V současné době existuje 732 982 bitcoinových adres, které obsahují více než 1 BTC. Ve srovnání s více než 20 miliony známých adres představuje toto číslo poměrně malé množství vlastníků „celého bitcoinu“. Navíc se objevuje čím dál tím více adres, které zaznamenávají více příjmů než výdajů BTC. Má Bitcoin na to stát se uchovatelem hodnoty? A co můžeme očekávat do budoucna?
Bitcoin jako uchovatel hodnot
Podle posledních údajů se Bitcoin blíží ke stavu, kdy bude představovat uchovatele hodnot stejně jako například zlato nebo stříbro. To si uvědomili i investoři, kteří nakupují BTC a drží ho ve víře budoucího zhodnocení, což potvrzuje i twitterový příspěvek od The Rythm Trader. Podle kterého se 60 % všech bitcoinů během roku nepohnulo, což znamená, že 10,5 milionu BTC je drženo jako uchovatel hodnot během posledních 12 měsíců.
https://twitter.com/Rhythmtrader/status/1129803816826822657
Navíc bude čím dál tím těžším úkolem pro investory zakoupit alespoň 1 BTC vzhledem k tomu, že populace představuje zhruba 7,5 miliard a nyní existuje pouze necelých 18 milionů BTC.
Kdyby měla (čistě teoreticky) pouhá desetina lidí na planetě nějaké bitcoiny vlastnit, průměrně by pak zbylo pouze cca 0,02 BTC na osobu.
Bitcoin se blíží k 8000 USD
Mezitím kurz bitcoinu pokračuje ve svém růstu a nevypadá to, že by s tím chtěl skončit. Před pár dny prošel další metou a to 8000 USD. Většina obchodníků proto doufá v další posun ceny až k 10 000 USD, což by mohlo signalizovat dlouho očekávaný konec medvědího trhu a více než 50 % zotavení z 80% poklesu během jeho celoročního běsnění.

Co si myslíte o dalším růstu BTC a budete pokračovat v investování do něj? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.
Kdyby měla (čistě teoreticky) pouhá desetina lidí na planetě nějaké bitcoiny vlastnit, průměrně by pak zbylo pouze cca 0.02 BTC na osobu, ne 0,002.
Ajéje, stala se chyba při přepisování z kalkulačky. Díky za upozornění! :-)
Jeden z mála článků o kryptoměnách, kde autor má přehled a ví o čem píše. Jen více takových.
Díky za komentář Jano.