Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Hledáte bezpečné akciové investice? 2 dlouhodobě stabilní společnosti, od kterých se letos očekává růst o více než 40 %

Index Dow Jones je připravený v roce 2024 výrazně růst. Tyto dvě akcie jsou podle analytiků podhodnocené, stojí za vaši investici?

Publikováno
Hledáte bezpečné akciové investice? 2 dlouhodobě stabilní společnosti, od kterých se letos očekává růst o více než 40 %
Zdroj: depositphotos.com

Navzdory nedávným slabším výsledkům ve srovnání s indexem S&P 500 lze očekávat, že některé z 30 nadnárodních podniků, které tvoří index Dow Jones, zaznamená výrazný růst.

Analytici z Wall Street nabízejí optimistické výhledy pro společnosti Intel, JPMorgan Chase a Boeing. Růst by mohly zaznamenat také Disney, Home Depot a Verizon, které se v minulých letech potýkaly s problémy. Díky strukturálním korekcím se mohou v roce 2024 opět začít zvedat. Zde je výběr tří akcií z indexu s vysokým potenciálem růstu:

1. Intel – předpoklad růstu o 40%

Přední polovodičová společnost Intel zaznamenala zdvojnásobení hodnoty svých akcií od svého medvědího minima v roce 2022. Analytici se domnívají, že je zde další prostor pro růst. Ivan Feinseth ze společnosti Tigress Financial stanovil cílovou cenu 66 USD za akcii, což znamená 40% nárůst oproti současné úrovni.

Feinseth se odvolává na očekávané oživení prodejů osobních počítačů, dominantní podíl společnosti Intel na trhu s procesory a dodatečné příjmy ze segmentu slévárenských služeb. Také by se mohly začít vyplácet významné investice do závodů na výrobu čipů v Ohiu a Německu.

Optimistické vyhlídky by mohly posílit plány společnosti Intel na uvedení grafického procesoru Falcon Shores na trh už v roce 2025. Tento čip je považován za skutečnou konkurenci grafických procesorů Nvidia, užívaných v datových centrech pro umělou inteligenci.

Aktuální vývoj ceny akcií společnosti Intel

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Intel Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

2. JPMorgan Chase – předpoklad růstu 43 %

Největší americká banka JPMorgan Chase také upoutala pozornost analytiků, přičemž Chris Kotowski ze společnosti Oppenheimer stanovil cílovou cenu na 243 USD. To by představovalo 43% nárůst. Banka má dobrou pozici a může těžit z agresivního cyklu zvyšování úrokových sazeb, který vedl ke zvýšení čistých úrokových výnosů.

Kromě toho se banka od svých konkurentů odlišuje strategickou expanzí poboček na nedostatečně obsluhované trhy. Celkové ekonomické vyhlídky však zůstávají proměnlivou veličinou s potenciální recesí, která by mohla výkonnost banky výrazně ovlivnit.

Krása bankovních akcií ale spočívá v tom, že mají čas na své straně. I když jsou banky vysoce cyklické a náchylné k nárůstu nesplácených úvěrů během recese, poklesy ekonomiky USA prozatím neměly dlouhého trvání. Od druhé světové války nebyla žádná recese delší než 18 měsíců.

Ve srovnání obdobími expanze, která trvají i celou dekádu, jde o krátký časový úsek. Dlouhotrvající expanze pak umožňují bankovním akciím neustálý růst jejich úvěrových portfolií.

Aktuální vývoj ceny akcií banky JPMorgan Chase

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JPM Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
2

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76-78 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎