Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nejlepší spořicí účty červenec 2024. Kde získáte úrok 5,58 % p.a.?

Jaký spořicí účet vám nabídne nejvyšší úrok v červenci 2024? Podívejte se na naše aktuální srovnání 5 nejlepších spořicích účtů.

Nejlepší spořicí účty červenec 2024. Kde získáte úrok 5,58 % p.a.?

Pokles úrokových sazeb na spořicích účtech je již znatelný. I přesto však stále existují celkem zajímavé možnosti pro zhodnocení vašich úspor. Například Trinity Bank zatím ještě nabízí na svém Skvělém účtu úrok 5,58 %. p.a.

Česká národní banka na svém červnovém zasedání opět snížila základní úrokovou sazbu o 0,5procentního bodu na 4,75 % p.a. I přes tento pokles se nejvyšší úroky na spořicích účtech drží kolem 5,00 % p.a.

Další rozhodnutí ČNB o úrokových sazbách je naplánováno na 1. srpna. Analytici předpokládají, že, i přes snížení základních sazeb, některé banky ponechají úroky okolo 5 % beze změny. A to alespoň první měsíc prázdnin.

Pokud ČNB výrazně sníží sazby, zhodnocení na spoření by bylo vyšší než to, které komerčním bankám nabídne centrální banka.

V tomto článku vám přinášíme aktuální přehled spořicích účtů s nejatraktivnějším zhodnocením v červenci 2024 a vysvětlíme, jak tyto účty fungují!

Nejlepší spořicí účty s úrokem až 5,58 % p.a.

Navzdory poklesu základních úrokových sazeb zůstávají některé spořicí účty výhodné s úrokovou mírou kolem 5 % p.a. To představuje atraktivní volbu pro bezpečné zhodnocení finančních prostředků.

Spořicí účty se vyznačují flexibilním přístupem k penězům, aniž byste riskovali ztrátu hodnoty jako u některých investic. Oproti termínovaným vkladům nabízejí okamžitou dostupnost úspor, což je jejich hlavní výhodou.

Navíc je možné spořicí účet založit snadno online, často během pouhých 10–15 minut. Oproti běžným účtům, které nenabízejí žádné úročení, poskytují spořicí účty výhodné podmínky pro zhodnocení vašich úspor.

Aktuálně TOP 5 nejlepších spořicích účtů

V červnu se na první příčku opět dostal Skvělý účet Výhoda+ od Trinity Bank s úrokem 5,58 % p.a. a na druhém místě se umístila VÚB Banka se svým Spořením bez limitů s úrokem 5,25 % p.a. Na třetí příčce se nachází Max spořicí účet od Max banky s úrokem 5,10 % p.a.

Jaké spořicí účty tedy aktuálně nabízí nejlepší úrokovou sazbu? Co přesně vám jednotlivá spoření mohou nabídnout, jak fungují a jaké jsou jejich podmínky? V našem srovnání se dozvíte více!

Filtry
Řazení
Produkt
Bonusový úrok (max. sazba)
Hodnocení

 

Spořicí účet Výhoda+ Jarní Skvělý účet Trinity Bank

Tento spořicí účet nabízí zhodnocení maximální úrokovou sazbou 5,58 % p.a. u vkladů do 250 000 Kč. Úrok platí pouze pro nové klienty, kteří si účet sjednají od 8. dubna 2024. Vklady nad 250 000 Kč jsou pak úročené úrokem 4,58 % p.a.

Pro stávající klienty platí úroková sazba do 10 milionů Kč 4,58 % p.a. Nad 10 milionů je úrok pak 4,08 % p.a. Všechny vklady jsou ze zákona pojištěny, a to až do výše 100 000 EUR.

S penězi můžete pracovat podle svých potřeb, máte je totiž neustále k dispozici. Úroky jsou na váš spořicí účet připisovány vždy poslední den v měsíci. Nadále se také zhodnocují připsané úroky za předešlý měsíc.

Založení i vedení spořicího účtu je zdarma, účet si můžete sjednat bez nutnosti vedení běžného účtu nebo využívání jiných bankovních produktů. Můžete si jej založit online, nemusíte chodit na pobočku. Příchozí platby a převody mezi účty u banky Trinity jsou zdarma.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spoření bez limitů VÚB Banka

Všeobecná úvěrová banka (VÚB) je se svými 13 miliony klientů jednou z největších bankovních skupin v Evropě. Jedná se o druhou největší slovenskou banku, která není ale ani v Čechách neznámá. Má zde pobočku již od roku 1991 a působí především pro podnikatelskou klientelu.

Vraťme se ale k její novince Spoření bez limitů, které nabízí úrokovou sazbu 5,25 % p.a. bez omezení výše vkladu. Sjednání, vedení účtu a všechny transakce jsou bez poplatků. Úroky jsou připisovány denně, nikoliv jednou měsíčně, což je také velkou výhodou tohoto spořicího účtu.

Nejedná se o český účet, nýbrž o účet založený na Slovensku. Banka má ale sběrný účet v České republice, klientům tak nejsou účtovány žádné přeshraniční poplatky za platby. Pro občany ČR je produkt dostupný pouze online, pro Slováky též online nebo na pobočkách banky VÚB. Sjednání účtu je snadné, jsou potřeba pouze dva doklady totožnosti a číslo stávajícího účtu.

Vzhledem k tomu, že úroky podléhají zdanění 19% slovenskou daní, musí český klient vyplnit tzv. daňový domicil a odevzdat na příslušný finanční úřad. Potvrzení poté bance VÚB zašle prostřednictvím internetového bankovnictví.

Tím potvrdí, že je daňovým rezidentem v ČR, nikoliv na Slovensku, a vyhne se dvojitému zdanění. Daňový domicil lze vyplnit kdykoliv, ideálně nejpozději do konce roku.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Max spořicí účet Max Banka (původní Expobank)

Max Banka se na českém trhu objevila v říjnu roku 2022, málokdo ale ví, že se přetransformovala z původní Expobank. Jejím cílem je stát se moderní online bankou pro retailové klienty a nabízet výhodné běžné účty, spořicí produkty a jednoduché online hypotéky nebo spotřebitelské úvěry.

Tato banka má ve své nabídce Max spořicí účet s úrokovou sazbou 5,10 % p.a. Tento úrok platí pro všechny klienty bez rozdílu až do výše vkladů 500 000 Kč. Zůstatek nad tuto hranici je úročen 5,00 % p.a. Jedná se o neplatební účet, proto musí být navázán na běžný NEO účet od Max banky.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Spořicí účet Partners Banka

Začátkem března letošního roku zahájila ostrý provoz nová česká banka Partners Banka, která má ve své nabídce spořicí účet s úrokem 5,06 % p.a. Tato banka nabízí několik typů “balíčků” běžných účtů, přičemž v rámci balíčků Pro dva a Pro rodinu získají klienti zmíněnou sazbu automaticky, bez nutnosti splnění jakýchkoliv podmínek.

Klienti s účtem Pro jednoho musí pro udržení sazby 5,06 % p.a. provést měsíčně minimálně 5 plateb kartou. Nepodaří-li se to během tří měsíců, dojde ke snížení sazby na 2,50 % p.a.

Banka je však připravena sazbu znovu zvýšit, pokud klient začne aktivněji využívat platební kartu nebo přejde na balíček Pro dva či Pro rodinu. Na spořicím účtu je poskytován stejně výhodný úrok na každou uloženou korunu, bez nutnosti dosahovat minimálních vkladů či bez omezení na maximální zůstatky.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

mSpoření od mBank

U mSpoření od mBank spoříte s každou platbou a záleží na vás, jaký ze tří způsobů spoření si vyberete. Odložené úspory jsou úročeny sazbou 5,00 % p.a.

Vytvořit si můžete až 8 spořicích cílů, přičemž limit pro zvýhodněnou úrokovou sazbu je na jeden cíl maximálně 100 000 Kč. Celkem tedy můžete spořit až 800 000 Kč s tímto úrokem. Úroková sazba u vkladů nad 100 000 Kč činí 0,01 % p.a.

Jaké jsou způsoby spoření?

  • Zaokrouhlení každé transakce
  • Odložení pevné částky podle vaší volby
  • Procento z každé transakce

Založení mSpoření, vedení i zrušení je včetně příchozích a odchozích domácích plateb zcela zdarma.

Přečtěte si komplexní recenzi tohoto produktu:

Zajímá vás kompletní nabídka spořicích účtů na českém trhu, jak spořicí účty fungují a jaký je nejlepší? Podívejte se na naše velké srovnání spořicích účtů pro rok 2024.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.