Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » Za necelý rok nás čeká halving (půlení Bitcoinu), co to znamená pro investory?

Za necelý rok nás čeká halving (půlení Bitcoinu), co to znamená pro investory?

Za necelý rok nás čeká halving (půlení Bitcoinu), co to znamená pro investory?

Pokud jste ještě o půlení neboli halvingu Bitcoinu neslyšeli, pak vězte, že za každých 210 000 vytěžených bloků, klesá odměna za jeho vytěžení na polovinu. Naposled se tak stalo v roce 2016, kdy klesla odměna z 25 bitcoinů na 12,5. Bitcoin navíc není jedinou kryptoměnou, kde by docházelo k podobnému dění, další je například od něj odvozený Litecoin a jeho halving LTC.

Následující půlení Bitcoinu, které sníží odměnu za vytěžení bloku na pouhých 6,25 mince nás čeká přibližně za rok, a to 20. 5. 2020. Ačkoliv bylo v současné době vytěženo již 84 % všech bitcoinů, tento mechanismus způsobí, že poslední bitcoin z celkových 21 000 000 bude vytěžen až cca v roce 2140.

Drtivá většina ovšem již do roku 2030. Příští půlení tak způsobí, že klesne počet denně vytěžených bitcoinů na 900 z dnešních 1800, jaký bude mít tato změna vliv na kurz bitcoinu?

Půlení Bitcoinu slaví podporovatelé skoro jako jeho narozeniny

Halving Bitcoinu je hojně oslavován širokou veřejností. Jedná se o významnou událost napříč celou digitální komunitou, která charakterizuje růst ceny tohoto digitálního aktiva. Nebo alespoň doposud tomu tak bylo.

Historicky byly všechny půlení spojeny s poměrně razantním růstem ceny této aktuálně největší kryptoměny. Krátce po posledním zaznamenaném půlení vzrostla cena bitcoinu přibližně na desetinásobek a během předchozích půlení jsme rovněž mohli být svědky podobných růstů. Jak můžete vidět na obrázku níže, který zveřejnil na svém twitterovém účtu zakládající člen Adamant Capital, Tuur Demeester.

Cena bitcoinu reagující na jeho půlení

Cena bitcoinu reagující na jeho půlení

Vyplatí se nyní investovat do bitcoinu?

Existuje hned několik indikátorů, které naznačují, že přichází opět ten správný čas pro investici do největší kryptoměny. Kryptoměnová burza Binance oznámila prostřednictvím svého ředitele, že zaznamenala nejvyšší počet objednávek na nákup bitcoinů, který překonává dokonce i období vrcholící kryptoměnové horečky v lednu 2018.

Kromě toho Fundstrat, newyorská společnost zkoumající kryptoměnový trh ve své zprávě zveřejnila informace, které naznačují, že hned několik technických ukazatelů indikuje budoucí růst.

Nakonec tu máme i celou řadu bank po celém světě, které uvažují o implementaci blockchainu.

Investoři už dlouho dobu čekají na seriózní býčí trh, který by opět Bitcoin posunul na maxima z roku 2017 a počátku roku 2018. Dle současné situace to ovšem vypadá, že by mohl být Bitcoin skutečně na správné cestě za dosažením nových maxim.

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
Coinbase logo
Coinbase★ 95 %
ccShop logo
ccShop★ 93 %
Bitbeli logo
Bitbeli★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC