs

Očekává se, že několik spotových bitcoinových ETFs získá schválení od SEC již v následujících několika týdnech. To by mělo přinést značný příliv finančních prostředků ze strany nových investorů i z řad institucí.

2. Čtvrtý halving

Halving snižuje tempo vytváření nových bitcoinů, efektivně omezujíc dostupné množství a opakuje se každé čtyři roky. Vždy jde o klíčovou událost, která nastartuje trh k růstu. Příští halving proběhne v dubnu 2024 a i když byl růst ceny s každým dalším půlením méně prudký, vždy bylo dosaženo nového historického maxima. Očekávání trhu jsou tedy velká.

Zdroj: medium.com
Cena Bitcoin po halvingu
Cena Bitcoinu po halvingu

3. Trend dlouhodobého držení

Stále častěji se bitcoiny z burz přesouvají do soukromé úschovy a namísto jejich dalšího obchodování je investoři dlouhodobě drží. To dále snižuje likvidní nabídku a šroubuje cenu nahoru. Více než 70 % bitcoinů se posledních 12 měsíců nepohnulo a to i přesto, že cena Bitcoinu se za toto období více než zdvojnásobila. To potvrzuje, že spekulace s touto kryptoměnou ustupují dlouhodobému držení.

4. Povolení fair-value accounting pro Bitcoin

FASB, orgán stanovující účetní a finanční standardy pro společnosti ve Spojených státech, letos v září hlasoval pro přijetí “fair-value accounting” pro Bitcoin. Tato změna znamená, že společnosti mohou vykazovat bitcoiny v rozvaze za tržní cenu, místo aby jej museli považovat za nehmotné aktivum a řídit se modelem odpisu.

Jedná se o významný vývoj, protože otevírá možnost pro společnosti zvýšit své zveřejněné výdělky a vlastní kapitál, když cena držených bitcoinů roste. Krok FASB lze považovat za legitimizaci Bitcoinu jako třídy aktiv.

5. Přijetí tradičními investory

Tradiční investiční manažeři se nedávno stali příznivci bitcoinu. Jedním z největších vývojových trendů roku 2023 je obrat Larryho Finka o 180 stupňů ohledně bitcoinu. Zatímco v roce 2017 označil bitcoin za “index praní špinavých peněz”, nyní ho plně podporuje a považuje jeho nedávný cenový růst za “útěk ke kvalitě”.

Jako generální ředitel a předseda největší investiční firmy na světě, Blackrocku, jeho názor jen tak neujde pozornosti.

Zdroj: fortune.com
Larry Fink
Larry Fink

6. Institucionální přijetí Bitcoinu stále roste

Jedním z nejvýznamnějších posunů za posledních několik let bylo zvyšující se přijetí Bitcoinu ze strany institucionálních investorů. Tento trend bude s největší pravděpodobností pokračovat i v roce 2024, přičemž přinese novou úroveň legitimity a stability na trhu.

Zavedené finanční instituce, korporace a investiční fondy rozpoznávají potenciál Bitcoinu jako uchovatele hodnoty a jako ochrany proti inflaci. Když více institucí alokuje prostředky do BTC, přidává to vrstvu důvěryhodnosti a přispívá k celkovému růstu a dozrávání kryptoměnového trhu.

7. Vývoj sítě

Technologická evoluce Bitcoin neustále posouvá. Vývojáři pracují na upgradech pro řešení problémů se škálovatelností, bezpečností a efektivitou sítě.

Hashrate Bitcoinu nyní dosahuje nového historického maxima 500 EH/s, což posiluje jeho pozici nejbezpečnější sítě všech dob.

8. Rozvoj a přijetí řešení na druhé vrstvě

Řešení na druhé vrstvě (např. Lightning Network) se konečně stávají škálovatelnými, což umožňuje Bitcoinu stát se prostředkem směny. Transakce jsou okamžité a za téměř nulový poplatek.

9. Klesající volatilita

Volatilita Bitcoinu naopak klesá s tím, jak kryptoměna vyzrává. Cena je méně náchylná k prudkým změnám a tím se aktivum stává atraktivnějším. Nízká volatilita aktiva je obzvláště důležitá pro investory, kteří se zaměřují na poměr výnosu k volatilitě.

10. Odlišnost od ostatních kryptoměn

Rozdíl mezi Bitcoinem a všemi ostatními kryptoměnami se stává stále jasnějším: jeden je komoditou (aktivum bez emitenta), zatímco na většinu ostatních altcoinů je alespoň americkou SEC nahlíženo jako na cenné papíry (tedy ne zcela decentralizovaná aktiva). S nadcházející regulací, která pravděpodobně tuto pozici podpoří, bude jedinečná pozice Bitcoinu ještě výraznější.

Líbil se vám tento článek?
24
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.