Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Je čas prodávat akcie? Šokující pokles akcií JPMorgan otřásl investory

Navzdory tomu, že banky JPMorgan, Wells Fargo a Citi překonaly očekávání analytiků, čelí obtížné výzvě. Vysoké úrokové sazby hrozí, že v roce 2024 omezí růst jejich zisků. Směřuje finanční sektor k poklesu?

Publikováno
Je čas prodávat akcie? Šokující pokles akcií JPMorgan otřásl investory
Zdroj: depositphotos.com

Minulý pátek předaly tři velké americké banky investorům svá vysvědčení. A pokud je trh nějakým ukazatelem, budou tyto banky brzy trávit mnohem méně času zábavou a více času v účetních knihách.

JPMorgan, Wells Fargo a Citigroup překonaly očekávání analytiků, a to i přes pravděpodobnost, že úrokové sazby zůstanou na vyšší úrovni delší dobu. Pro banky to však znamená, že budou platit více úroků z vkladů – což může v roce 2024 zamezit růstu jejich zisků.

Tato obava mohla investory vyděsit, což v pátek poslalo akcie JPMorgan o 7 % níže, což je jejich největší jednodenní pokles od roku 2020. Světlým bodem však bylo oživení bankovních poplatků a nárůst výdajů.

  • U společností JPMorgan a Citigroup vzrostly poplatky za investiční bankovnictví o 21 %, respektive 32 % – což signalizuje oživení v oblasti uzavírání podnikových transakcí.
  • Platby prostřednictvím kreditních karet v těchto třech bankách překonaly 471 miliard dolarů – v čele stojí Wells Fargo s 8% nárůstem objemu plateb oproti předchozímu čtvrtletí.

Aktuální vývoj ceny akcií JP Morgan

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JPM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jaký je výhled zisků?

Vzhledem k tomu, že se akcie pohybují blízko historických maxim, mají společnosti během výsledkové sezóny v sázce hodně. Nedosažení očekávaných zisků nebo snížení odhadů zisků by mohly další růst akcií ohrozit, ale naštěstí si mnoho společností nastavilo laťku nízko.

Podle společnosti FactSet mělo 71 % ze 112 společností z indexu S&P 500, které v minulém čtvrtletí vydaly výhled zisku, negativní výhled.

  • FactSet předpovídá, že růst tržeb a zisků v prvním čtvrtletí vzroste o 3,5 %, respektive 3,2 %, což je výrazně pod předpovědí 4,4 % a 5,7 % z předchozího čtvrtletí.
  • Pro index S&P 500 by to však znamenalo třetí po sobě jdoucí čtvrtletí růstu zisků – a čtrnácté po sobě jdoucí čtvrtletí růstu tržeb.

Hospodářské výsledky americký firem by měly být (snad) dobré

Manish Kabra, vedoucí americké akciové strategie Societe Generale, předpokládá ještě nejméně jedno silné čtvrtletí a prohlašuje: “Je příliš brzy na to, abychom brzdili akciovou rally v USA.”

Cayla Seder ze společnosti State Street rovněž očekává silnou výsledkovou sezónu na základě solidního hospodářského růstu v prvním čtvrtletí.

Vzhledem k vysokému ocenění a tomu, že investoři stále čekají na to, až technologické společnosti přinesou výsledky v oblasti umělé inteligence, by však jakékoli oslabení ziskovosti amerických firem mohlo trhy tlačit dolů.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎