Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Meta oznámila novou verzi své umělé inteligence a chce mít nejlepšího AI asistenta na světě. Akcie poskočily výš. V čem je Llama 3 lepší?
Společnost Meta Platforms se snaží ovládnout oblast asistentů s umělou inteligencí (AI).
Svého asistenta integruje do celé sady platforem sociálních médií, včetně Instagramu, Facebooku, WhatsAppu a Messengeru.
Ve čtvrtek představila dva nové modely, které nabízí vývojářům zdarma k užití.
Po oznámení novinek akcie Mety stouply a během pozdního obchodování byly o 1,8 % výš, než, kde seanci začaly.
Ač by se mohlo zdát, že akcie Meta těží především z úspěchů jejích platforem sociálních sítí, je to pravda jen částečně.
Vliv silného cash flow plynoucího právě z úspěchu platforem, které využívají denně 3 miliardy lidí po celém světě, se stal pro úspěch na akciovém trhu zásadním, když tyto prostředky Meta začala investovat do AI.
Čtvrteční oznámení ukazuje pokrok na tomto poli a rozhodně ne konečný. Pro firmu je tento závod spíš maraton než sprint.
Generální ředitel Mark Zuckerberg vyjádřil svou ambici, aby se asistent Meta AI stal nejinteligentnějším a nejrozšířenějším na světě.
S uvedením Llama 3, nejnovější verze základního open-source modelu, je společnost připravena vyzvat konkurenci. Podle jejího tvrzení o vyšším výkonu, má konkurovat GPT-4 od OpenAI. Zuckerberg navíc potvrdil, že další vývoj (Llama 4 i 5) budou následovat.
Llama 3 představuje významný skok vpřed ve schopnostech umělé inteligence, přičemž byly vydány dvě verze jak pro AI asistenta Mety, tak pro externí vývojáře.
Uvedení menšího modelu s 8 miliardami parametrů a většího modelu se 70 miliardami parametrů spolu s plány na ještě větší multimodální verzi ukazuje na odhodlání Mety rozvíjet technologii AI.
Pro vývojáře představují modely Llama 3 s otevřeným zdrojovým kódem příležitost inovovat a stavět na pokrocích Mety.
Nadcházející verze s více než 400 miliardami parametrů je stále zvažována jako open-source, přičemž Zuckerberg vyjádřil přesvědčení, že bude sdílena s veřejností.
Schopnosti Meta AI byly rozšířeny o generování obrázků v reálném čase – Llama 3 dokáže vytvářet animace a obrázky ve vysokém rozlišení v průběhu psaní uživatelů.
Asistent AI navíc v reálném čase integruje výsledky vyhledávání z vyhledávače Bing od Microsoftu a nově v tomto směru Meta navázala spolupráci i s Googlem.
Tréninková data pro Llama 3 jsou rozsáhlá, mohou se pochlubit sedmkrát větším souborem dat než Llama 2 a obsahují čtyřikrát více kódu, a to vše prý bez použití dat uživatelů sociálních sítí.
Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.
Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.
Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.
Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.