Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

15. díl Seriálu technické analýzy – Pomocník k BERSI 2.0

Publikováno
15. díl Seriálu technické analýzy – Pomocník k BERSI 2.0
Zdroj: depositphotos.com

Ahoj, jelikož se vám můj minulý článek líbil, tak jsem dostal požehnání a možnost znovu něco napsat. Jak jistě víte, patřím také mezi obchodníky a uživatele BERSI 2.0, která mi značně pomohla v obchodování s binárními opcemi a díky které jsem profitabilní.

Tuto strategii určitě používá již několik obchodníků, ale i přesto má každý svůj styl. Obchodníci zkouší, experimentují a případně hledají další cestu, jak zvýšit svůj zisk. Já osobně jsem taky takový způsob hledal. Zabralo mi to dost času a práce. Analyzoval jsem svíce v grafu, chování před dovršením některých z linií, odrazy, cenové formace (double top/double bottom), pinbary, three line strike atp. Nyní si pojďme něco říct o analýze svící v grafu před vstupem do obchodu při použítí BERSI.

Můj nejoblíbenější typ obchodování je s expirací 5-15 minut při použití a analýzy grafu na M1 timeframe. Dobu expirace volím vždy podle odrazové linie, trendu a především tvaru svíce.

Tvary svící Vám mohou leckdy mnohé napovědět, především na jakou dobu zvolit investici. Můj osvědčený postup: čím delší předchozí svíce je, tím zvolím kratší dobu expirace.

Ukázky svící

  1. Svíce bez knotuSvíce bez knotu.

Tato svíce se vyskytuje občas a není dobré podle ní obchodovat. Nemá knot, nemá nic, co by nám mohlo pomoci a napovědět. Tudíž nevíme, jakým směrem se cena vydá.

  1. Dlouhá svíceDlouhá svíce.

Tato svíce a následná šipka k obchodu bývá také velice zrádná. Při této situaci nemůžeme předpovědět zda cena skutečně půjde dolů, nebo bude následovat korekce. Šance je asi 50%. Pozor na to.

Odraz od resistance

  1. Odraz od Weekly (vpravo)

Zde je má nejoblíbenější formace. Pinbar nám krásně potvrdil odraz směrem dolů, zde není co řešit. BERSI znovu boduje. :-)

  1. Odraz s pinbaremOdrazy od Daily (vlevo)

Má oblíbená metoda taky bývá odrazy od denních linek. Předchozí pinbar nám potvrdil směr, pak už je to hračka.

Shrnutí a tipy:

  • Odrazy od Weekly linií – Tyto linie já nazývám alfaomegou celé strategie a to protože se na ně můžu téměř vždy spolehnout, bez ohledu na trend. (Doporučuji úplným začátečníkům).
  • Odrazy od Daily linií – Tuto metodu také velmi často používám ale pouze ve směru trendu a na liniích Daily High, Daily 50%  a Daily Low, protože se ukázaly jako nejspolehlivější linie pro odrazy.
  • Jelikož jsou binární opce v tuto chvíli mým hlavním zdrojem příjmů, spoléhám se pouze na tyto metody, protože při troše cviku a analýzy nemusíte hledat nějaké zbytečně složité návody jak zvýšit šanci na úspěch. Toto bohatě stačí.

A na závěr ještě pár ukázek mých obchodů

Obchody binární opceDoufám, že Vám článek bude k něčemu prospěšný a určitě přidám do VIP sekce další z mých obchodů.  Také bych rád poděkoval Štěpánovi a Jirkovi za sdílení článku a pokud dá bůh, možná ještě něco napíšu.

Jakub

Líbil se vám tento článek?
15
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Sojina

Možná špatně čtu ale jak poznám tu weekly linii, jak se naučím ji poznat/najít? Jen v Bersi?

Štěpán Petřivý

Ahoj,

psal jsem ti na email, je to indikátor do MT4, který je součásí BERSI 2.0

ŠP

Petula

Dobrý den, článek se mi velice líbí, zkouším obchodovat podobně, ale bohužel se mi zatím moc nedaří…zjistila jsem, že je to hlavně kvůli odhadu časové expirace. Je nějaký podrobnější návod, jak ji správně odhadnout?? Navíc při používání grafu na M1 je u některých brokerů problém obchodovat například na 2 svíce (2 minuty).

Štěpán Petřivý

Dobrý den Petulo,

zkuste obchodování KIKO opcí, kde čas nehraje žádnou roli. Jde hlavně o to, zda cena pujde tím směrem, kterým předpovídáte a je jedno, kdy. :-)

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎