Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

JPMorgan spustila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin! V návaznosti na to založila i novou blockchainovou divizi

Publikováno
JPMorgan spustila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin! V návaznosti na to založila i novou blockchainovou divizi

Na vývoji své vlastní kryptoměny začala JPMorgan pracovat již před rokem, přičemž doposud se setkala především s nepochopením.

Tento týden ale již přistoupila k jejímu spuštění pro komerční využití. V rámci něj vytvořila i novou blockchainovou divizi nazvanou Onyx, která jí má pomoci jak s vývojem kryptoměn, tak i dalšími projekty využívajícími blockchain technologie.

JPMorgan chce zjednodušit vypořádání přeshraničních plateb

Největší americká banka JPMorgan uvedla, že tento týden spustila svoji novou kryptoměnu JPM Coin, kterou má v současnosti využívat již jedna z velkých technologických firem k přeshraničním platbám.

Právě tyto platby mají být hlavním cílem celého projektu. Většina jich totiž prochází skrze síť celosvětových korespondenčních bank, přičemž některé z nich jsou často kvůli chybám při jejich zadávání nebo jiným problému zamítnuty. To však stojí celé odvětví každoročně stovky milionů dolarů.

JPMorgan je však jedním z největších hráčů v tomto odvětví a denně vypořádá platby o hodnotě více než 6 bilionů dolarů do více jak 100 zemí světa. Právě proto banka přišla s plánem využít blockchain k odesílání plateb a ověřování údajů o nich, za což si bude účtovat poplatky v řádech centů.

K novému způsobu vypořádání plateb má společnosti pomoci její pilotní projekt z roku 2017 s novým názvem Liink, který zahrnuje více než 400 bank a korporací.

Na nové divizi pracuje už více jak 100 zaměstnanců

Logo OnyxZa účelem spuštění své kryptoměny, ale i vývoje dalších projektů v rámci blockchainu vytvořila banka i svoji novou blockchainovou divizi s názvem Onyx.

„Spouštíme Onyx, protože věříme, že přecházíme do období komercializace těchto technologií, přičemž se přesouváme od výzkumu a vývoje k něčemu, co se může stát skutečným businessem,“ dodal Takis Georgakopoulos.

V současnosti v ní pracuje více jak 100 zaměstnanců, kteří mají za úkol dále vyvíjet a hledat možnosti, jak využít technologii blockchainu, tak aby byla zároveň schopna generovat i zisky.

JPMorgan by mohla pomoci k všeobecnému přijetí blockchainu

Blockchain byl po několik let považován pouze za přeceněnou technologii, která má možná potenciál, ale stále jej nedokáže plně využít. Optimisté navíc již od počátku očekávali, že dokáže od základů změnit fungování všech odvětví od financí až po zemědělství, a právě proto se stal cílem miliardových investic.

Doposud však blockchain nedosahoval žádných hmatatelných výsledků, což se odrazilo i na poklesu financování rizikového kapitálu u blockchainových start-upů o 35 % na 2,79 miliardy dolarů.

To by se však v blízké budoucnosti mohlo změnit, a to nejen díky JPMorgan, ale i Paypal, který minulý týden oznámil spuštění nákupu i prodeje kryptoměn skrze jeho platební platformu.

Pokud se tedy plány JPMorgan ukáží jako úspěšné, nepochybně se to odrazí jak na ceně samotných kryptoměn, tak i na tom, jak budou ostatní banky vnímat technologii blockchainu.

A jaký je váš názor? Myslíte si, že JPMorgan pomůže blockchainu a kryptoměnám prorazit i v dalších odvětvích? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.