Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
moneta-bank-logo
Moneta půjčka na auto
moneta-bank-logo
Moneta půjčka na auto
moneta-bank-logo

Moneta půjčka na autoRecenze, úroky, kalkulačka, podmínky a poplatky

Autor recenze
Poslední aktualizace
11. 5. 2024
moneta-bank-logo

Hodnocení Finex.cz

Poslední aktualizace
11. 5. 2024

Půjčka na auto s až 100% financováním

S půjčkou na auto od Monety si můžete půjčit na nový nebo ojetý vůz, aniž byste měli našetřeno. Banka vám totiž zafinancuje až 100 % ceny vozu. Počítejte ale, že úroková sazba je o něco vyšší, a to i přesto, že se jedná o účelový zajištěný úvěr. Nenajdete zde ale zbytečné poplatky za sjednání a vedení, naopak zaplatíte za odložení splátky. Velkou výhodou je možnost půjčit si až 10 000 000.

Základní informace o Moneta půjčka na auto

Splátka od 427 Kč
Úrok od 9,28 % p.a.
RPSN od 9,69 % p.a.
Výše půjčky 30 000 Kč až do 10 000 000 Kč
Sjednání online Ne

Půjčka na auto od Monety Money Bank slibuje výhodnou úrokovou sazbu a až 100% financování. Výši splátek si lze nastavit podle svých požadavků a vše si můžete vyřídit na počkání přímo u prodejce automobilů.

Součástí splátky může být výhodné povinné ručení a havarijní pojištění. Banka také nabízí možnost začít se splácením až 30 dní po převzetí vozidla. Kromě půjčky na nové auto Moneta nabízí také půjčku na ojetý vůz, na auto napřímo nebo na motocykl.

Obsah recenze půjčka na auto

Recenze Moneta Money Bank

Nevíte, co od banky Moneta Money Bank čekat? Co nabízí a jak si vede v rámci úvěrových produktů?

Moneta Money Bank je moderní česká banka, která ačkoliv pod svým názvem působí v ČR od roku 2016, řadí se k největším bankám. Podle počtu klientů (1,5 milionu) je pátou největší bankou.

Moneta vznikla z původní finanční společnosti Agrobanka, která byla založena roku 1990. Prodělala několik změn, nakonec se však osamostatnila a v roce 2016 se z ní stala ryze česká banka. Pyšní se širokou nabídku produktů pro osobní i firemní bankovnictví.

Nabízí také široké portfolio půjček, od půjčky na cokoliv, půjčky na auto, překlenovací úvěr, solární půjčku, až po kreditní karty, půjčky pro živnostníky a hypotéky. U mnoha produktů umožňuje snadné a rychlé sjednání online a zdarma.

Moneta v roce 2022 získala rekordní množství ocenění v soutěži Zlatá koruna, přičemž z dvanácti ocenění pět patří půjčkám a hypotékám. První místo v kategorii Novinka roku dokonce získala online hypotéka od Monety. Také její mobilní aplikace Smart Banka je nejoceňovanější bankovní aplikací klienty i širokou veřejností.

Zajímá vás více informací o této bance a jejích dalších produktech? Podívejte se na naši podrobnou recenzi.

Teď už k recenzi tohoto produktu. Co vše vám může půjčka na auto od Monety nabídnout, jak se pohybuje úroková sazba a disponuje úvěr přece jenom nějakými poplatky? Čtěte dále.

Co půjčka na auto Moneta nabízí?

Moneta půjčka na auto autoCREDIT je zajištěný účelový úvěr určený na nákup nového nebo ojetého vozidla. Tímto úvěrem lze financovat osobní i užitková vozidla do 3,5 tuny. Získáte neměnnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení. Vzhledem k tomu, že se jedná o zajištěný účelový úvěr, “Velký” technický průkaz je po dobu trvání úvěrové smlouvy uložen u MONETA Auto, s.r.o.

Půjčku jednoduše vyřídíte přímo u prodejce automobilu. Půjčit si můžete od 30 000 Kč až do 10 000 000 Kč, s dobou splatnosti 6 až 108 měsíců.

ZAJIŠTĚNÝ ÚČELOVÝ ÚVĚR

 • Po dobu splácení nejste plnohodnotným vlastníkem vozidla
 • Vše okolo vozu si budete obstarávat a hradit sami
 • Kupujete nové nebo i starší auto

Přečtěte si jak funguje půjčka na auto (zajištěný účelový úvěr) nebo také operativní leasing.

Součástí splátky půjčky na auto může být také povinné ručení nebo havarijní pojištění. U úvěrů od 200 000 Kč banka dokonce požaduje sjednání havarijního pojištění. S jeho zřízením vám pomůže, ale nutně nepožaduje, abyste si jej sjednávali u Monety. Postačí doložit, že havarijko máte.

Moneta má v nabídce několik typů půjček na auto nebo motocykl. Jaké to jsou?

Typy půjčky na auto od Monety

Půjčka na nové auto

Na půjčku na nové auto se zaměřujeme v této recenzi. Tato půjčka je určená na nové vozidlo a umožňuje získat neměnnou úrokovou sazbu. Banka financuje až 100 % ceny vozu. Vše lze vyřídit na počkání přímo u prodejce automobilů.

Půjčka na ojeté auto

Moneta vám pomůže financovat až 15 let staré vozidlo. Výši splátek si nastavíte podle svých požadavků a vše vyřídíte na počkání u prodejce automobilu. I zde je možnost sjednání povinného ručení nebo havarijka. Splácet můžete začít až 30 dní po převzetí vozidla.

Půjčka na auto napřímo

Půjčka na auto napřímo je určená na nákup vozu od známého nebo přes inzerát. I zde banka nabízí financování až 15 let starého vozu. Výši splátek si můžete nastavit podle svých možností. V rámci úvěru vám banka nabídne možnost sjednání pojištění. Vše potřebné lze vyřídit během jedné schůzky.

Půjčka na motocykl

Moneta financuje až 100 % ceny nového nebo ojetého motocyklu. Minimální výše úvěru je 25 000 Kč a maximální stáří motocyklu může být 6 let. Splátky si můžete rozložit až na 84 měsíců. Úvěr lze sjednat na počkání přímo u prodejce. Začít splácet můžete až 30 dní po převzetí motorky.

Všechny z výše uvedených typů úvěrů je možné vyřídit na počkání přímo u prodejce automobilu. Také můžete kontaktovat finanční konzultanty Monety a sjednat si s nimi schůzku. Další možností je také leasing na auto nebo rychlý úvěr pro živnostníky (Express Business).

Je podmínkou běžný účet?

Pro sjednání půjčky není podmínkou sjednávat si běžný účet od Monety. Důležité je, abyste vlastnili bankovní účet od jakékoliv banky, ze kterého budete následně odesílat pravidelnou měsíční splátku.

Pokud samozřejmě chcete, sjednat si běžný účet Tom Plus můžete. Nabízí vedení zdarma, včetně výběrů ze všech bankomatů v České republice i v zahraničí. Součástí je také debetní karta, okamžité platby a online směnárna, to vše bez poplatků.

Na co lze peníze použít?

Půjčka na auto je účelový úvěr určený na koupi nového nebo ojetého vozidla. S úvěrem u Monety můžete financovat nové nebo ojeté auto, vůz koupený napřímo od známého či na inzerát, případně motocykl. Může se jednat jak o osobní, tak užitkový vůz do 3,5 tuny.

Minimální výše úvěru u ojetého vozu nebo motocyklu je 25 000 Kč, u nového vozu to je 30 000 Kč, a délku splácení si lze rozložit až na 6 až 108 měsíců. Banka vám zafinancuje až 100 % ceny vozidla.

Vyvarujte se zbytečným půjčkám, které vás mohou velmi rychle dostat do dluhové pasti.

Před sjednáním jakékoliv půjčky si ale nejprve vždy rozmyslete, zda půjčku opravdu potřebujete, a jestli půjčené peníze dokážete i s úroky splatit.

Poplatky spojené s půjčkou

Sjednání půjčky je za 0 Kč, vedení půjčky je též za 0 Kč. Půjčku na auto také můžete předčasně splatit za poplatek max. 0,5 % / 1 % z předčasně splácené jistiny úvěru

Jaké jsou poplatky u půjčky Moneta?

 • Sjednání půjčky: 0 Kč
 • Správa úvěru: 0 Kč
 • Předčasné splacení: max. 0,5 % / 1 % z předčasně splácené jistiny úvěru
 • Výpis z úvěrového účtu na žádost klienta: 50 Kč
 • Zaslání každé upomínky: 500 Kč

Pro detailní informace o poplatcích se podívejte na aktuální sazebník Monety.

Výhody a nevýhody Moneta půjčka

Výhody

 • Sjednání na počkání přímo u prodejce automobilu
 • Možnost nastavení splátek dle svých požadavků
 • Správa a vedení půjčky zdarma
 • Možnost začít splácet až 30 dní po převzetí vozidla
 • Banka financuje až 100 % ceny automobilu

Nevýhody

 • Poplatek za předčasné splacení
 • Není možné sjednat pojištění schopnosti splácet
 • Za odložení splátky zaplatíte jednorázový poplatek 500 Kč
 • Velký technický průkaz je uložen u MONETA Auto (zajištěný úvěr)
 • U výše úvěru od 200 000 Kč banka požaduje sjednání havarijka

Tabulka splátek půjčky na nové auto

Výše půjčky Doba splácení Výše splátky Úrok* RPSN* Celkem*
50 000 Kč 12 měsíců 4 567 Kč od 17,23 % p.a. od 18,72 % p.a. 54 804 Kč
200 000 Kč 36 měsíců 6 630 Kč od 11,85 % p.a. od 12,53 % p.a. 238 680 Kč
500 000 Kč 84 měsíců 8 155 Kč od 9,42 % p.a. od 9,85 % p.a. 685 020 Kč
1 000 000 Kč 96 měsíců 14 833 Kč od 9,34 % p.a. od 9,76 % p.a. 1 423 968 Kč
1 500 000 Kč 108 měsíců 20 543 Kč od 9,28 % p.a. od 9,69 % p.a. 2 218 644 Kč
*Výpočet je pouze reprezentativní, nejedná se o závaznou nabídku ve smyslu § 1732 Občanského zákoníku. V RPSN není zahrnutá částka za Pojištění schopnosti splácet, ani poplatek v případě předčasného splacení. Přesné parametry získáte při online žádosti.

Reprezentativní příklad

Při půjčce vozu Škoda Octavia s pořizovací cenou (vč. DPH) 800 000 Kč a platbou předem 240 000 Kč činí celková výše úvěru 560 000 Kč. Doba trvání úvěru 60 měsíčních splátek, poplatek za poskytnutí úvěru činí 0 Kč a roční úroková sazba 9,21 % p.a., RPSN pak 9,61 %. Měsíční splátka úvěru je 11 682 Kč, celková částka splatná spotřebitelem činí 700 920 Kč. V případě, že je výše úvěru 200 000 Kč a vyšší, banka vyžaduje sjednání havarijního pojištění.

Přibližný výpočet půjčky můžete provést přímo v úvěrové kalkulačce na stránkách Monety.

Zdroj: Monetaauto.cz
Úvěrová kalkulačka půjčka na auto Moneta.
Úvěrová kalkulačka půjčka na auto Moneta.

Podmínky pro získání Moneta půjčky

Nejedná se o půjčku bez registru ani o půjčku bez doložení příjmů, to znamená, že je nutné doložit své příjmy a projít schvalovacím procesem banky.

Naštěstí Moneta je moderní banka, která neklade na žadatele náročné podmínky, a stačí jí pouze minimální věk 18 let a následující doklady dle toho, zda jste či nejste podnikatel.

Nepodnikatel, občan starší 18 let

 • Dva doklady totožnosti (občanský průkaz a řidičský průkaz nebo pas)
 • Originál Potvrzení o výši příjmu (jste-li klientem Monety a chodí-li vám k ní výplata, obvykle nevyžaduje)
 • Kontaktní informace o zaměstnavateli + platné telefonní číslo na vás

Požadované doklady od OSVČ / firmy

Jste-li OSVČ nebo firma, budete potřebovat:

 • Platný občanský průkaz oprávněné osoby
 • Živnostenský list / výpis z obchodního rejstříku / koncesní listinu
 • Platné telefonní číslo

Další specifické doklady

Banka po vás také může požadovat další specifické doklady:

 • Pracujete-li v zahraničí je nutné doložit pracovní smlouvu a 2 poslední výplatní pásky nebo 2 výpisy z běžného účtu, kam vám chodí mzda
 • Jste-li cizí státní příslušník, potřebujete povolení k trvalému pobytu, přidělené rodné číslo a jako doklad totožnosti cestovní pas. Cizinec musí být zaměstnaný u stávajícího zaměstnavatele minimálně 6 měsíců.
 • Moneta také může požadovat: doklad potvrzující bonitu, doklad pro ověření adresy ne starší než 2 měsíce, výplatní pásky, potvrzení o výši příjmů od zaměstnavatele ne starší než 1 měsíc, důchodový výměr, daňové přiznání včetně rozvahy a výsledovky za poslední zdaňovací období a DPH s razítkem Finančního úřadu nebo výpis z běžného účtu apod.

U úvěrů na nové auto ve výši od 200 000 Kč Moneta požaduje havarijní pojištění k podpisu smlouvy. Havarijko si můžete sjednat i na vlastní pěst.

Jak podat žádost o půjčku?

Pojďme se podívat krok po kroku, jaké se nabízí možnosti a jak si půjčit na auto u Monety. V případě koupi nového auta půjčku vyřídíte přímo u prodejce, můžete si tedy vše vyřídit na počkání a v autě rovnou odjet. U koupě ojetého vozu nebo vozu napřímo můžete kontaktovat infolinku Moneta nebo finančního konzultanta.

Jaké má Moneta možnosti sjednání půjčky?

Moneta vám půjčí jak na nové auto, tak i na ojetý vůz, auto od známého nebo na motocykl.

Koupě nového auta

 1. Nabídku financování vám předloží přímo prodejce, vy si zvolíte výši splátek a dobu splatnosti.
 2. Banka ověří vaše doklady a prostřednictvím prodejce vám předloží konečnou smlouvu.
 3. Pokud souhlasíte, podepíšete smlouvu, případně zaplatíte část kupní ceny vozidla a můžete rovnou odjet s novým vozem.

Koupě ojetého vozu nebo auta napřímo

 1. Při zájmu o koupi ojetého vozu nebo auta na napřímo zkontaktujete infolinku nebo přímo finančního konzultanta MONETA Auto.
 2. Bude vám zaslána kalkulace na vybraný vůz.
 3. Po odsouhlasení kalkulace vám konzultant přiveze úvěrovou smlouvu, ověří vaše doklady a pomůže sepsat kupní smlouvu s prodejcem.
 4. Smlouvu podepíšete, případně zaplatíte část kupní ceny vozu a rovnou odjíždíte.

Koupě motocyklu

 1. Prodejce vám předloží nabídku financování a vy si zvolíte výši splátek i dobu splácení.
 2. Banka ověří vaše doklady a prodejce vám předloží konečnou smlouvu.
 3. Smlouvu podepíšete, případně zaplatíte část kupní ceny motorky a rovnou odjíždíte.

Pojištění schopnosti splácet

K půjčce na auto od Monety si nelze sjednat pojištění schopnosti splácet.

Závěr – Je půjčka na auto od Monety výhodná?

Půjčka na auto od Monety Money Bank je pro vás vhodná, pokud si chcete půjčit na vozidlo, ale nemáte dostatečnou hotovost. Výhodou je, že půjčku vyřešíte rychle přímo u prodejce – a s novým vozem můžete rovnou odjet. Navíc získáte neměnnou úrokovou sazbu po celou dobu splácení a nemusíte mít nic našetřeno.

Nevýhodou pak je vysoká úroková sazba u nižších vypůjčených částek na kratší dobu. Pomoci vám může tzv. platba předem, tedy máte-li nějaké peníze našetřené, může se úrok mírně snížit.

Jak jsme ale zmínili, nemusíte skládat určitou částku předem, banka financuje až 100 % vozu. Výši splátek si nastavíte dle svých požadavků a součástí může být i povinné ručení nebo havarijní pojištění. Havarijko banka požaduje u půjčky od 200 000 Kč povinně. Není však nutné, abyste si jej sjednali u Monety. Stačí doložit potvrzení o sjednání.

Sjednání půjčky na auto vyřídíte přímo u prodejce a můžete s novým vozem rovnou odjet.

Ale co úrok, jenž žadatele zajímá nejvíce? Ten si snadno spočítáte v úvěrové kalkulačce půjčky Moneta. Stačí zadat potřebné parametry a hned se vám zobrazí přibližný výpočet.

Samozřejmě se nejedná o bezúročnou půjčku, ačkoliv Moneta často nabízí různé akce pro snížení úrokové sazby. Úrok u půjčky od Monety pohybuje přibližně od 9,28 % p.a., RPSN pak od 9,69 % p.a. Výhodou je, že si můžete půjčit až 10 milionů a splácení rozložit až na 108 měsíců.

Na co si dát pozor u půjčky?

Než si půjčku sjednáte, v klidu si promyslete, zda peníze opravdu potřebujete, a hlavně, jestli je zvládnete splácet. Nepůjčujte si více, než zvládnete splatit a vyvarujte se nedůvěryhodným poskytovatelům.

Vždy si důkladně přečtěte smlouvu o půjčce. Spolehlivost poskytovatele se obvykle dozvíte v recenzích bank na internetu, ale poznáte ji také podle přehledných webových stránek banky i podle transparentní smlouvy, která neobsahuje podmínky psané malým písmem schované na konci smlouvy. Co musí obsahovat smlouva o půjčce si přečtěte zde.

Určitě si nepůjčujte půjčku na půjčku, čímž byste se dostali do bludného kruhu půjčování a dluhové pasti, která obvykle končí insolvencí. Pokud se přesto pro půjčku rozhodnete, projděte si srovnání půjček od nezávislých recenzentů nebo si nejvýhodnější půjčku spočítejte na kalkulačce vybrané banky.

Poznámka

Než podepíšete smlouvu, vždy si důkladně zjistěte veškeré podmínky, výši úrokové sazby, ale také RPSN, poplatky a dobu splatnosti i způsob splácení.
Nezapomeňte ani na pojištění úvěru (pojištění schopnosti splácet), které vám pomůže v případě nenadálých životních událostí.

Od roku 2016 také platí v České republice zákon o spotřebitelském úvěru, který pročistil vody českých půjček a úvěrů. Nyní musí mít všichni poskytovatelé půjček udělenou licenci Českou národní bankou.

Zákon o spotřebitelském úvěru také umožňuje předčasné splacení u všech typů spotřebitelských úvěrů, a to bez zbytečných sankcí, poskytovatel úvěru si ale může naúčtovat přiměřený poplatek za vzniklé náklady.

Užitečné zdroje:

FAQ – Co vás nejvíce zajímá o půjčce Moneta?

Jaký úrok banka nabízí?

Úroková sazba se aktuálně pohybuje od 9,28 % p.a. a RPSN od 9,69 % p.a.

Kolik si můžu půjčit?

Půjčit si můžete již od 25 000 Kč (při koupi motocyklu, jinak od 30 000 Kč), maximální výše půjčky je 10 milionů korun. Při sjednání půjčky od 200 000 Kč banka požaduje sjednání havarijního pojištění.

Jakou má půjčka splatnost?

Maximální dobu splácení půjčky si můžete nastavit až na 108 měsíců.

Umožňuje banka odložit splátky?

Výjimečně můžete v rámci jednoho kalendářního měsíce datum splatnosti posunout až do 28. dne v měsíci, a to za jednorázový poplatek 500 Kč. O změnu lze požádat nejdéle 14 dní před splátkou klientský servis MONETA Auto na čísle +420 224 446 262. Formulář si můžete kdykoli sami stáhnout a vyplněný jej odeslat na adresu: MONETA Auto Na Rovince 871 Ostrava – Hrabová 720 00.

Je možné si půjčku pojistit?

Ne, není možné si sjednat pojištění schopnosti splácet.

Je možné si půjčku sjednat online?

Ne, jedná se o účelový zajištěný úvěr, tudíž je nutné půjčku sjednat u prodejce případně osobně s konzultantem, který se na vůz podívá osobně.

Jaké jsou podmínky pro získání půjčky?

Základní podmínky pro získání půjčky jsou: minimální věk 18 let, doložení dvou dokladů totožnosti a potvrzení o příjmu. Abyste půjčku získali, musíte být dostatečně bonitní a nemít žádné negativní záznamy v registru dlužníků, které banka prověřuje. Jedná se o účelový úvěr určený ke koupi auta, pořídit si můžete osobní i užitková vozidla do 3,5 tuny. Vzhledem k tomu, že se jedná o zajištěný úvěr, “Velký” technický průkaz je uložen u Monety.

Co mám dělat když se blíží konec platnosti technické kontroly a průkaz je uložen u banky?

Potom je potřeba zavolat na linku oddělení technických průkazů MONETA Auto na číslo +420 224 446 262 a zažádat o zaslání průkazu. Banka vám ho pošle doporučeně na vaši adresu.

Jak získám nejlevnější půjčku?

Nejvýhodnější půjčku si můžete spočítat v kalkulačce na stránkách banky Moneta. Všeobecně výhodnost půjčky ovlivňuje vaše bonita a schopnost splácet. Pokud doložíte, že máte dostatečný příjem a vaše záznamy v registru dlužníků nejsou negativní, tak máte větší šancí získat výhodnou půjčku. Také platí, že na čím kratší dobu zvolíte splácení (tedy čím vyšší zvolíte měsíční splátku), tím méně zaplatíte zbytečně na úrocích.

Za jak dlouho je půjčka vyřízená?

V případě koupě nového vozu lze půjčku vyřídit na počkání přímo u prodejce a s novým autem můžete rovnou odjet. V případě koupě ojetého vozu nebo auta na přímo probíhá sjednání s konzultantem Monety, a délka sjednání je závislá na ověření dokladů a komunikaci se strany konzultanta. Ale obecně by neměla trvat déle než 3 dny.

Jak budu půjčku splácet?

Splátku budete jednoduše platit trvalým příkazem z vašeho běžného účtu u jakékoliv banky. Není podmínkou mít běžný účet u MONETY Money Bank.

Přehled poplatků a parametrů pro Expres půjčku od Monety

Jméno produktuMoneta půjčka na auto
Typ půjčkyZajištěný účelový úvěr na auto
Typ úvěruNebankovní úvěr
Poskytovatel půjčkyMONETA Auto, s.r.o.
Parametry půjčky
Úrok od9,28 % p.a.
RPSN od9,69 % p.a.
Výše půjčky30 000 Kč až do 10 000 000 Kč
Splatnost6 až 108 měsíců
Splátka od 427 Kč
Sjednání online
Možnosti vyřízeníNa prodejně nebo s konzultantem Monety
Povinný běžný účet
Na co lze půjčku využítZajištěný účelový úvěr na motorové vozidlo
Možnost pojištění půjčky
Rychlost zpracování půjčkyOkamžitě na prodejně nebo do několika dní s konzultantem
Podmínky pro poskytnutí půjčkyVěk minimálně 18 let, dva doklady totožnosti, doložení výše příjmů
Vyplácení peněz a splácení
Způsob vyplácení půjčkyPřevodem z běžného účtu
Způsob splácení půjčkyPravidelné měsíční splátky
Možnost mimořádné splátky
Poplatky spojené s půjčkou
Poplatek za zřízení0 Kč
Poplatek za vedení0 Kč
Poplatek za předčasné splacení max. 0,5 % / 1 % z předčasně splácené jistiny úvěru
Poplatek za upomínku500 Kč
Poplatek za výpis poštou50 Kč
Poplatek za elektronický výpis0 Kč
Poplatek za změnu smluvních podmínekNeuvádí
Poplatek za změnu data splátky500 Kč
Poplatek za pojištění schopnosti splácetNelze sjednat
Další informace k půjčce
Nutnost zajištění půjčky Kupované motorové vozidlo
Možnost převedení půjčky
Možnost konsolidace půjčky
Možnost refinancování půjčky
Půjčka bez ručitele
Půjčka pro nezaměstnané
Půjčka pro ženy na mateřské
Půjčka v hotovosti
Předčasné splacení
Bezúčelová půjčka
Půjčka se záznamem v rejstříku trestů
Nahlížení do rejstříků
Úprava výše měsíčních splátek
Sankce
Do kdy je možné půjčku vrátit Ze zákona do 14 dnů.
Smluvní pokuta
Sazba úroků z prodleníRepo sazba ČNB + 8 % p.a.
Účelně vynaložené náklady 20 %
Další informace k půjčce
Odkaz na podmínky půjčkyhttps://www.monetaauto.cz/dokumenty-ke-stazeni
Ohodnoťte půjčku Moneta půjčka na auto
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎

Další Půjčky, které by vás mohly zajímat