Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Americké akcie lámou rekordy, ale analytici varují: Co přijde dál?

Ačkoli americké akcie letos překonávají očekávání, někteří analytici a investoři vyjadřují obavy, že současná tržní euforie nemusí být udržitelná. Přední investiční banky nabízejí rozporuplné výhledy, proto se zdá, že americký akciový trh stojí na křižovatce.

Publikováno
Americké akcie lámou rekordy, ale analytici varují: Co přijde dál?
Zdroj: depositphotos.com

Index S&P 500, v zelené barvě vypadáte úžasně. Americký akciový trh zaznamenal nejlepší začátek roku od roku 2019, a to díky silným ziskům a dynamice umělé inteligence.

To vyhnalo index S&P 500 během prvního kvartálu na 5 255 bodů, což představuje silný skok o 10,2 %.

V prvním čtvrtletí dosáhl benchmarkový index 22 rekordních hodnot a roste již pět měsíců v řadě. Rovněž také s přehledem překonal mediánovou prognózu Wall Street pro jeho hodnotu na konci roku, která byla stanovena před pouhými třemi měsíci na 5 100 bodů.

  • 40 % akcií z indexu S&P 500 se obchoduje výše než před rokem – přičemž 10 z 11 sektorů indexu je v zelených číslech.
  • Nicméně navzdory tomu, že se akcie Apple a Tesla propadly, velkolepá sedmička stále táhla většinu zisků – přinesla 40 % letošního nárůstu indexu S&P 500.

Vývoj hodnoty indexu S&P 500 v prvním kvartále letošního roku

Únava z předpovědí

Na základě údajů společnosti FactSet činí cílová cena indexu S&P 500 v příštích 12 měsících 5 614, což představuje 7% prémii oproti aktuální ceně.

Nicméně vzhledem k tomu, že se index obchoduje téměř 3 % nad svým předchozím cílem pro konec roku, analytici se snaží aktualizovat své vlastní prognózy, které se od sebe stále více vzdalují.

  • Goldman Sachs naznačuje, že by S&P 500 mohl vzrůst na 6 000 nebo také klesnou na 4 500 bodů, zatímco JPMorgan Chase varuje, že akcie mohou kdykoli splasknout.
  • Průzkum Bank of America mezi manažery fondů mezitím ukazuje, že se investoři odvracejí od amerických technologických a spotřebních akcií ve prospěch levnějších evropských možností.

První nápovědu přinese výsledková sezóna

Zatímco analytici zůstávají vůči akciím optimističtí, klouzavý a výhledový 12měsíční poměr ceny k zisku (P/E ratio) indexu S&P 500 je nyní téměř o 20 % vyšší než jeho průměrná úroveň za posledních deset let.

Zda akcie dostojí tomuto vyššímu ocenění, bude nakonec záviset na výsledcích nadcházející výsledkové sezóny, která začíná příští týden.

V sázce je hodně, protože americké akcie jsou blízko historických maxim – a další směřování trhu bude záviset na výsledcích hospodaření.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎