Ahoj tradeři! Vítejte u další pravidelné technické analýzy Bitcoinu. V minulém týdnu jsem psal, že úroveň volatility je druhá nejnižší od roku 2017 a nebude dlouho trvat, než se opět rozhýbeme.
Toto se stalo hned během posledního týdne, kdy se Bitcoin přestal pohybovat v rozmezí +-100 USD a z ceny 9 100 USD (z minulého pátka) vyletěl až na včerejších 9700 USD.
Tento pohyb o 6 % za 7 dní je v porovnání s předchozími týdny opravdu velký. Osobně si ale myslím, že v dalším období se bude volatilita rozjíždět daleko více.
Pojďme se podívat na novou technickou analýzu. Nejprve na to, na co se dívá mainstream, poté ukážu své hlavní myšlenky.
Breakout z trianglu
Graf, který je ukázaný níže, nejspíš uvidíte ve většině telegramových kanálů. Není na tom nic složitého – Bitcoin už dlouho stagnoval v rámci trianglu, nyní přišel breakout nahoru. Změříme si velikost trojúhleníku a určíme tak target kolem 10 400 – 10 500 USD. Všechno v pořádku a je to samozřejmě jedna z možností, které i já sleduji.

Je zde ale několik faktorů, které mi ukazují na opak. A pro mě zůstávají stále daleko důležitější.
- Momentum breakoutu – po 2-měsíční cenové kontrakci bych očekával daleko větší reakci na trendovku, než asi o ⅓ menší volume, než je průměr a zkracující se denní svíce s pohybem 500 USD během 3 dní.
- Struktura trhu – té bych se chtěl věnovat více v dalších odstavcích
- Range – jak jsem nastínil v dřívějších článcích, ikdyž zde je triangl patrný, sleduji jako hlavní pohyb Bitcoinu v rangi. To, že nepřišlel žádný silný breakout, tuto myšlenku jen potvrzuje.

Struktura trhu
Hodně se teď mluví o tom, že Bitcoin je bullish, protože vytvořil vyšší maximum, než začátkem července (kolem 9 500 USD). Problém ale je, že toto maximum dle struktury není potvrzené jako swing high.
Reálně se tedy pravděpodobně díváme na celý pohyb nahoru od 27.6. jako na korekční pohyb předchozího pohybu dolů.
Tento názor zastávám již několik týdnů a zatím nebyl invalidovaný. To by se stalo při porušení levelu 9780 USD – tedy předchozího swingového maxima.

Potvrzením může být, že o pravděpodobném pohybu nahoru k 9 600 USD jsem psal již v minulé analýze jako o možnosti, která by trhu způsobila největší bolest. Pořád je tato možnost tedy ve hře. Stále nepotvrzená, ani nevyvrácená.
Co je bullish, co je bearish?
Pojďme se tedy podívat na to, jak by se bearish scénář mohl potvrdit, nebo naopak vyvrátit. Osobně jsem stále otevřený oběma variantám.
Bearish scénář
Bitcoin během posledních 2 dní překonal velmi důležitý level (9438 na grafu níže). Prvotní potvrzení bearish scénáře by pro mě bylo opětovné ztracení tohoto supportu. Šlo by o vyrýsovaný swing-failure pattern.
Vypadalo by to takto:

Bullish scénář
Jak bylo zmíněno výše, bullish začíná být Bitcoin při překonání posledního maxima, které je kolem cen 9800 USD. V ideálním případě bychom zde tedy měli udržet level 9440 USD a posunout se výše.
V takovém případě si myslím, že Bitcoin opravdu může zamířit k 10 500 USD, případně výš.

Závěr k dnešní analýze
Bitcoin během posledního týdne změnil jasně bearish sentiment na trhu a spoustu brzkých shortařů zlikvidoval. Vzhledem k tomu, že pohyb k 9 600 USD jsem ale měl v plánu už několik týdnů a byl součástí bearish scénáře, tak zatím z mého pohledu stále nic neinvalidoval.
V této chvíli je naprosto neutrální a obchody jsou spekulativní.
Dokud však nebude překonána úroveň 9 800 USD, beru celý pohyb nahoru od 8 800 USD jen jako součást korekce před dalším pohybem dolů.
Validace scénáře s podrobným plánem je nastíněná v analýze.
Vstupte do světa kryptoměn!
Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!
Trezor
★ 95 %
- Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
- Vytvořena českou firmou
- Pro začátečníky může působit složitě
- Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T