Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Strategie obchodování kryptoměn: jak vybrat tu pravou a kde ji koupit?

Publikováno
Strategie obchodování kryptoměn: jak vybrat tu pravou a kde ji koupit?

Obchodování s kryptoměnami zaznamenalo od poloviny roku 2017 velký nárůst popularity, a to i mezi širokou veřejností. Kromě slibných příležitostí čekají na začátečníky jistá specifika trhu, na která je vhodné se co nejdříve připravit.

Na rozdíl od běžných měn probíhá burza těch elektronických bez časového omezení, tedy 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Navíc nabízí mnohem větší investiční potenciál než obchodování s běžnou měnou nebo akciemi. Během jednoho dne lze zázračně zbohatnout, stejně jako výrazně prodělat. Jak to ale udělat, abyste na kryptoměnách vydělávali?

Podle čeho vybrat správnou kryptoměnu

Nejznámější kryptoměnou mezi širokou veřejností je samozřejmě bitcoin, který by měl být  součástí portfolia snad každého obchodníka s kryptoměnami. Bitcoin je vysoce volatilní, takže jeho cena z krátkodobého hlediska, v porovnání s ostatními investicemi, prudce kolísá. Dlouhodobě se však stále dá hovořit o vzestupu hodnoty bitcoinu.

Mezi nejpoužívanější kryptoměny patří také litecoin nebo ethereum, celkově je kryptoměn ale mnohem více.

Abyste s výběrem nešlápli vedle, věnujte co nejvíce času sběru informací. Zjišťujte si, zda má za sebou konkrétní měna silný tým, úspěšnou minulost a jestli o ní je hodně slyšet. Dobrým vodítkem může být také vysoká tržní kapitalizace, reálná využitelnost nebo co možná nejrychlejší transakce.

Poznámka

Neexistuje žádné univerzální pravidlo na volbu kryptoměny, jejíž hodnota zaručeně poroste. Základem by však měla být její dokonalá znalost a výběr s rozvahou. Rozhodně byste také neměli čekat pohádkové zbohatnutí přes noc, naopak byste se měli připravit na to, že je možné, že o většinu své investice přijdete.

Kde s kryptoměnou obchodovat?

Digitální měny můžete nakupovat na internetové burze od ostatních uživatelů nebo ve směnárně přímo od konkrétní společnosti. Třetí možností je obchodování CFD. Zde je dobré si uvědomit, že různé platformy umožňují transakce s různými kryptoměnami. Jinými slovy, prvním krokem by mělo být ověření, zda na daném místě budete moct obchodovat s vámi zvolenými mincemi.

Mezi nejpoužívanější burzy patří Bifinex, Kraken nebo Bitstamp. Pro české investory jsou výhodné stránky Coingi či CoinMate, které umožňují obchodování v CZK za nízké poplatky, a pokud máte účet u FIO banky, tak i rychlé převody trvající maximálně pár minut. S poplatky za zprostředkování transakcí počítejte při obchodování na burzách vždy.

Využívání směnáren je zpravidla jednodušší a nabízí také víc možností, jak nakoupit kryptoměnu za CZK, například přes Simplecoin nebo ccShop. Vzhledem k méně příznivých kurzům však může být obchodování o něco dražší než na burze.

Vyplatí se využít CFD brokera?

V případě obchodování CFD nenakupujete a neprodáváte samotnou digitální měnu, ale pouze kontrakty s odpovídající cenou. Při CFD pouze uzavíráte dohodu s brokerem. Výhoda obchodování jako CFD spočívá v tom, že můžete využít takzvané “finanční páky”, kdy můžete transakcí získat (ale také ztratit) třeba desetinásobek původní investice. Tento způsob nevyplácí, pokud chcete kryptoměny pouze nechat ležet na svém účtě za účelem co největšího zhodnocení.

Důležité je vybrat spolehlivého brokera s dobrou pověstí, ale zároveň co možná nejnižšími poplatky. Při obchodování z České republiky si také pohlídejte, zda má broker povolení od ČNB a licenci evropského regulačního úřadu, která peníze jistí proti jeho bankrotu.

Jak obchodovat?

Obchodování s kryptoměnou spočívá ve snaze kupovat mince za nízkou cenu a prodávat tehdy, když je cena vysoká. Jednoduchá filosofie si ale žádá znalost obchodních strategií a také důkladnější analýzu, které pomohou odhalit tu správnou chvíli.

Vliv mohou mít vládní nařízení i informace v médiích. Kryptoměny jsou ovlivněny také dalšími trhy nebo technologickým vývojem. Právě protože je ale vývoj cen u kryptoměn někdy tak překotný a odehrává se 24/7, je nezbytné jej průběžně sledovat, pružně reagovat a také předvídat do budoucna.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.