Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Meta se pouští do války s ChatGPT! Může úspět?

Meta oznámila novou verzi své umělé inteligence a chce mít nejlepšího AI asistenta na světě. Akcie poskočily výš. V čem je Llama 3 lepší?

Publikováno
Meta se pouští do války s ChatGPT! Může úspět?
Zdroj: depositphotos.com

Společnost Meta Platforms se snaží ovládnout oblast asistentů s umělou inteligencí (AI).

Svého asistenta integruje do celé sady platforem sociálních médií, včetně Instagramu, Facebooku, WhatsAppu a Messengeru.

Ve čtvrtek představila dva nové modely, které nabízí vývojářům zdarma k užití.

Trh reagoval pozitivně

Po oznámení novinek akcie Mety stouply a během pozdního obchodování byly o 1,8 % výš, než, kde seanci začaly.

Poslední týden akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ač by se mohlo zdát, že akcie Meta těží především z úspěchů jejích platforem sociálních sítí, je to pravda jen částečně.

Vliv silného cash flow plynoucího právě z úspěchu platforem, které využívají denně 3 miliardy lidí po celém světě, se stal pro úspěch na akciovém trhu zásadním, když tyto prostředky Meta začala investovat do AI.

Čtvrteční oznámení ukazuje pokrok na tomto poli a rozhodně ne konečný. Pro firmu je tento závod spíš maraton než sprint.

Co nového Meta AI přináší

Generální ředitel Mark Zuckerberg vyjádřil svou ambici, aby se asistent Meta AI stal nejinteligentnějším a nejrozšířenějším na světě.

S uvedením Llama 3, nejnovější verze základního open-source modelu, je společnost připravena vyzvat konkurenci. Podle jejího tvrzení o vyšším výkonu, má konkurovat GPT-4 od OpenAI. Zuckerberg navíc potvrdil, že další vývoj (Llama 4 i 5) budou následovat.

Llama 3 představuje významný skok vpřed ve schopnostech umělé inteligence, přičemž byly vydány dvě verze jak pro AI asistenta Mety, tak pro externí vývojáře.

Uvedení menšího modelu s 8 miliardami parametrů a většího modelu se 70 miliardami parametrů spolu s plány na ještě větší multimodální verzi ukazuje na odhodlání Mety rozvíjet technologii AI.

Pro vývojáře představují modely Llama 3 s otevřeným zdrojovým kódem příležitost inovovat a stavět na pokrocích Mety.

Nadcházející verze s více než 400 miliardami parametrů je stále zvažována jako open-source, přičemž Zuckerberg vyjádřil přesvědčení, že bude sdílena s veřejností.

Schopnosti Meta AI byly rozšířeny o generování obrázků v reálném čase – Llama 3 dokáže vytvářet animace a obrázky ve vysokém rozlišení v průběhu psaní uživatelů.

Asistent AI navíc v reálném čase integruje výsledky vyhledávání z vyhledávače Bing od Microsoftu a nově v tomto směru Meta navázala spolupráci i s Googlem.

Tréninková data pro Llama 3 jsou rozsáhlá, mohou se pochlubit sedmkrát větším souborem dat než Llama 2 a obsahují čtyřikrát více kódu, a to vše prý bez použití dat uživatelů sociálních sítí.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎