Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

[Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

[Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

Ahoj Tradeři! V minulé analýze jsme se bavili o spoustě faktorů, které nám říkají, že korekce trhu je na dosah. O 7 dní později se díváme na 11% propad od vrcholu a pohyb, který se rozvinul přesně podle našeho očekávaného scénáře.

Zároveň jsme se ale bavili o tom, že jakákoliv korekce přijde, bude v rámci býčího trendu. Půjde tedy o dobrou nákupní příležitost.

Pojďme se tedy dnes pobavit o tom, jak hluboká může být korekce a kde čekat odraz.

Kde hledat dno?

Obecně se dá říct, že naprosté minimum korekce již bylo splněno během středečního pohybu na low 9 260 USD. Pokud je trend extrémně silný, může se stát, že tato korekce bude stačit a opět se rozjedeme vzhůru.

V analýze se ale budeme věnovat hladinám, které z hlediska struktury mají statisticky větší pravděpodobnost.

Důležité supporty na grafu BTC/USD
Důležité supporty na grafu BTC/USD (ideální retracement zone)
  • Zóna 9 100 – 8 800 USD – tato zóna se jeví jako ideální úroveň pro odraz BTC. Nejen, že zde prochází důležité cenové hladiny, ale v rámci této zóny došlo k překřížení klouzavých průměrů o periodě 200 a 50 dní.

Jde o golden cross- silně bullish znamení. Krátkodobě často ale dochází k otestování síly golden crossu, a to návratem cen k těmto klouzavým průměrům – to zažíváme právě nyní.

Možná si vzpomenete, že jsem o stejném křížení (jen na 12h grafu) psal v analýze z 24.1., kde jsme právě díky této indikaci správně predikovali další pohyb vzhůru, ikdyž obecný sentiment byl v té době spíš bearish.

Golden cross tedy není dobré brát na lehkou váhu a pokud se cena vrátí do zóny 9 100 a 8 800 USD, velmi pravděpodobně půjde o dobrou nákupní příležitost. Zajímat nás ale bude především reakce ceny na 200D klouzavý průměr.

  • Pokud by se stalo, že se přece jen BTC dostane pod 200D MA, další horizontální hladinou je cena 8460 USD, kde se také sbíhá konfluence několika faktorů – uzavírá se zde otevřený gap na CME futures (silný support), a zároveň zde vidíme žlutý klouzavý průměr o periodě 21 týdnů, což je z mého pohledu jeden z nejdůležitějších cyklických indikátorů.

Jeho otestování dává smysl, ale osobně nevěřím, že by se cena dostala pod něj.

  • Pokud by se to ale stalo, asi nejdůležitější úroveň celé struktury máme na cenách kolem 7 700 USD. Tato horizontála je označena jako “maximální retracement”. Pokud by trh šel otestovat tuto úroveň, očekávejte silnou bullish reakci a pravděpodobné uzavření týdne zpět nad 21W MA (aktuálně kolem ceny 8300 – viz předchozí bod)

Toto jsou tedy 3 úrovně, které sleduji pro nějaký rozumný retracement celého uptrendu. Ve spoustě analýz nyní najdete velmi bearish pohledy s tím, že nejpravděpodobnější úrovní pro retracement je právě horizontála kolem 7700 USD.

Z mého pohledu ale Bitcoin přešel do agresivního uptrendu, ve kterém se málokdy objevují takto rozsáhlé korekce. Jako nejpravděpodobnější mi tedy přijde otestování úrovně kolem 9100-8800 a přechod zpět do uptrendu.

Toto je ale velmi subjektivní, proto je nutné sledovat trh a jeho reakci na dané úrovně.

Perlička na závěr – fraktály golden crossu

Výše jsem se zmínil o křížení klouzavých průměrů, kterému říkáme golden cross. Právě proto, že jsem jej zkoumal už měsíc zpět, kdy se to stejné dělo na 12h grafu, mám jej v čerstvé paměti. A aktuální nastavení trhu se mi zdá velmi podobné, jako tomu bylo kolem 24.1. .

Na následujícím grafu vidíte vlevo 12h svíce a bíle vyznačený golden cross, který proběhl koncem ledna. Vpravo je aktuální situace na denním grafu

Fraktály s golden crossem z konce ledna
Fraktály s golden crossem z konce ledna

Pokud nám graf dává podobné nastavení klouzavých průměrů i price action, je velmi pravděpodobné, že i výsledek bude podobný. Na následujícím grafu tedy můžete vidět šedě přeložený vývoj z konce ledna s tím aktuálním – price action je téměř totožná a pokud bychom se řídili tímto patternem, minimum by už mělo být vytvořené.

Porovnání vývoje ceny u předešlého a aktuálního golden crossu
Porovnání vývoje ceny u předešlého a aktuálního golden crossu

Předem ale upozorňuji, že fraktály nejsou příliš spolehlivý zdroj, na základě kterého bychom chtěli obchodovat. Rozhodně ale bude zajímavé sledovat jestli nastane opět podobný vývoj.

Závěr k analýze

Abych to shrnul – stále se kloním k názoru, že jakýkoliv propad je jen korekcí v rámci trendu, a proto i nákupní příležitostí.

Minimum pro korekci už je splněné, ale maximum, kam korekce dává smysl, je až na cenách 7 700 USD.

Jde o širokou zónu, a proto říkám, že jako nejideálnější hladina pro přechod zpět do uptrendu, se mi jeví úrovně 9 100-8 800 USD, pokud se sem BTC vůbec dostane.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Tržní kapitalizace
$782,6 mld.
Změna za 24h
+7,87%
Cena
$41 689
Tržní kapitalizace
$287,7 mld.
Změna za 24h
+5,07%
Cena
$2 460
Tržní kapitalizace
$62,02 mld.
Změna za 24h
+0,11%
Cena
$1
Aktualizováno 31.7.2021 12:02

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo