Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin prorazil zpět nad 9000 USD – Půjdeme ještě výš?

Publikováno
Bitcoin prorazil zpět nad 9000 USD – Půjdeme ještě výš?

Bitcoin dnes pokračoval v raketovém růstu z posledních dnů a prorazil bariéru 9 000 USD (225 000 Kč)

Od 13. března 2020, kdy se obchodoval za zhruba 4000 dolarů, zaznamenala kryptoměna Bitcoin více než 125% nárůst hodnoty.

btc graf 3 mesice
Graf BTC za poslední 3 měsíce. Zdroj: TradingView

Trhy odmazávají koronavirové ztráty

Přestože oživení na trzích, kterého jsme byli svědky v důsledku koronavirové krize, poslalo zpět na sever prakticky všechny hlavní ukazatele tržního zdraví včetně zlata a indexů S&P500 nebo Dow Jones, vede tato kryptoměna takříkajíc „o parník“ a může se pyšnit nálepkou toho zatím nejziskovějšího finančního instrumentu roku 2020.

Např. zmíněný index Dow Jones Industrial Average od svého dna ze dne 23. března získal pouze 36 %. Je navíc zřejmé, že v důsledku současné krize trval jeho pokles déle, než tomu bylo u Bitcoinu.

Překvapivé rozhodnutí Fedu

koronavirus covid-19

Jedním z hlavních motorů současného růstu BTC je rozhodnutí amerického Federálního rezervního systému, který se nečekaně rozhodl zachovat současné úrokové sazby blízko nuly a také poprosil vládu o podniknutí nových kroků pro podporu ekonomiky.

Tato skutečnost pak vedla ke zvýšení zájmu investorů nejen o tradiční bezpečné přípravy, ale také o hlavní světovou kryptoměnu.

Předseda Fedu Jerome Powell se nechal slyšet, že očekává další pokles americké ekonomiky, a to v důsledku tří hlavních faktorů:

  • globálního přesahu současné koronavirové krize,
  • ztráty výrobních kapacit v USA a
  • nejistého vývoje epidemie.

Halving na obzoru

Dalším z fundamentů současného růstu BTC může být také tzv. halving, ke kterému má dojít již za 12 dnů.

Halving vede ke snížení rychlosti produkce nových mincí BTC na polovinu. Dochází k němu jednou za čtyři roky.

V praxi tak bude na trhy každý den vypuštěno namísto původních 1800 jen 900 nových mincí. Tento krok je mimochodem v praxi naprostým opakem toho, co v současnosti dělá Fed – tiskne stále nové bankovky a rychleji než kdy dříve.

V minulosti byl halving Bitcoinu zpravidla doprovázen výrazným nárůstem jeho hodnoty, avšak mnoho expertů v současnosti varuje před tím, že by se tato situace v důsledku koronavirové krize nemusela opakovat.

Další cenový vývoj je tak díky politice Fedu, otazníkům visícím nad dalším vývojem koronavirové krize a nejasné reakci investorů na halving ve hvězdách.

Aktuální graf ceny BTC

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.