Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kolik můžete ušetřit s novou službou “Platím a spořím” od České spořitelny?

Česká spořitelna zavedla službu "Platím a spořím", která pomáhá spořit pomocí zaokrouhlování plateb kartou. Kolik můžete ušetřit s touto novou službou?

Publikováno
Kolik můžete ušetřit s novou službou “Platím a spořím” od České spořitelny?
Zdroj: Deeply.cz

Česká spořitelna spustila službu “Platím a spořím”, jejíž cílem je pomoci klientům spořit si během každé platby debetní kartou, a to pomocí zaokrouhlování transakcí na celé desetikoruny. Přebytečná částka se následně převede na spořicí účet České spořitelny.

Během tříměsíční pilotní fáze si v digitálním bankovnictví George službu aktivovalo 82 000 klientů, kteří provedli více než 3,9 milionu plateb a dohromady ušetřili přes 58,3 milionu korun.

Jak koncept “Platím a spořím” funguje?

Koncept služby “Platím a spořím” je jednoduchý a její využití dobrovolné. Nejprve je potřeba si službu aktivovat v internetovém bankovnictví. Následně pokaždé, když klient platí debetní kartou, zaokrouhlí se částka nahoru a přebytek se odešle na spoření. Například pokud nákup činí 52 korun, platba se zaokrouhlí na 60 korun a rozdíl 8 korun se automaticky odešle na spořicí účet klienta.

Klienti mají také možnost zaokrouhlenou částku navýšit o dalších 10, 20 nebo 30 korun, čímž dále navýší své úspory. Tato služba je navíc dostupná i pro ty, kdo nemají spořicí účet u České spořitelny. Po aktivaci služby si jej mohou pohodlně zřídit prostřednictvím bankovnictví George.

Cílem je měnit finanční návyky a naučit se odkládat na horší časy

Lukáš Pudil, ředitel úseku personalizace České spořitelny, vyzdvihuje význam služby pro klienty, kteří bojují se spořicí disciplínou. Podle Pudila “Platím a spořím” nejen podporuje spoření, ale také podněcuje změnu finančních návyků, a to zejména u 70 procent uživatelů, kteří si dříve žádné prostředky neodkládali.

V průběhu pilotního programu provedl každý klient průměrně 16 plateb kartou měsíčně, což vedlo k převodu přibližně 240 korun měsíčně na jeho spořicí účet.

Tato služba doplňuje program Moneyback, který Česká spořitelna představila v létě 2020 a který nabízí cashback odměny za nákupy u vybraných obchodníků. Společně mají tyto nástroje potenciál pomoci klientům ušetřit několik tisíc korun ročně.

V loňském roce si klienti díky různým funkcionalitám, které George nabízí, zlepšili svou finanční situaci v průměru o 7 254 korun.

Podobné služby v jiných bankách

Česká spořitelna není jedinou bankou, která umožňuje tento způsob spoření. Původní Equa bank v roce 2018 zavedla “Drobné investování”, které klientům umožňuje odkládat si drobné částky při každé platbě kartou (v rozmezí 10 až 50 korun). Po nashromáždění minimálně 100 korun jsou pak peníze investovány do vybraných podílových fondů.

Podobně ČSOB nabízí od září 2020 srovnatelnou službu “ČSOB Drobné”, která zaokrouhluje transakce na nejbližší násobek dvaceti korun a po nashromáždění 300 korun převádí úspory do podílového fondu.

Také mBank nabízí u svého mSpoření možnost spořit při každé platbě. Klienti si mohou platby kartou zaokrouhlit na celé stokoruny, přičíst k nim procento z platby nebo si zvolit pevnou částku, která bude převedena na spořicí účet.

“Mnoho našich klientů postrádá finanční disciplínu a žije bez jakékoli rezervy pro nečekané situace. Naše služba ‘Platím a spořím’ automaticky spoří za naše klienty, čímž jim buduje finanční rezervu. Je povzbudivé, že z 82 tisíc klientů, kteří službu využívají v pilotním provozu, 70 % z nich předtím nebylo schopno spořit, ale se službou nyní spoří. Pomáháme jim tak vybudovat lepší finanční návyky,” uvádí Lukáš Pudil, šéf oddělení Personalizace v České spořitelně.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎