Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
logo equa bank
Equa bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti
logo equa bank
Equa bank
Kód banky: 6100
logo equa bank

Equa bank recenze – Přehled produktů a zkušenosti

Poslední aktualizace recenze 16. 8. 2023 | Veronika Cvejnová
Hodnocení Finex.cz
93 %
Kód banky: 6100

finální fúzi Equa bank s Raiffeisenbank dojde 14. 11. 2022. Od 1. 10. 2022 byla ukončena možnost založit si nový účet u Equa bank. Veškeré služby jsou již poskytovány pod značkou Raiffeisenbank.

Banka slibuje, že zachová stávající produkty a bude fungovat stejně, jak byli klienti zvyklí. Dle banky nepřijdou ani o výhodné podmínky spoření. S přechodem se ale přesto pojí určité nepříjemnosti – klienti si musí vyřídit změnu čísla účtu a také se sžít s novým mobilním bankovnictvím.

Equa bank se prezentuje jako jednoduchá a uživatelsky přívětivá banka. Svým klientům nabízí širokou škálu finančních produktů, bezhotovostní služby a je uznávaná pro své nízké poplatky.

Pod svým názvem působí v České republice od roku 2011, ale historie banky sahá mnohem dál. Od roku 2022 Equa bank spadá pod finanční skupinu Raiffeisen.

Jak je Equa bank oblíbená na českém trhu? Daří se jí nebo bychom ji měli považovat spíš za outsidera? Jaké produkty nabízí a čím by vás mohla zaujmout?

Podívejte se na naši recenzi o Equa bank, kde se dozvíte více o této moderní bance.

Obsah recenze Equa bank

Představení Equa bank

equa bankaEqua bank je bezhotovostní česká banka, která na českém trhu působí od roku 2011. Její historie však sahá až do roku 1993, kdy tato banka vznikla pod názvem IC Banka.

V roce 2007 pak byla prodána italské Banco Popolare. Banka se dostala do ztrát a následně ji odkoupila britská finanční skupina AnaCap Financial Partners, která ji dala název Equa bank. Equa bank patří společnosti Equa Group Limited. Od 1. 1. 2022 spadá banka Equa bank pod banku Raiffeisenbank.

Banku Equa bank lze považovat za úspěšnou. Její počet klientů razantně stoupá, ještě v roce 2016 jich bylo 200 000, o dva roky později 370 000, v roce 2019 400 000 a v roce 2021 měla více než 500 000 klientů.

Banka vsadila na dobrou strategii, kombinuje tyto základní kameny: srozumitelnost, nízké až nulové poplatky, moderní on-line bankovnictví a klientský přístup. Za dobu svého působení získala již přes 73 ocenění.

Poznámka

Jak se bance dařilo v roce 2020? Dle výroční zprávy dosáhl čistý zisk banky v roce 2020 výše 182 mil. Kč, v porovnání s předchozím rokem to znamená pokles o 55 %. Celková aktiva banky činila 73 miliard Kč.

Sloučení Raiffeisenbank s Equa bank

Banka Raiffeisebank zakoupila akvizice Equa bank a od 1. 1. 2022 se s ní sloučila. Nyní tedy Equa bank spadá pod Raiffeisenbank.

Čím se Equa bank zabývá?

V nabídce Equa bank naleznete srozumitelné, transparentní a uživatelsky přívětivé služby.

Banka se věnuje jak osobnímu, tak firemnímu bankovnictví. Nabízí například Equa bank běžný a spořicí účet s vedením zdarma, víceměnové platební karty, termínované vklady, hypotéky, spotřebitelské půjčky i pojištění a úvěry pro podnikatele.

Banka má také velmi dobře zpracované mobilní a internetové bankovnictví equabanking.cz.

Plusovým bodem je to, že Equa neustále inovuje a přichází s novinkami. Mezi těmi nejnovějšími je nutné zmínit například vybudování vlastních bankomatů, podpora plateb Apple Pay a Google Pay nebo pojištění na cesty z mobilu.

Poznámka

TIP: Nejoceňovanějšími produkty banky Equa bank je již zmíněný běžný účet a minutová půjčka.

Equa bank rozhodně má co nabídnout. V průběhu několika let počet jejích klientů stoupl na více než 500 000 , může se pochlubit 73 oceněními a má 52 obchodních míst.

Pojďme se společně podívat na to, co nás zajímá nejvíce – produkty banky Equa bank. Mají vám co nabídnout? A pomohou vám ušetřit, jak tvrdí banka?

Finanční produkty Equa bank

Equa bank se zabývá finančními a bankovními produkty pro širokou veřejnost. Soustředí se nejen na osobní, ale také na firemní bankovnictví. Do jejího portfolia patří Equa bank běžný účet, minutová půjčka, hypotéka, investování, spoření a pojištění.

Podívejte se na stručné informace o jednotlivých produktech.

1) Equa bank běžný účet

Běžný účet od Equa bank lze založit online. Účet je zdarma a bez poplatků – a to bez podmínek. Neplatíte tedy ani za otevření a vedení účtu.

Lze si také zdarma otevřít účet v EUR a USD. Výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí jsou zdarma.

K běžnému účtu si navíc můžete zřídit kontokorent do výše až 100 000 Kč bez poplatků nebo založit Spořicí účet HIT s úrokem až 3 % p.a.

Běžný účet Equa bank je jedním z nejlépe hodnocených účtů v České republice, získal například ocenění v soutěžích Zlatá koruna, Bankovní index či Finparáda.

Equa bank běžný účet
Zdroj: Equabank.cz

Platební karta Equa bank

K běžnému účtu získáte debetní platební kartu MasterCard, umožňující bezkontaktní platby. Aktivace karty proběhne automaticky při založení běžného účtu u Equa bank.

2) Equa bank půjčky

Banka nabízí několik typů půjček, mezi které se řadí Minutová půjčka, RePůjčka, RePůjčka – konsolidace a AutoPůjčka. Všechny půjčky od Equa bank jsou bez poplatků.

Pro výběr vhodné půjčky od Equa bank slouží kalkulačka, kterou naleznete na Equabank.cz

Minutová půjčka

Minutová půjčka nabízí úrokovou sazbu od 4,8 % p. a., online schválení do 3 minut a výši částky až 800 000 Kč bez ručitele. Lze ji splatit předčasně zdarma, stejně tak mimořádné splátky jsou zdarma.

Minutová půjčka od Equa bank navíc získala tři roky za sebou ocenění – Nejlepší půjčka na trhu v soutěži Zlatá koruna.

Konsolidace a refinancování

Pokud byste chtěli zlevnit půjčku nebo sloučit více půjček v jednu a snížit tak splátky, Equa bank za tímto účelem nabízí RePůjčku a RePůjčku – konsolidaci. Obě lze sjednat online a bez poplatků.

Chcete-li půjčit na auto, v nabídce je AutoPůjčka se sazbou od 4,8 % p. a. bez akontace.

3) Equa bank hypotéka

Hypotéka Equa bank vám může nabídnout hned několik možností. Podle toho, na co peníze potřebujete, se bude odvíjet úroková sazba. Chcete-li hypotéku na dům či byt, můžete dosáhnout sazby kolem 4,79 % p. a.

Potřebujete-li půjčit na cokoliv, sazba se zde pohybuje kolem 5,49 % p. a. A pokud máte zájem o refinancování, počítejte se sazbou 4,79 % p. a. Své měsíční splátky u hypotéky Equa bank si můžete spočítat na kalkulačce přímo na stránkách Equabank.cz.

4) Equa bank spořicí účet

V nabídce naleznete více možností spoření: Spořicí účet HIT, Spořicí účet MAX, Spořicí účet EXTRA a termínované vklady. Spořicí účet HIT vám nabídne sazbu až 3 % p.a. Bonusovou sazbu získáte za minimálně 3 platby kartou měsíčně. Spořicí účet je zdarma a bez poplatků.

Spořicí účet MAX nabízí u částek nad 500 000 Kč úrokovou sazbu maximálně 1 % p.a. Spořicí účet EXTRA nabízí při splnění podmínky EXTRA úrok, díky čemuž dosáhnete maximální úrokové sazby 4 % p.a.

Poznámka

5) Termínované vklady Equa bank

Zhodnocení termínovaných vkladů u Equa bank získáte, necháte-li vklad dlouhodobě úročit. Úroková sazba se zde zvyšuje, čím déle spoříte, a je neměnná bez ohledu na výši vkladu.

Termínovaný vklad dosahuje zhodnocení až 2,5 % p. a.

Termínované vklady jsou zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Nevíte, jak termínované vklady fungují? Nevadí. Přečtěte si náš článek, jak na termínované vklady.

6) Investování s Equa bank

Equa bank nabízí svým klientům investice do fondů. Investovat můžete již od 100 Kč. Očekávané zhodnocení je 3 – 6 % ročně. Investování si můžete jednoduše zřídit online a vybírat z poměrně široké nabídky fondů.

Přímo v kalkulačce na stránkách Equabank.cz si můžete zvolit, co je vaším investičním cílem a následně uvidíte, kolik přibližně musíte investovat, abyste svého cíle dosáhli.

Chcete se dozvědět více o investičních fondech? Podívejte se na náš článek o tom jak vybrat ten správný investiční fond a na co si při výběru dát pozor.

7) Equa bank pojištění

S Equa bank si můžete pojistit karty, osobní věci, výdaje či zřídit cestovní pojištění po celém světě nebo zdravotní asistenci. Pojištění si můžete sjednat i prostřednictvím mobilní aplikace.

Poznámka

Poznámka: Aktuální úroky u půjček i investičních produktů se často mění, proto je vždy potřeba informovat se o aktuálních sazbách. Je také dobré sledovat a případně využít časově omezených akcií, které bývají často velice výhodné.

equa bank internetove bankovnictvi
Zdroj: Equabank.cz

Internetové a mobilní bankovnictví Equa bank

Internetové bankovnictví Equa bank nabízí přehled o účtech online. Můžete prostřednictvím něho ovládat své finance z pohodlí domova. Equabanking lze spravovat na všech počítačích i pomocí mobilního bankovnictví na smartphonech.

Internetové přihlášení do bankovnictví Equa bank probíhá na stránkách Equabanking.cz. Pro přihlášení potřebujete pouze své přihlašovací číslo, heslo a autorizační kód.

Pokud nechcete pokaždé vypisovat heslo a SMS kód, můžete používat mobilní aplikaci a nastavit si v ní autorizační telefon pro ověřování. Následně budete zadávat jen přihlašovací číslo a stejně tak, jak se přihlašujete do mobilní aplikace, potvrdíte notifikaci na mobilu.

Co internetové bankovnictví Equa bank umožňuje?

 • Bezpečný přehled o účtech online
 • Jednoduché nastavení produktů a služeb (ovládání karty, limity, PIN ke kartě, nastavení a rušení blokace karty)
 • Platební příkazy (zadání, zrušení, přehled, šablony, svolení k inkasu)
 • Přehled úvěrů, přehled o zůstatcích a transakcích
 • Disponentský model
 • Napojení na účetní program

Internetové bankovnictví získáte zdarma současně se založením běžného účtu u Equa bank.

prihlaseni do internetoveho bankovnictvi equa bank
Přihlášení do internetového bankovnictví Equa bank

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace Equa bank vám umožňuje získat kompletní přehled o vašich financích a jejich snadnou správu. Lze prostřednictvím ní zadávat domácí platby, spravovat opakované platby, obsluhovat platební karty nebo karty aktivovat. Můžete také měnit PIN, limity či kartu zablokovat.

Google Pay a Apple Pay

V roce 2019 Equa bank zavedla platby pomocí Google Pay. Abyste mohli začít platit s Google Pay, stačí zaregistrovat platební kartu Equa bank do mobilní aplikace Google Pay.

Poté můžete snadno platit jak v obchodech, tak v e-shopech nebo v aplikacích, ale také vybírat z bankomatů. Od roku 2020 banka také nabízí službu Apple Pay, prostřednictvím které můžete také platit za nákupy mobilním telefonem.

equa bank mobilni bankovnictvi
Přehled funkcí Equa bank mobilního bankovnictví. Zdroj: Equabank.cz

Pobočky a bankomaty Equa bank

Banka má již 59 poboček a začala budovat i vlastní bankomaty, které fungují také jako moderní vkladomaty. Umožní prostřednictvím nich vklady i výběry v CZK, a jako jediná banka v ČR také vklady v EUR a USD. Zatím jich má 15. Nadále však můžete vybírat i z bankomatů všech bank v ČR zdarma a bez poplatků.

Pobočky Equa bank naleznete v Praze, Brně, Liberci, Plzni, Ostravě a dalších městech.

Výhody a nevýhody Equa bank

Výhody Equa bank

 • Téměř žádné nebo nízké poplatky
 • Výběry ze všech bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma
 • Moderní banka a neustálé inovace
 • Nízké úroky u půjček a hypoték
 • Široké portfolio produktů
 • Možnost investic, pojištění i termínovaných vkladů
 • Kompletní založení a správa účtu online
 • Přehledné internetové bankovnictví a web
 • Nově vlastní bankomaty a vkladomaty

Nevýhody Equa bank

 • Malé úroky na spořicím účtu
 • Poplatek za výběr hotovosti na pobočce jiné banky v ČR
 • Bezhotovostní banka – nelze provádět výběry na pobočce Equa
 • Není úplně vhodná pro ty, kdo dávají přednost osobnímu přístupu před správou svých financí online

Získaná ocenění banky

Za dobu svého působení na českém trhu Equa bank získala více než 73 ocenění.

Podívejme se na ocenění z roku 2020 a 2021:

 • V soutěži Zlatá koruna 2021 Equa bank získala 6 medailí – Zlatou korunu získal Běžný účet, Spořicí účet HIT a v Ceně podnikatelů získal první místo Podnikatelský běžný účet. Stříbrnou korunou ocenila odborná porota Minutovou půjčku, Podnikatelský běžný účet a v Ceně veřejnosti si druhé místo vybojoval také Běžný účet zdarma a bez podmínek. Zlatou korunu získala Minutová půjčka v kategorii úvěry, stříbrnou korunu Běžný účet a Běžný účet Rodinná firma a bronzovou Podnikatelský běžný účet.
 • Equa bank získala ocenění v kategorii Inovations v soutěži Mastercard Awards – Ocenění reflektuje vysokou klientskou přívětivost v oblasti plateb na internetu.
 • Nejlepší bankovní účet roku 2020 portálu Finparada.cz – V soutěži Finanční produkt roku 2020 portálu Finparada.cz se běžný účet od Equa bank stal nejlepším bankovním účtem roku 2020
 • V soutěži Zlatá koruna 2020 Equa bank získala 8 medailí – Zlatou korunu získal Běžný účet a Spořicí účet HIT, Stříbrnou korunou ocenila odborná porota Podnikatelský běžný účet, RePůjčku a druhé místo Podnikatelský běžný účet v kategorii Cena podnikatelů. Bronzovou korunu si ze soutěže odnesla Mobilní aplikace, Zlatá platební karta a třetí místo za Běžný účet v kategorii Cena veřejnosti.

Znáte “pohádkové reklamy” od Equa bank? Podívejte se na jednu z nich: https://www.youtube.com/watch?v=NXimigz9678

Naše hodnocení banky Equa bank

Equa bank je díky svým nízkým či nulovým poplatkům a vstřícnému jednání klientsky poměrně oblíbená banka. To také potvrzuje ocenění v soutěži Master Awards v kategorii Innovations. Toto ocenění reflektuje vysokou klientskou přívětivost, konkrétně v oblasti plateb na internetu.

Banka svůj úspěch dokazuje také narůstajícím počtem klientů, který se od roku 2016 zvýšil z 200 000 klientů na více než 500 000 klientů. Nejen, že bance narůstají klienti, ale postupně se zvyšuje také počet poboček.

Velkým záporem banky byla v minulosti nepřítomnost vlastích bankomatů či vkladomatů, ale i to se bance podařilo napravit a na konci roku 2019 nainstalovala a spustila provoz svých vlastních vkladomatů.

Dle recenzí a diskuzí mají klienti Equa bank dobré zkušenosti právě s internetovým bankovnictvím, na kterém oceňují zejména přehlednost a intuitivní ovládání. Také si chválí mobilní aplikaci, prostřednictvím které mohou svůj účet ovládat snadno a rychle.

My oceňujeme na bance zejména výběry ze všech bankomatů v ČR zdarma, běžný a spořicí účet bez poplatků i nízké úroky u půjček.

Dle našeho názoru je Equa bank dobrá a kvalitní banka. Nejen, že je moderní, srozumitelná a vstřícná, ale dokáže uspokojit i potřeby náročnějšího klienta.

Co myslíte vy? Vybrali byste si ji jako svoji novou banku?

Nepřesvědčila vás Equa banka o svých kvalitách? Co třeba banka CREDITAS?

Equa bank vás nepřesvědčila nabídkou produktů? Podívejte se na naši recenzi Banky CREDITAS. Ta nabízí široké portfolio produktů a služeb.

Najdete u ní nejen běžný a spořicí účet, ale také účet a karty pro děti, spoření pro děti, termínované vklady, dluhopisy a investiční fondy.

Banka CREDITAS také nabízí multibankovní mobilní aplikaci CREDITAS Banking, která propojí vaše účty ze všech bank na jednom místě. Navíc provozuje směnárnu s výhodnými směnnými kurzy. A třešničkou na dortu jsou výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma.

Máte-li nějaké dotazy nebo vás zajímá něco konkrétního o Equa bank, neváhejte se nás zeptat. Rádi vám pomůžeme.

Hodnocení Finex.cz

8. místo
93 %
2023

Moderní a vstřícná banka

Equa bank zaujme především svým moderním a srozumitelným přístupem. Nabízí produkty bez poplatků a levné půjčky či hypotéky. Banka neúnavně pracuje na inovacích a novinkách.

Pokrytí obchodní sítě
Hodnocení zahrnuje počet bankomatů, poboček a počet vkladomatů na území České republiky včetně koncentrace obchodní sítě v menších městech a obcích.

70%

Přívětivost a bezpečnost bankingu
Hodnocena je především přívětivost internetového a mobilního bankovnictví, jeho logické uspořádání, moderní design a rychlost odezvy. V potaz bereme také názory a hodnocení uživatelů. Hodnotíme též možnosti zabezpečení přístupů z těchto aplikací do bankingu a dostupnost uživatelské podpory či nápovědy. Dále se zaměřujeme na obtížnost instalace a nastavení nových funkcí a klíčů.

95%

Digitalizace bankovnictví
V této kategorii hodnotíme, zda je banka digitální či nikoliv. Umožňuje sjednat služby či produkty jednoduše online nebo je nutné docházet na pobočku a řešit spousty byrokracie? Je snadné obsluhovat své finance prostřednictvím bankovnictví nebo má banka tyto možnosti omezené?

100%

Běžné poplatky
Hodnotíme poplatky za běžné platby, SEPA platby, výběry hotovosti, vklady hotovosti, poplatky za vedení účtu, výběry u cizích bank atp. Důraz klademe na poplatky (případně podmínky) u standardních transakcí a obecně na běžném účtu, jelikož ten využívá nejvíce lidí.

97%

Nabídka produktů
V hodnocení se soustředíme na počet produktů, které banka nabízí. Řadí se sem produkty standardní, investiční, úvěrové, spořicí produkty, pojištění a další nadstandardní (inovační) produkty. Kromě kvantity produktů hodnotíme také jejich kvalitu. Přinesla banka na trh inovativní produkt? Poskytuje účet na míru klientům?

95%

Důvěryhodnost a stabilita značky
Hodnocení důvěryhodnosti banky zahrnuje dobu působení dané značky na trhu, velikost její uživatelské základny, hodnocení našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), získaná ocenění bankou a obecnou reputaci. V této kategorii bereme také v potaz, zda za bankou stojí silná finanční skupina či nikoliv.

100%

Více informací o Equa bank

NázevEqua bank
Založení banky 6. ledna 1993
Kód banky6100
BIC kód (SWIFT) EQBKCZPP
Webové stránkyhttps://www.equabank.cz/
Internetové bankovnictvíhttps://www.equabank.cz/
Informace o běžném účtu banky
Online založení
Počet bankomatů16
Počet vkladomatů16
Počet poboček52
Hotovostní podklady (možnost výběru)Žádné
Počet klientůVíce než 500 tis.
Kontakt na podporu222 010 222
Sídlo bankyKarolinská 661/4, Praha, 186 00, Česko
Odkaz na sazebník poplatkůhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/sazebnik-poplatku
Odkaz na sazebník úrokových sazebhttps://www.equabank.cz/dulezite-dokumenty/urokove-sazby
Služby a produkty nabízené bankou
Běžný účet
Spořicí účet
Termínovaný vklad
Stavební spotření
Podílové fondy
Půjčky
Hypotéky
Vlastní bankomaty
Platební karty
Dluhopisy
Produkty pro děti
Směnárna
Ohodnoťte banku Equa bank
13
5

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (10 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Věrka

Zkušenosti velmi špatné. Nechala jsem si u nich zřídit Euro účet. Špatně ho zaktivovali a ještě snad skoro 2 měsíce mi stahovali Europlatby ve velmi nevýhodném kurzu z korunového účtu, místo z Euroúčtu. 2x jsem to reklamovala, ale oni za to nemůžou?!!, nelze udělat změny zpětně. Samozřejmě, když se nechce tak nic nejde. Korunový účet jsem zrušila, přesunula peníze do jiné banky a Euro účet musím také vyřešit. NEKOREKTNÍ JEDNÁNÍ, NIKDY VÍCE.

Lada

Souhlasím s paní Věrkou měla jsem též problém a byla jsem jejich odpovědí odbyta ,že nemůžou nic dělat. Další můj email se neobtěžovali ani otevřít a na třetí a i poslední též neodpověděli. Takto se podle mě ke klientům banka co si svých klientů váží nechová. Hledáme s rodinnou jinou banku. A Equa bank nikdy více !!! Arogantní a neprofesionální jednání – tedy spíše nejednání .

Bilbo

Po převzetí RB katastrofa…neoprávněně stržená částka, již přes týden čekám na vrácení, převod z jiného účtu Equa dříve v sekundách, dnes hodiny, stejně tak vklad hotovosti v bankomatu – dříve okamžitě na účtu, dnes za 3 hodiny…atd…likvidace schopné konkurence za přihlížení státních dozor. orgánů

Jana

Já jsem u Equa banky už pěkně dlouho a opravdu na našem trhu nenajdete lepší banku. Ty negativa zmíněné ve článku ani nejsou negativa… malý úrok na spořících účtech? A co byste chtěli? Zlatý důl? Když chci peníze zhodnotit, tak jinak, rozhodně ne spořícím účtem. To, že je vše online mi přijde super, zvlášť v dnešní době. Opravdu nejlepší banka. Ne jak jiné, které strhávají poplatky i za to, že strhávají poplatky.

Věrka

HROZNÁ BANKA, u jiné banky výběry a platby kartou vidím ten den, u Equa za 2 až 3 dny!! Co to je? Posílala jsem peníze do Bazaru- koupila jsem auto a PO TÝDNU mi volali, jestli jsem opravdu chtěla poslat peníze tomu adresátovi, kterého tam uvádím!!! NEUVĚŘITELNÉ! PROČ BYCH ASI PSALA PŘÍKAZ? Trvalo ještě další čtyři dny, než peníze dostal. Mla jsem štěstí, že auto neprodal někomu jinému. TAHLE BANKA JE PRO MĚ NOČNÍ MŮRA

David Navrátil

Jako já nejsem sice nějak náročný člověk, ale Equa bank mi přijde co se týká služeb skvělá. Rozhdoně lepší než moje předchozí 2 nejmenované banky. Tady mám výběry zdarma všude i mimo ČR, žádný zbytečný poplatky, investice zvládám přes investiční aplikaci, když mám nějaký problém, tak na lince jsou vždycky milí a pomůžou. To je pro mě hlavní, nic víc ke štěstí nepotřebuju.

vĚRKA

DALEKO LEPŠÍ JE mBANK. U mBank výběry a platby kartou vidím ten den, u Equa za 2 až 3 dny!! Co to je? Posílala jsem peníze do Bazaru- koupila jsem auto a PO TÝDNU mi volali, jestli jsem opravdu chtěla poslat peníze tomu adresátovi, kterého tam uvádím!!! NEUVĚŘITELNÉ! PROČ BYCH ASI PSALA PŘÍKAZ? Trvalo ještě další čtyři dny, než peníze dostal. Mla jsem štěstí, že auto neprodal někomu jinému. TAHLE BANKA JE PRO MĚ NOČNÍ MŮRA

Proffins Sarek

Banka mi je celkově moc sympatická, internetové bankovnictví dobře navržené a slečna na zákaznické lince příjemná. Moje snaha založit účet online skončila ale nezdarem z naprosto banálního důvodu. Klient je pro banku a priori nedůvěryhodný, ještě bych to chápal v případě úvěru, ale zde se jednalo pouze o otevření standardního běžného účtu. Tím, s jakou nedůvěrou pohlížejí na budoucího klienta se tato banka může směle zařadit k podobně zkostnatělým ústavům. Kdo si na zřízení účtu vezme den dovolené, bude spokojen.

MichalT

Tak equa bank určitě nedoporučuji minimálně co se týče půjček a přístupu k zákazníkovi. Vnutili mi pojištění nemožnosti splácet. 560,- korun měsíčně. Vyhřezla mi ploténka po téměř tříletém placení 10211,- A jejich smluvní pojišťovna mi odmítla proplatit peníze dokud neukončim neschopnost. Připomínám zajímaví název pojištění nemožnosti splácet :D V bance mi řekli ať si vše zařídím sám. Prozatím mě pěkně kasírovali dál a to včetně pojištění. Když jsem domarodil. Vyjádření pojišťovny = příznaky už jste měl před tím než jste uzavřel smlouvu a proto nezaplatí. I po okamžitém ukončení ,,pojištění” mi stále banka strhává 560,- navíc! Když budete někdy u doktora s bolestí zad a vyhřezne Vám třeba po deseti letech ploténka máte smůlu. Příznaky jste už měl :D Obrázek si udělejte sami. Já tuto banku nemůžu doporučit.

Jiří

Jejich reklama na minutovou půjčku moc nefunguje. A úrok od 3,8%? Zajímalo by mě kdo na něj dosáhne, když mě nabídli 10,9%… Jiná banka mi nabídla skoro poloviční úrok 5,9%

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 78 % účtů retailových investorů peníze.
U 67,85 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Banky, které by vás mohly zajímat