Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Hospodářské výsledky Robinhood za 3. čtvrtletí 2021: Výnosy kontroverzní tradingové platformy mezičtvrtletně klesly

Hospodářské výsledky Robinhood za 3. čtvrtletí 2021: Výnosy kontroverzní tradingové platformy mezičtvrtletně klesly

Hospodářské výsledky Robinhood za 3. čtvrtletí 2021: Výnosy kontroverzní tradingové platformy mezičtvrtletně klesly
Zdroj: depositphotos.com

Robinhood koncem října zveřejnil své výsledky za třetí čtvrtletí. Podle nich se jeho výnosy mezičtvrtletně propadly o 35 %. Zároveň poklesl i počet aktivních uživatelů za měsíc. V návaznosti na to klesla i cena akcií o 8,4 %. Za vše pravděpodobně může nižší poptávka po obchodování kryptoměn a sezonní zpomalení objemu obchodů na finančních trzích.

Výsledky Robinhoodu jsou mezičtvrtletně horší

Robinhood 26. října zveřejnil své výsledky za třetí čtvrtletí, které značně minuly očekávání většiny analytiků. Ti předpokládali, že výnosy společnosti vzrostou alespoň na 438 milionů dolarů. Ve skutečnosti tomu ale tak nebylo a výnosy meziročně vzrostly "jen" o 35 % na 365 milionů dolarů.

Při porovnání s výnosy ze druhého čtvrtletí ve výši 565 milionů dolarů se jedná o 35% pokles. Velkou roli v něm hrál ustupující zájem investorů o obchodováníkryptoměnami. To je možné vidět na rozložení výnosů z obchodování, které celkově činily 267 milionů dolarů.

Z nich pouhých 51 milionů dolarů tvořily výnosy z obchodování s krypotoměnami. Přitom v minulém čtvrtletí tyto výnosy představovaly 233 milionů dolarů, a to především kvůli velkému zájmu o obchodování s meme kryptoměnou Dogecoin.

Celkově poptávka po kryptoměnách na Robinhoodu během třetího čtvrtletí klesla o 78 %, po akciích o 3,8 % a po opcích o 0,6 %.

Robinhood zaznamenal rekordní ztrátu

Robinhood během třetího čtvrtletí zaznamenal rekordní ztrátu ve výši 1,3 miliardy dolarů. Při přepočtu se jedná o ztrátu 2,06 dolaru na akcii, analytikové však předpokládali, že tato ztráta dosáhne pouhých 0,69 dolaru na akcii.

Ve druhém čtvrtletí tato ztráta představovala 502 milionů dolarů. Kromě nízkých výnosů má být jedním z viníků nový plán kompenzací, na jehož základě Robinhood vyplatil na bonusech svým zaměstnancům během třetího čtvrtletí 1,24 miliard dolarů.

Počet aktivních uživatelů také klesá

Během třetího čtvrtletí se počet zaregistrovaných uživatelů zvýšil na 660 tisíc a počet aktivních uživatelů za měsíc meziročně vzrostl o celých 76 % na 18,9 milionů. Mezičtvrtletně jejich počet klesl o 11 % z 21,3 milionů uživatelů, které pravděpodobně přilákala vysoká volatilita trhu ve druhém čtvrtletí letošního roku.

Podle průzkumů se navíc velká část uživatelů pouští do rizikovějších typů investování v podobě kryptoměn a opcí. Je tedy pravděpodobné, že Robinhood bude brzy čelit ještě větší kritice nejen ze strany zkušenějších investorů, ale i regulačních orgánů.

Za pokles může prý samotný trh

Robinhood reagoval na negativní ohlasy ohledně jeho výsledků ve třetím čtvrtletí vysvětlením, podle kterého za pokles může samotný trh. Konkrétně se na nižších výnosech měla podepsat klesající poptávka po obchodování na finančních trzích.

Podle CFO Robinhoodu společnost vypozorovala, že je její růst či pokles přímo závislý na vlnách vysoké volatility na trhu, kdy se do obchodování pouští mnohem více investorů. To potvrzují i samotná data, kdy se společnosti nejvíce dařilo právě během tradingového boomu v první polovině letošního roku.

Cena akcií Robinhoodu po zveřejnění výsledků klesla o 8,4 %

Po zveřejnění výsledků klesla cena akcií Robinhoodu o 8,4 % na 36,25 dolaru. Tím klesly pod hranici 38 dolarů, kterou společnost v červenci stanovila jako vstupní cenu akcií na burzu během svého IPO. Robinhood už teď očekává, že sezonní zpomalení objemu obchodů přetrvá i ve čtvrtém čtvrtletí, přičemž jeho výnosy dosáhnou 325 milionů dolarů.

Celkové výnosy za letošní rok by pak měly dosáhnout 1,8 miliardy dolarů, což by meziročně představovalo růst o 85 %. Analytikové přitom očekávali, že růst výnosů za celý rok bude představovat až 111 %.

Robinhood se chce aktuálně zaměřit na nové inovace své tradingové platformy, včetně většiny svých služeb a produktů. Jedním z nich je i nová kryptoměnová peněženka, kterou již využil 1 milion uživatelů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví a forex brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo