Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Za necelý rok nás čeká halving (půlení) Bitcoinu, co to znamená pro investory?

Za necelý rok nás čeká halving (půlení) Bitcoinu, co to znamená pro investory?

Pokud jste ještě o půlení neboli halvingu Bitcoinu neslyšeli, pak vězte, že za každých 210 000 vytěžených bloků, klesá odměna za jeho vytěžení na polovinu.

Naposled se tak stalo v roce 2016, kdy klesla odměna z 25 bitcoinů na 12,5. Bitcoin navíc není jedinou kryptoměnou, kde by docházelo k podobnému dění, další je například od něj odvozený Litecoin a jeho halving LTC.

Následující půlení Bitcoinu, které sníží odměnu za vytěžení bloku na pouhých 6,25 mince nás čeká přibližně za rok, a to 20. 5. 2020. Ačkoliv bylo v současné době vytěženo již 84 % všech bitcoinů, tento mechanismus způsobí, že poslední bitcoin z celkových 21 000 000 bude vytěžen až cca v roce 2140.

Drtivá většina ovšem již do roku 2030. Příští půlení tak způsobí, že klesne počet denně vytěžených bitcoinů na 900 z dnešních 1800, jaký bude mít tato změna vliv na kurz bitcoinu?

Půlení Bitcoinu slaví podporovatelé skoro jako jeho narozeniny

Halving Bitcoinu je hojně oslavován širokou veřejností. Jedná se o významnou událost napříč celou digitální komunitou, která charakterizuje růst ceny tohoto digitálního aktiva. Nebo alespoň doposud tomu tak bylo.

Historicky byly všechny půlení spojeny s poměrně razantním růstem ceny této aktuálně největší kryptoměny. Krátce po posledním zaznamenaném půlení vzrostla cena bitcoinu přibližně na desetinásobek a během předchozích půlení jsme rovněž mohli být svědky podobných růstů. Jak můžete vidět na obrázku níže, který zveřejnil na svém twitterovém účtu zakládající člen Adamant Capital, Tuur Demeester.

Cena bitcoinu reagující na jeho půlení
Cena bitcoinu reagující na jeho půlení

Vyplatí se nyní investovat do bitcoinu?

Existuje hned několik indikátorů, které naznačují, že přichází opět ten správný čas pro investici do největší kryptoměny. Kryptoměnová burza Binance oznámila prostřednictvím svého ředitele, že zaznamenala nejvyšší počet objednávek na nákup bitcoinů, který překonává dokonce i období vrcholící kryptoměnové horečky v lednu 2018.

Kromě toho Fundstrat, newyorská společnost zkoumající kryptoměnový trh ve své zprávě zveřejnila informace, které naznačují, že hned několik technických ukazatelů indikuje budoucí růst.

Nakonec tu máme i celou řadu bank po celém světě, které uvažují o implementaci blockchainu.

Investoři už dlouho dobu čekají na seriózní býčí trh, který by opět Bitcoin posunul na maxima z roku 2017 a počátku roku 2018. Dle současné situace to ovšem vypadá, že by mohl být Bitcoin skutečně na správné cestě za dosažením nových maxim.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.