Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » JPMorgan spustila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin! V návaznosti na to založila i novou blockchainovou divizi

JPMorgan spustila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin! V návaznosti na to založila i novou blockchainovou divizi

JPMorgan spustila svoji vlastní kryptoměnu JPM Coin! V návaznosti na to založila i novou blockchainovou divizi

Na vývoji své vlastní kryptoměny začala JPMorgan pracovat již před rokem, přičemž doposud se setkala především s nepochopením.

Tento týden ale již přistoupila k jejímu spuštění pro komerční využití. V rámci něj vytvořila i novou blockchainovou divizi nazvanou Onyx, která jí má pomoci jak s vývojem kryptoměn, tak i dalšími projekty využívajícími blockchain technologie.

JPMorgan chce zjednodušit vypořádání přeshraničních plateb

Největší americká banka JPMorgan uvedla, že tento týden spustila svoji novou kryptoměnu JPM Coin, kterou má v současnosti využívat již jedna z velkých technologických firem k přeshraničním platbám.

Právě tyto platby mají být hlavním cílem celého projektu. Většina jich totiž prochází skrze síť celosvětových korespondenčních bank, přičemž některé z nich jsou často kvůli chybám při jejich zadávání nebo jiným problému zamítnuty. To však stojí celé odvětví každoročně stovky milionů dolarů.

JPMorgan je však jedním z největších hráčů v tomto odvětví a denně vypořádá platby o hodnotě více než 6 bilionů dolarů do více jak 100 zemí světa. Právě proto banka přišla s plánem využít blockchain k odesílání plateb a ověřování údajů o nich, za což si bude účtovat poplatky v řádech centů.

K novému způsobu vypořádání plateb má společnosti pomoci její pilotní projekt z roku 2017 s novým názvem Liink, který zahrnuje více než 400 bank a korporací.

Na nové divizi pracuje už více jak 100 zaměstnanců

Logo OnyxZa účelem spuštění své kryptoměny, ale i vývoje dalších projektů v rámci blockchainu vytvořila banka i svoji novou blockchainovou divizi s názvem Onyx.

„Spouštíme Onyx, protože věříme, že přecházíme do období komercializace těchto technologií, přičemž se přesouváme od výzkumu a vývoje k něčemu, co se může stát skutečným businessem,“ dodal Takis Georgakopoulos.

V současnosti v ní pracuje více jak 100 zaměstnanců, kteří mají za úkol dále vyvíjet a hledat možnosti, jak využít technologii blockchainu, tak aby byla zároveň schopna generovat i zisky.

JPMorgan by mohla pomoci k všeobecnému přijetí blockchainu

Blockchain byl po několik let považován pouze za přeceněnou technologii, která má možná potenciál, ale stále jej nedokáže plně využít. Optimisté navíc již od počátku očekávali, že dokáže od základů změnit fungování všech odvětví od financí až po zemědělství, a právě proto se stal cílem miliardových investic.

Doposud však blockchain nedosahoval žádných hmatatelných výsledků, což se odrazilo i na poklesu financování rizikového kapitálu u blockchainových start-upů o 35 % na 2,79 miliardy dolarů.

To by se však v blízké budoucnosti mohlo změnit, a to nejen díky JPMorgan, ale i Paypal, který minulý týden oznámil spuštění nákupu i prodeje kryptoměn skrze jeho platební platformu.

Pokud se tedy plány JPMorgan ukáží jako úspěšné, nepochybně se to odrazí jak na ceně samotných kryptoměn, tak i na tom, jak budou ostatní banky vnímat technologii blockchainu.

A jaký je váš názor? Myslíte si, že JPMorgan pomůže blockchainu a kryptoměnám prorazit i v dalších odvětvích? Napište nám svůj názor do komentářů pod článkem.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$59 123
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 024
Graf posl. 7 dní
Graf Tether
Změna za 24h
0%
Cena
$1
Aktualizováno 27.10.2021 12:15

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo