Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

7. díl podcastu Kryptokec: Jak funguje těžba kryptoměn?

Publikováno
7. díl podcastu Kryptokec: Jak funguje těžba kryptoměn?

V dalším díle podcastu Kryptokec si stálí účastníci Dan Tržil, Vladimír Vencálek a Josef Tětek povídají o miningu, neboli těžbě kryptoměn.

Konverzace začíná odpovědí na otázku: proč těžba vůbec existuje a jak funguje? Dozvíte se, co je to problém byzantských generálů a jak souvisí generálové a jejich války s blockchainem a kryptoměnami.

Zajímá vás, proč se kryptoměny těží, proč je to tak energeticky náročné nebo jak je to s útoky na Bitcoin a jiné kryptoměny? Poslechnéte si už 7. díl tohoto podcastu!

Podcast si přehrajete níže:

Celé třičtvrtěhodinové povídání je pojato hodně technicky. Nebojte se ale, argumenty a vysvětlivky, které zazní, by měl pochopit úplně každý, kdo už o kryptoměnách něco málo ví.

A aby taky ne. V celém díle je znatelné, že Vladimír i Josef kryptoměnám opravdu rozumí a znají i nejmenší detaily, jako jsou tzv. obtížnost (difficulty), security budget, typy těžařských strojů a historie jednotlivých měn.

Kromě jednoduše zodpovězených detailů se v podcastu ale dozvíte i to, jak proběhl útok na síť Etherea a proč to pro velké těžaře znamenalo předčasného Ježíška.

Poslechněte si 7. díl podcastu Kryptokec

Další zdroje informací k tomuto dílu

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Stoffka

V tom se spálí tolika peněz a tolik lidí přijde na buben, až ta bublina krachne……