Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

[Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

[Kryptoměny] Analýza 21. 2. 2020 – Kde hledat dno?

Ahoj Tradeři! V minulé analýze jsme se bavili o spoustě faktorů, které nám říkají, že korekce trhu je na dosah. O 7 dní později se díváme na 11% propad od vrcholu a pohyb, který se rozvinul přesně podle našeho očekávaného scénáře.

Zároveň jsme se ale bavili o tom, že jakákoliv korekce přijde, bude v rámci býčího trendu. Půjde tedy o dobrou nákupní příležitost.

Pojďme se tedy dnes pobavit o tom, jak hluboká může být korekce a kde čekat odraz.

Kde hledat dno?

Obecně se dá říct, že naprosté minimum korekce již bylo splněno během středečního pohybu na low 9 260 USD. Pokud je trend extrémně silný, může se stát, že tato korekce bude stačit a opět se rozjedeme vzhůru.

V analýze se ale budeme věnovat hladinám, které z hlediska struktury mají statisticky větší pravděpodobnost.

Důležité supporty na grafu BTC/USD
Důležité supporty na grafu BTC/USD (ideální retracement zone)
  • Zóna 9 100 – 8 800 USD – tato zóna se jeví jako ideální úroveň pro odraz BTC. Nejen, že zde prochází důležité cenové hladiny, ale v rámci této zóny došlo k překřížení klouzavých průměrů o periodě 200 a 50 dní.

Jde o golden cross- silně bullish znamení. Krátkodobě často ale dochází k otestování síly golden crossu, a to návratem cen k těmto klouzavým průměrům – to zažíváme právě nyní.

Možná si vzpomenete, že jsem o stejném křížení (jen na 12h grafu) psal v analýze z 24.1., kde jsme právě díky této indikaci správně predikovali další pohyb vzhůru, ikdyž obecný sentiment byl v té době spíš bearish.

Golden cross tedy není dobré brát na lehkou váhu a pokud se cena vrátí do zóny 9 100 a 8 800 USD, velmi pravděpodobně půjde o dobrou nákupní příležitost. Zajímat nás ale bude především reakce ceny na 200D klouzavý průměr.

  • Pokud by se stalo, že se přece jen BTC dostane pod 200D MA, další horizontální hladinou je cena 8460 USD, kde se také sbíhá konfluence několika faktorů – uzavírá se zde otevřený gap na CME futures (silný support), a zároveň zde vidíme žlutý klouzavý průměr o periodě 21 týdnů, což je z mého pohledu jeden z nejdůležitějších cyklických indikátorů.

Jeho otestování dává smysl, ale osobně nevěřím, že by se cena dostala pod něj.

  • Pokud by se to ale stalo, asi nejdůležitější úroveň celé struktury máme na cenách kolem 7 700 USD. Tato horizontála je označena jako “maximální retracement”. Pokud by trh šel otestovat tuto úroveň, očekávejte silnou bullish reakci a pravděpodobné uzavření týdne zpět nad 21W MA (aktuálně kolem ceny 8300 – viz předchozí bod)

Toto jsou tedy 3 úrovně, které sleduji pro nějaký rozumný retracement celého uptrendu. Ve spoustě analýz nyní najdete velmi bearish pohledy s tím, že nejpravděpodobnější úrovní pro retracement je právě horizontála kolem 7700 USD.

Z mého pohledu ale Bitcoin přešel do agresivního uptrendu, ve kterém se málokdy objevují takto rozsáhlé korekce. Jako nejpravděpodobnější mi tedy přijde otestování úrovně kolem 9100-8800 a přechod zpět do uptrendu.

Toto je ale velmi subjektivní, proto je nutné sledovat trh a jeho reakci na dané úrovně.

Perlička na závěr – fraktály golden crossu

Výše jsem se zmínil o křížení klouzavých průměrů, kterému říkáme golden cross. Právě proto, že jsem jej zkoumal už měsíc zpět, kdy se to stejné dělo na 12h grafu, mám jej v čerstvé paměti. A aktuální nastavení trhu se mi zdá velmi podobné, jako tomu bylo kolem 24.1. .

Na následujícím grafu vidíte vlevo 12h svíce a bíle vyznačený golden cross, který proběhl koncem ledna. Vpravo je aktuální situace na denním grafu

Fraktály s golden crossem z konce ledna
Fraktály s golden crossem z konce ledna

Pokud nám graf dává podobné nastavení klouzavých průměrů i price action, je velmi pravděpodobné, že i výsledek bude podobný. Na následujícím grafu tedy můžete vidět šedě přeložený vývoj z konce ledna s tím aktuálním – price action je téměř totožná a pokud bychom se řídili tímto patternem, minimum by už mělo být vytvořené.

Porovnání vývoje ceny u předešlého a aktuálního golden crossu
Porovnání vývoje ceny u předešlého a aktuálního golden crossu

Předem ale upozorňuji, že fraktály nejsou příliš spolehlivý zdroj, na základě kterého bychom chtěli obchodovat. Rozhodně ale bude zajímavé sledovat jestli nastane opět podobný vývoj.

Závěr k analýze

Abych to shrnul – stále se kloním k názoru, že jakýkoliv propad je jen korekcí v rámci trendu, a proto i nákupní příležitostí.

Minimum pro korekci už je splněné, ale maximum, kam korekce dává smysl, je až na cenách 7 700 USD.

Jde o širokou zónu, a proto říkám, že jako nejideálnější hladina pro přechod zpět do uptrendu, se mi jeví úrovně 9 100-8 800 USD, pokud se sem BTC vůbec dostane.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo