Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Initiative Q – Cesta ke snadnému zbohatnutí?

Publikováno
Initiative Q – Cesta ke snadnému zbohatnutí?

Poslední dobou se hlavně na Facebooku objevil takový nešvar. Lidé nabízejí super “kryptoměnu” v hodnotě tisíců dolarů zdarma. Jediné co je třeba udělat, je se zaregistrovat se přes jejich uživatelský odkaz.

Text většinou vypadá nějak takto:
Initiative Q buduje novou platební síť. K lepšímu přijetí nové měny umožňujeme prvním uživatelům získat výrazné podíly z budoucích výnosů. Jediné, co požadujeme, je vaše jméno, e-mailová adresa a pozvánka od stávajícího uživatele. Initiative Q představuje nově navrženou platební síť využívající privátní měny s úmyslem jejího převedení do podoby „jedné globální měny“.

První důležitá věc, která musí být zmíněna je, že se nejedná o kryptoměnu. Jakkoli se v určitých rysech kryptoměně podobá a ke kryptoměně bývá přirovnávána.

Jistě víte, že žádný zaručený a jednoduchý způsob na rychlé zbohatnutí neexistuje. A to platí dvojnásob v případech, kdy vás někdo nabádá, abyste se k nějakému “projektu” přidali co nejdříve. Co se týče marketingu Initiative Q, jedná se veskrze o podobu pyramidy. Pojďme se tedy na celý systém podívat blíže.

Lidé za Initiative Q

Initiative Q založil Saar Wilf, muž se zkušenostmi z oblasti platebních systémů. Z firem, v nichž působil, můžeme jmenovat např. Fraud Sciences, kterou sám založil, a v okamžiku, kdy se stala součástí eBay, ji prodal společnosti PayPal. Nebyl to ale ani jeden ze zakladatelů a ani zaměstnanců PayPal, za kterého je často považován.

Další klíčovou osobou projektu je Lawrence H. White, ekonom působící na George Mason University, jeden z příslušníků rakouské ekonomické školy (resp. jejího umírněnějšího křídla obhajujícího zlaté reservy). Ten vypracoval ekonomickou stránku privátní měny Initiative Q, tedy jejich tzv. Q token.

Co je to Q token?

q tokenPodle stránek initiativeq.com představuje Q token centralizovanou privátní měnu vydávanou Initiative Q. V současné době je cena této měny nulová a měnu nelze směnit ani na serverech vlastněných Initiative Q. Žádná taková měna totiž neexistuje.

Nicméně snahou tvůrců je vytvoření a uplatnění měny v budoucí platební síti. Jakmile dozraje čas, měla by být tato měna směnitelná za dolar, ale toho se ani nikdo z nás nemusí dožít.

Marketing Initiative Q – pyramida

K tomu, aby vznikla početná síť nakupujících tokenu Q, je nutné, aby se do Initiative Q zapojil početný zástup oddaných uživatelů. Dokud nebude dosaženo kritické hranice, nemusí se projekt pohnout z místa. Protože k odměňování je nezbytné, aby byl celý systém funkční, je v zájmu každého účastníka přibírat do systému další a další.

Způsob marketingu Initiative Q naznačuje jednoznačný pyramidový plán: Abyste se mohli přidat, musíte být přizváni. Následně osoba, která vás přizvala, obdrží určitý počet Q tokenů a vy obdržíte pět “pozvánek” pro vaše přátele. Po pozvání pěti přátel budete muset pozvat dalších 10 přátel. Vaši přátelé budou muset zvát jejich přátale. Však to znáte.

Abyste měli nárok na plnou odměnu v podobě určitého počtu Q tokenů, musíte vykonat nejdříve blíže nespecifikované úkoly. Společnost dále zdůrazňuje důležitost včasného zapojení, odměna se totiž stále zmenšuje.

Prozatím to znamená pouze zadat své osobní údaje, abyste mohli dostávat jejich Q tokeny. Skutečné peníze nebo cokoli směnitelného zatím nevyžadují. To ale neznamená, že nikdy nebudou.

initiative Q pyramida
Marketing probíhá formou pyramidy a odměnou za každého nového člena, kterého do systému přivedete

Proces přihlašování

Po kliknutí na příslušný odkaz, který vám pravděpodobně někdo poslal, se vám otevře oficiální stránka projektu Initiative Q s výrazným nápisem, který zní:

“Initiative Q is building a social payment system. Join now for free and secure an estimated future value of $23,420.”

Takže za to, že zadáte Vaši emailovou adresu, obdržíte více než 20 000 dolarů. Super, nebo ne?

“Congratulations! We have verified your Initiative Q registration. This means you have secured 10% of your potential Q grant!
Now for the important part: to reserve an additional 40%, log in to your account and invite the people you care about to reserve their own Qs. You have 96 hours to verify up to 5 friends.
Initiative Q will only succeed if many users join. The more people invite their friends, the greater the likelihood of reaching the goal of each Q being worth around one US dollar.
Welcome to the future of payments!”

Aha, dobře. Takže za registraci získáte “pouze” 10 % z uvedené částky, tedy 2 000 dolarů. To je ale stejně dobré, že? Stránky dále píšou, že nyní máte 96 hodin na to, abyste do systému přizvali až 5 přátel a zajistil si dalších 40 % Q tokenů z odměny.

Jenže tím to nekončí. Pořád Vás někdo uhání. Poté, co získáte 5 uživatelů, požadují dalších 10, za které nabízí další odměnu. A tak dále.

Katastrofické scénáře pro vaše osobní data

Co se týče politiky ochrany soukromí, probíhá vše zatím v pořádku a s respektem. Člověk si však klade otázku, co se stane, když firma zkrachuje, nebo se jednoduše její šéf rozhodne, že potřebuje peníze. Pak už to platit asi nebude…

Když se nad tím zamyslíte, Initiative Q má poměrně velký seznam lidí, kteří:

  • si myslí, že plány na rychlé zbohatnutí mohou fungovat (proto se přihlásili do tohoto projektu)
  • jsou ochotni oslovovat své přátele a známé k přihlášení se do projektu, kde lze rychle zbohatnout

Za informace, které se nacházejí v této databázi by kterákoli pochybná osoba či firma dala majlant. Podvodníci takové seznamy prolustrovaných naivků přímo milují. Toho by kdysi jistě využila i podvodná firma jako např. Bitconnect, která fungovala na podobném principu.

Doufám, že alespoň hesla uživatelů uchovávají zahashované a ne že je někdo ukradne, nebo dokonce koupí…

Initiative Q slibuje skvělé výhody, ale nikdo netuší jaké…

Konceptu platební sítě skrývajícímu se pod názvem Initiative Q lze ale sotva něco vytknout. Především proto, že zatím neexistuje. Dosud zde nevidíme nic jiného, než něco na způsob slibů „vytvoříme platební síť a bude to báječné“. Na stránkách doslova zmiňují:

“Dnes užívané platební systémy, jejichž počátky sahají hluboko do minulosti, jsou beznadějně zastaralé a trpí nedostatky. Kdokoli disponující moderními technologiemi by byl schopen přijít s lepším řešením za podmínky, že by měl dostatečný počet uživatelů.
Stávající poskytovatelé jsou příliš zabřednuti ve svých problémech, jsou neefektivní a nestíhají.”

A tak jim nezbývá nic jiného než hledat lidi, jimž nabízejí Q tokeny (jako něco na způsob lístků do loterie) a chlubit se počty uživatelů, aby do svých řad získali nové lidi, perspektivně odvážné obchodníky, ochotné vložit do hry svůj kapitál.

Především se však musí popasovat s problémem, že nic ze slibovaného dosud neexistuje. Vše na tomto poli je pouze imaginární. Initiative Q má pouze jednu věc, a to je plán, který je veřejný a ve kterém stojí tento postup:

Nejdříve je třeba sehnat dostatek lidí, kterým pravděpodobně budou prodávat další tokeny Q ve formě ICO. Potom až do roku 2021 (!) budou systém programovat a vyvíjet a pak teprve začnou pracovat na tom, aby jejich token Q někdo přijímal a chtěl s ním platit. Teprve někdy v budoucnu (2022?) chtějí slibované tokeny rozdat lidem, kteří se registrovali a přivedli své kamarády, a to za cenu 1 dolar za 1 token.

Další problém spočívá v tom, že nikdo z přihlášených pravděpodobně nechce nějakou “skvělou” síť Initiative Q používat k platbám. Chtějí jen zdarma získat Q tokeny proto, aby je prodali za dolary. Jde jim výhradně o peníze zdarma. Proto Initiative Q musí především vybudovat kvalitní platební síť, dříve než ji začne lidem nabízet k užívání. To bude ale trvat roky.

Initiative Q si bude muset vybudovat platební síť a jejich peníze budou muset mít slibovanou cenu jednoho dolaru (…zvláště poté, co rozdali miliony každému, kdo měl jen e-mailovou adresu).

Závěr k Initiative Q

  • Zdá se, že projekt Initiative Q je míněn vážně a že se nejedná o prvoplánový podvod.
  • Jejich platební síť však dosud není ani ve fázi návrhu. Mají jen nápad.
  • Ekonomický plán nezahrnuje nic jiného než činnosti vykonávané centrálními bankami s jediným rozdílem – že jsou vykonávané privátní firmou – navíc převážně na základě poněkud paranoidních konspiračních teorií než zkušeností.
  • Marketing v podobě pyramidové struktury není dobrý a vytváří nebezpečí do budoucna pro ochranu osobních dat.
  • Pokud se přes toto všechno chcete přihlásit a věříte, že vám nějaká privátní firma přinese stovky tisíc korun na zlatém podnose, jen do toho.

Já osobně bych do této firmy neinvestoval, ani kdyby mne k tomu nutili. Chápu ale, že někdo jiný může mít opačný názor navzdory tomu, že její zakladatel proslul několikerým založením a následným prodejem firem. Nechce náhodou teď jen posbírat již zmiňované naivní uživatele a jejich databázi následně prodat někomu, kdo je bude chtít nějak podvést či jim nabízet něco, co je vůbec nezajímá? Podle mě celý projekt skončí dříve, než vůbec stihne začít.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Dušan Dvořák
František

Už jsem jednou litoval, že jsem si kdysi dávno nenatěžil pár Bitcoinů, když to ještě bylo snadné.
Tady tomu taky zatím moc nevěřím, ale vzhledem k tomu, že není potřeba žádná investice, tak proč to nezkusit.
Pokud někdo uvažuje podobně, tak tady je má pozvánka:
https://initiativeq.com/invite/SeNhf2T0m

Pokorná

Asi jsem naivní, když jsem tomu uvěřila… Ale děkuji za otevřní očí.
Pokorná

Vojtěch

Taky mi to přijde jako nesmysl, proč by dávali 40 000 USD každému… To nikdy nemůže fungovat, všichni by to hned prodali, pokud by to nemělo aspoň 60% prodejců na světě!

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎