Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 17. 7. 2020 – Velký pohyb za dveřmi!

Publikováno

Ahoj tradeři, v analýzách za poslední týdny stále mluvím o distribuci. Zatím to krásně vychází a pomalu ale jistě cena klesá – dnes se nacházíme jen lehce nad 9 100 dolary.

V dnešní analýze se budeme bavit o dalších možnostech, protože volatilita Bitcoinu za poslední dobu hodně klesla a celý trh je napnutý očekáváním… kdy Bitcoin opět překvapí s rychlým a silným pohybem?

Základní technická analýza

V dřívějších analýzách jsme se bavili o rangi, ale vypadá to, že cena se stále více stahuje do tvaru trojúhelníku. Nyní jsme v jeho vyústění (apexu), kde má cena možnost pohybu asi 300 USD a každým dnem se možnost pohybu zužuje.

Technické nastavení střednědobého grafu BTC
Technické nastavení střednědobého grafu BTC

Od začátku června dochází na Bitcoinu k cenové kontrakci, což znamená, že další pohyb bude rychlý a impulzní.

Jak vidíte na grafu výše, jakmile dojde k proražení jedné ze stran trojúhleníku, dá se očekávat pohyb 1 000 – 1 300 USD daným směrem.

Další velký pohyb nás tedy čeká již brzy a měl by znamenat buď Bitcoin za 10 500 USD, nebo cestu níže, k 7 700 USD.

Tradiční technická analýza nám říká, že je 60% pravděpodobnost, že z trojúhelníku vyrazí cena ve směru předešlého trendu, což by zde znamenalo směr nahoru.

Osobně si ale myslím, že je zde daleko více důkazů o probíhající dristribuci, které přebíjí takto obecné tvrzení. Tyto důkazy jsem nastínil v článku i ve videu v minulých týdnech.

Volatilita Bitcoinu

Jak jsem nastínil výše, Bitcoin se již 2 měsíce pohybuje na podobných úrovních – kolem 9-10 tis. USD. Vzhledem k historickému vývoji je to velmi dlouhá perioda, ve které se “vůbec nic neděje”.

Fakticky si to můžeme ověřit na grafu Bitcoinové volatility, který je níže:

Graf znázorňující volatilitu Bitcoinu od konce roku 2017
Graf znázorňující volatilitu Bitcoinu od konce roku 2017

Jak je vidět, tak od roku 2017 se nyní Bitcoin pohybuje na 2. nejnižší úrovni volatility. Níže byla už jen v listopadu 2018, po čemž následoval 50% propad ceny BTC.

Je také zajímavé porovnat si vývoj volatility s vývojem kurzu Bitcoinu. Na grafu níže je volatilita znázorněná modrou linkou a cena BTC oranžově.

Porovnání volatility a ceny Bitcoinu
Porovnání volatility a ceny Bitcoinu

Na tomto grafu je velmi dobře vidět, že se volatilita opravdu pohybuje v úrovních, kde často tvoří dno. To znamená, že na Bitcoinu typicky přichází velký pohyb a začátek trendu.

Věřím, že tomu nyní nebude jinak a v dalším týdnu už bude Bitcoin sedět na cenách minimálně o 1000 USD jinde, než je dnes.

Pohyb maximální bolesti

Než dnešní analýzu uzavřu, tak rozhodně chci zmínit pohled na krátkodobý pohyb Bitcoinu, o kterém nikdo nemluví, a přesto mi přijde v aktuálních podmínkách velmi pravděpodobný.

Trhy se často pohybují způsobem, který způsobí běžným obchodníkům “co největší bolest”. Ve skutečnosti to znamená, že tento pohyb vytlačí retailové obchodníky z jejich pozic, aby velcí hráči nabrali své vlastní.

Osobně si myslím, že něco takového ještě může přijít. Takový pohyb je vyznačený níže:

Pohyb pro vytvoření co největší bolesti v trhu
Pohyb pro vytvoření co největší bolesti v trhu

Jde o kombinaci toho, že tento pohyb by zmátl většinu trhu, která se dívá pouze na trojúhelník a hledá breakout, ale zároveň by dával smysl z hlediska struktury, protože vyznačené cenové úrovně 9529-9624 jsou stále neotestované.

Pokud tedy přijde falešný breakout nahoru, který bude posléze velmi rychle stažený, tak víte, o co jde. Dokonce podle mého názoru jde o nejpravděpodobnější pohyb, který od BTC můžeme v krátkodobém horizontu čekat.

Závěr

Dnešní závěr je takový, že nás brzy – myslím si, že řádově v následujících několika dnech – čeká velký pohyb. Chování ceny je spíše neutrální, takže bych počítal s oběma variantami, ale pravděpodobnější je z uvedených faktů pohyb dolů.

Než tento pohyb dolů proběhne, je stále možná jedna rychlá pumpa nahoru, do nejdůležitější rezistence kolem cen 9 500 – 9 600 USD. Pokud by tento pohyb byl poté i rychle stažený, jde pouze o bearish retest a pokračujeme na úrovně kolem 7 700 a níže.

Líbil se vám tento článek?
16
1

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Jimm

Díky za váš pohled na BTC, tak teď na tom pohybu ještě vydělat ?