Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[BTC/USD] Analýza trhu 24. 1. 2020 – Brzy očekávejme pohyb vzhůru

Publikováno

Ahoj tradeři! Bitcoin nám už asi týden v kuse padá, proto se pojďme podívat na strukturu, ve které se nacházíme.

Bitcoin (BTC) během svého růstu od začátku roku vytvořil strukturu Rising wedge, což je bearish pattern, takže po vytvoření nedělního vrcholu vidíme zaslouženou korekci.

Z hlediska struktury bude extrémně důležitý support 8214-8187 USD (ceny z Bitmexu), kde horní hranu tvoří historicky důležitý cenový level a spodní hranu weekly open.

V případě, že by byl tento support proražený, tak máme další support na cenách kolem 8000 USD a 7700 USD (přesné cenové hladiny jsou vyznačené v grafu).

Bitcoin analýza 24. 1. 2020 - Graf
Dvě důležité supportní linie

12h graf – Golden Cross

Při pohledu na 12h graf je z mého pohledu jedním z nejdůležitějších faktorů býčí křížení klouzavých průměrů o periodě 50 a 200 svící. Během posledních 12 měsíců se toto stalo pouze dvakrát a vždy to mělo velmi důležitý dopad na cenu.

Bitcoin analýza 24. 1. 2020 - Graf
Vyznačeny Golden Cross v minulém roce (všimněte si, co dělá cena poté)

Jde tedy o poměrně silné bullish znamení, ale víme, že cenový graf má často tendenci se po překřížení k těmto klouzavým průměrům vrátit a otestovat jejich sílu.

Při přiložení těchto klouzavých průměrů do předchozího grafu zjistíme, že MA200 je součástí vyznačené supportní zóny kolem 8000 USD a MA50 velmi brzy dosáhne supportní zóny kolem 8200 USD.

Bitcoin analýza 24. 1. 2020 - Graf
Přibližujeme se k weekly 21 MA

Týdenní graf

Jeden z důležitých cyklických indikátorů na týdenním grafu, je klouzavý průměr s periodou 21 svící. Uzávěrem posledního týdne nad tímto klouzavým průměrem dostali býci naději, že by Bitcoin mohl přejít opět do býčího cyklu.

Close tohoto týdne tedy bude velmi důležitý, protože může tento cyklus buď potvrdit, anebo vyvrátit. Pro pokračování v růstovém trendu bychom chtěli vidět uzávěr nad cenou aspoň 8400 USD.

Celkový obrázek

Cenové úrovně kolem 8200 a 8000 jsou silnými supporty a vidím velkou pravděpodobnost, že odtud během dneška, nebo dalších několika dní, uvidíme impulz vzhůru. Zda to bude jen korekce a později půjdeme otestovat nižší úrovně kolem 7700, nebo odtud přejdeme zpět do uptrendu, bude záležet na síle odrazu, takže to zatím nemůžeme vědět.

Velkou úlohu v tom budou hrát i zmíněné klouzavé průměry, kde pro býčí pokračování bychom neměli uzavřít týden pod 8400 USD a denní svíce pod 8000 USD.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎