Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptoměnová burza Coinbase navýšila během 2. čtvrtletí svůj zisk o 4 900 %!

Publikováno
Kryptoměnová burza Coinbase navýšila během 2. čtvrtletí svůj zisk o 4 900 %!
Zdroj: finance.yahoo.com

Coinbase Global, největší kryptoměnová burza v Americe založená v roce 2012, navýšila během 2. čtvrtletí svůj zisk na 1,6 miliardy dolarů, což představuje nárůst o 4 900 %. Tato čísla jsou velmi obdivuhodná, jelikož během posledních tří měsíců se bitcoin a ostatní kryptoměny ocitaly v hlubší korekci a na trhu proto nevládla příliš pozitivní nálada.

Pro zajímavost, celkové výnosy společnosti dosáhly čísla 2,23 miliardy dolarů.

Zveřejněná data

Společnost Coinbase oficiálně zveřejnila soubor dat, jenž odkrývá detailnější informace o jejich úspěchu. První tabulka nám ukazuje množství aktivních uživatelů a celkový objem obchodování za posledních pět kvartálů.

Zdroj: techcrunch.com
Počet aktivních uživatelů a celkové objemy obchodování
Počet aktivních uživatelů a celkové objemy obchodování

V druhé tabulce naopak můžeme vidět rozdělení objemu obchodování mezi institucionální a retailové obchodníky a také to, zdali investice šly více do bitcoinu, etherea či jiných altcoinů.

Zdroj: techcrunch.com
Poměr institucionálních a retailových obchodníků
Poměr institucionálních a retailových obchodníků

Je velmi překvapivé, že ethereum vůbec poprvé překonalo bitcoin. Za tuto pomyslnou výhru ETH mohou dle slov představitelů společnosti Coinbase především DeFi projekty a NFT. I přes tyto čtvrtletní čísla však zůstává v případě této kryptoburzy bitcoin králem, a to se zastoupením 47 %.

Instituce vs. Maloobchod

Přestože institucionální zájem investorů stoupl o 47 %, zatímco retailový zájem pouze o 20 %, celkové rozdělení výnosů společnosti zůstalo dle níže uvedených dat z posledních pěti kvartálů i nadále na straně retailu.

Zdroj: techcrunch.com
Rozdělení výnosů dle jednotlivých kategorií
Rozdělení výnosů dle jednotlivých kategorií

„Růst objemu maloobchodního obchodování byl tažen vyššími MTU (aktivní uživatelé za měsíc), silným prostředím krypto trhu, inovací produktů a naší schopností podporovat více aktiv pro obchodování.

Institucionální objem obchodování činil 317 miliard USD, což je nárůst o 47 % ve srovnání s 1. čtvrtletím. Institucionální objem zahrnoval 69 % z celkového objemu obchodování, což je nárůst ze 64 % v 1. čtvrtletí. Ve 2. čtvrtletí se rychle zvýšil institucionální vstup na platformu Coinbase a také byla zaznamenána vyšší alokace kapitálu do kryptoměn.“

Společnost Coinbase v rámci své čtvrtletní zprávy také zveřejnila, že vlastní zhruba 180 miliard dolarů. Asi 92 miliard dolarů je uvázáno na institucionální fondy, zatímco 88 miliard dolarů patří maloobchodu. Kryptoaktiva na platformě pak představují 11,2 % z celkové tržní kapitalizace kryptoměn.

Report také zmiňuje, že mezi 9 000 institucionálních investorů na Coinbase je řada známých firem, včetně 10 ze 100 nejlepších největších hedgeových fondů. Kromě toho Coinbase také v posledních měsících navázali partnerství s předními průmyslovými společnostmi včetně Elona Muska, PNC Bank, Spacex, Tesla, Third Point LLC a Wisdomtree

Akcie

Společnost Coinbase letos v dubnu vstoupila na trh Nasdaq, kde zalistovala své akcie s otevírací cenou 380 USD. Od té doby akcie ztratily téměř 30 % své hodnoty a aktuálně se pohybují na 270 dolarech.

Je tedy zajímavé, že ačkoliv se společnosti, co se týče meziročních zisků, ohromně daří, akcie stále klesají. Důvodem je nejspíše skutečnost, že stejně tak jako jsou kryptoměny volatilní, i tyto pozitivní kvartální výsledky se mohou rychle měnit, a to investory odrazuje.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Coinbase Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Vyhlídky do budoucna

Společnost Coinbase očekává, že v dalším čtvrtletí by měl být celkový objem obchodování a maloobchodní MTU již o něco nižší. Někteří odborníci dokonce tvrdí, že přestože jsou nyní výsledky Coinbase působivé, nejsou dost dobré na to, aby ospravedlňovaly velmi drahé ocenění akcií. Také varují před konkurencí, kterou představuje Robinhood (HOOD), Etoro, Gemini, Binance či Kraken.

Aktuálně však Coinbase zůstává jednou z nejpoužívanějších a největších kryptoburz na světě a zároveň je nejoblíbenější burzou v Americe. Vděčí tomu především díky své stabilitě, bezpečnosti, nižším poplatkům, množství nabízených kryptoměn atd. Na seznam výhod se nyní přidávají i velmi působivé kvartální výsledky.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.