Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » PayPal umožní svým uživatelům nákup a prodej kryptoměn! Bitcoin v návaznosti na to překonal hranici 12 000 dolarů

PayPal umožní svým uživatelům nákup a prodej kryptoměn! Bitcoin v návaznosti na to překonal hranici 12 000 dolarů

PayPal umožní svým uživatelům nákup a prodej kryptoměn! Bitcoin v návaznosti na to překonal hranici 12 000 dolarů

Známá internetová společnost PayPal tento týden ve středu oznámila své plány na integraci kryptoměn do své platební platformy. Uživatelé v USA tak budou moci nakupovat a prodávat Bitcoin a další kryptoměny.

V příštím roce se přidá i možnost platby pomocí kryptoměn ve více jak 26 milionech obchodů akceptující platbu pomocí PayPal.

Uživatelé v USA se kryptoměn dočkají již během několika týdnů

Nové oznámení ohledně spuštění kryptoměn na PayPal se v současnosti týká především uživatelů v USA. Ti by měli získat možnost nakupovat a prodávat Bitcoin a další kryptoměny již během několika následujících týdnů. S rozšířením služby do dalších zemí, ale i do své platební aplikace Venmo počítá společnost až v příštím roce. 

Na začátek příštího roku je také naplánováno spuštění možnosti platby pomocí kryptoměn. Těmi by mělo být možné zaplatit ve více jak 26 milionech obchodů, které podporují PayPal jako platební metodu. V rámci jednoduchého vypořádání plateb se PayPal rozhodl všechny platby převádět do fiat měn. Ve výsledku tak obchodník ani nepozná, že uživatel k platbě využil kryptoměny.

Akcie PayPalu po oznámení této novinky vzrostly o 4 %.

Graf ceny akcií PayPal
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

PayPal chce podpořit rozvoj kryptoměn

Tímto krokem se tak PayPal stane jednou z největších amerických společností poskytující svým uživatelům přístup ke kryptoměnám. V současnosti má společnost na kontě 346 milionů aktivních uživatelů, přičemž jen za druhé čtvrtletí tohoto roku zpracovala platby za 222 dolarů.

V rámci toho by se kryptoměny mohly dostat ještě do většího povědomí široké veřejnosti a přiblížit se zase o kousek ke svému cíli stát se všeobecně uznávanou platební metodou. Samotná společnost se navíc netají tím, že chce rozvoj kryptoměn podpořit.

Spolupracujeme s centrálními bankami a přemýšlíme nad všemi formami digitálních měn a zároveň i tím, jakou roli v tom může hrát právě PayPal," řekl její generální ředitel Daniel Schulman.

Cena Bitcoinu překonala hranici 12 000 dolarů

Analytici již po oznámení PayPalu předpovídali, že by na tuto zprávu mohla cena Bitcoinu pozitivně reagovat. Tak se i stalo a ve středu jeho cena vzrostla skoro o 8 % na 12 817 dolarů. Zároveň tak Bitcoin dosáhl svého maxima od července 2019.

Podobný růst cen však můžeme očekávat i u dalších kryptoměn, které chce PayPal nabídnout svým uživatelům. Vedle Bitcoinu bude možné na jeho platformě pořídit Litecoin, Ethereum nebo Bitcoin Cash.

Graf kurzu Bitcoin
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
BTC
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Přivítali byste možnost plateb pomocí kryptoměn na PayPalu? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

 

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo