Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Skoro 2 000 účtů Robinhoodu napadli hackeři! Podle vedení není chyba na straně společnosti

Skoro 2 000 účtů Robinhoodu napadli hackeři! Podle vedení není chyba na straně společnosti

Skoro 2 000 účtů Robinhoodu napadli hackeři! Podle vedení není chyba na straně společnosti

Robinhood se během pandemie koronaviru začal těšit velké oblibě mezi investory z řad mileniálů, kteří tak chtěli vydělat na levných akciích. Populární aplikace je však v posledních týdnech i terčem kritiky. Tu vyvolala řada oznámení o vykradených účtech a nulová odezva ze strany uživatelské podpory.

Prodaná aktiva a vybrané účty

Minulý týden se na sociálních sítích, a to především na Twitteru, začaly objevovat zprávy o vykradených účtech u populární aplikace Robinhood. V návaznosti na to o této skutečnosti informovala i agentura Bloomberg, které se podařilo získat informace od samotných uživatelů.

Jedním z nich je i Soraya Bagheri, jejíž účet v nedávné době napadli hackeři. Ti bez jejího vědomí prodali všech 450 akcií a poté získaných 10 000 dolarů převedli na svůj účet. Bagheri začala ihned jednat a kontaktovala podporu společnosti, která ji e-mailem informovala, že se problém pokusí vyřešit do několika týdnů.

Toto však není jediný případ hackerského útoku na účty uživatelů Robinhoodu. Nejméně dalších několik uživatelů nahlásilo napadení svého účtu a následné odcizení všech finančních prostředků. Ve většině případů uživatelská podpora postupovala stejně a namísto rychlé reakce, tak byli uživatelé pouze ujištěni, že se společnost bude celou záležitostí v blízké době zabývat.

Někteří z uživatelů uvedli, že nezaznamenali žádnou odezvu ani měsíc od nahlášení hackerského útoku na jejich účty.

Robinhood viní samotné uživatele

Poměrně zvláštní je i to, jak se Robinhood k celé záležitosti postavil. Podle vedení společnosti je totiž chyba na straně uživatelů, kteří nedostatečně zabezpečili své soukromé e-mailové účty. Právě ty měli hackeři využít k získání přístupu k účtům a jejich následnému vykradení.

Názory jednotlivých uživatelů ohledně tohoto prohlášení se však liší. Někteří z nich tak potvrdili, že se do jejich e-mailových účtů někdo naboural a smazal i některé e-maily od uživatelské podpory. Jiní zase tento fakt popírají a brání se tím, že všechny jejich účty byly chráněny dvoufázovým zabezpečením.

V rámci nulové odezvy ze strany Robinhoodu se někteří uživatelé obrátili i na SEC a FINRA. Podle neověřených zdrojů se oba úřady údajně celou záležitostí zabývají. Ani jeden z nich toto tvrzení prozatím nepotvrdil.

Z pár účtů jsou najednou tisíce

I když ještě minulý týden Robinhood tvrdil, že se hackerské útoky dotkly pouze jen pár účtů, teď je tomu jinak. Nejmenovaný zdroj pro agenturu Bloomberg uvedl, že počet napadených účtů se blíží skoro ke 2 000.

Tento fakt vedení společnosti konečně donutil popřemýšlet nad lepším zabezpečením, ale i rozšířením služeb uživatelské podpory. I přesto však někteří stávající uživatelé uvažují nad tím, že v blízké době zruší své účty a přesunou se ke konkurenci.

A jaký je váš názor na Robinhood? Stále věříte, že je tato platforma bezpečná, nebo se raději poohlédnete někde jinde? Podělte se s námi o váš názor v komentářích.

 

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo