Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Finex Coin Week – Bitcoin z 30 000 na 40 000 dolarů a spousta zajímavých zpráv!

Finex Coin Week – Bitcoin z 30 000 na 40 000 dolarů a spousta zajímavých zpráv!

Finex Coin Week - Bitcoin z 30 000 na 40 000 dolarů a spousta zajímavých zpráv!
Zdroj: Depositphotos.com

Vítám všechny krypto nadšence u našeho týdenního přehledu nejzajímavějších událostí ve světě kryptoměn. Pojďme se společně podívat na to, co zajímavého se stalo v týdnu od 19. 7. do 26. 7. 2021 a nebylo toho málo.

  • Nejhorší týdenní uzavření ceny BTC za 8 měsíců následováno velkým návratem
  • Square chystá DeFi na Bitcoinu
  • Elon Musk poodhalil své portfolio
  • EU chce zakázat anonymní krypto peněženky
  • JPMorgan poskytne svým klientům přístup k Bitcoinu
  • Amazon by mohl začít přijímat kryptoměny

Nejhorší týdenní uzavření ceny BTC za 8 měsíců

Cena bitcoinu se začátkem minulého týdne po nejnižším uzavření týdenní svíce za posledních 8 měsíců propadla až pod 31 tisíc dolarů. Obchodníci tento pohyb předpovídali a měli otevřené značné short pozice (spekulace na vývoj ceny směrem dolů).

Pohled na nákupní a prodejní objednávky na hlavní burze Binance naznačoval, že existovala značná poptávka na cenové úrovni 27 000 USD a výše, což snižovalo pravděpodobnost hlubšího propadu za tuto oblast.

Pád Bitcoinu spustil krvavé lázně i u altcoinů, které často zaznamenaly i dvakrát rychlejší propady, než Bitcoin. Např. Ethereum (ETH) během dne ztratilo téměř 8 % své hodnoty a narazilo na podporu na úrovni 1 800 USD, což poukazuje na křehké altcoinové prostředí, které je stále chtě nechtě vydáno na milost a nemilost sentimentu Bitcoinu.

Jednalo se o kapitulaci a poslední propad?

Jak můžeme vidět na grafu níže, možná se ve skutečnosti jednalo pouze o poslední vytřesení skeptiků z trhu. Náladu v komunitě totiž posílilo dnešní ráno, kdy cena bitcoinu prudce vzrostla až k cenové úrovni 40 000 dolarů a z trhu vyhnala tzv. shortery, kteří využívali přehnaně silné pákové pozice.

Opatrní a věrní krypto-investoři, kteří se propadem nenechali zviklat, si tak libují a jak je vidět na zobchodovaných objemech, čekají na další další růst ceny a zvyšují své bitcoinové pozice.

Vývoj ceny BTC od minulého týdne
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Square chystá DeFi na Bitcoinu

Decentralizované finanční aplikace neboli DeFi jsou takové, které se nespoléhají na centralizované orgány, jako jsou banky, ale místo toho využívají k provádění transakcí inteligentní smlouvy založené na blockchainu. Většina z nich je postavena na systému Etherea.

Stejně jako kryptoměny obecně, i DeFi s sebou nesou mnoho různých druhů rizik, včetně regulace, volatility aktiv a samotné technologie. Protože transakce nezprostředkovávají banky ani jiné společnosti třetích stran, neexistuje žádné pojištění prostředků, které by mohl někdo odcizit. Kryptoměny jsou volatilní, což znamená, že aktiva složená jako zástava mohou v případě poklesu rychle ztratit na hodnotě, a to může vést až k likvidaci pozic.

Aktuální odhadovaná hodnota finančních prostředků uzamčených v kontraktech souvisejících s DeFi činí 55 miliard dolarů – uvádí DeFi Pulse.

Jack Dorsey, generální ředitel společnosti Twitter a Square, uvedl, že se jeho tým zavázal k transparentnímu budování projektu, který zahrnuje otevřený plán, otevřený vývoj a otevřený zdrojový kód.

Novou společnost, která chce spustit DeFi na blockchainu Bitcoinu povede Mike Brock, který vede strategické iniciativy v rámci projektu Cash App společnosti Square.

Elon Musk poodhalil své portfolio

Generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk na konferenci "The B Word", které se účastnila také Cathie Woodová ze společnosti Ark Invest a generální ředitel Twitteru Jack Dorsey, prozradil, že osobně vlastní Bitcoin, Ethereum a Dogecoin.

"Vlastním Bitcoin, Teslu a SpaceX… a vlastním trochu Etherea a samozřejmě Dogecoinu," uvedl Musk.

Musk v online přenosu opět vyjádřil své obavy z nedostatečné použitelnosti Bitcoinu a jeho energeticky náročného algoritmu proof-of-work: “Bitcoin dělá některé věci dobře a vyvíjí se. Použitelnost pro běžného člověka není příliš dobrá, ale má velký potenciál”.

Musk také prozradil, že propagací Bitcoinu může něco získat, protože do něj osobně investoval: "Pokud cena Bitcoinu klesne, přijdu o peníze. Možná budu pumpovat, ale ne dumpovat," řekl. To v komunitě vyvolalo smíšené pocity.

Událost The B Word - sraz největších influencerů Bitcoinu
Zdroj: cryptotimes.io

Musk na sebe strhl hněv bitcoinové komunity poté, co Tesla v polovině května přestala přijímat platby v bitcoinech, což způsobilo masivní korekci na trhu s kryptoměnami.

Od té doby podnikatel zveřejnil několik nejednoznačných tweetů o největší kryptoměně, v jednom z nich potvrdil, že výrobce e-aut stále drží bitcoin ve své rozvaze. Všeobecně se očekávalo, že padesátiletý miliardář během konference vnese více světla do svého současného postoje k Bitcoinu.

Podle oficiálních webových stránek The B Word bylo cílem konference "vysvětlit, jak mohou instituce přijmout bitcoin a jak můžeme všichni tuto síť podpořit".

EU chce zakázat anonymní krypto peněženky

Evropská komise oficiálně oznámila rozsáhlý zásah proti kryptografickému průmyslu. Hlavním cílem budou anonymní krypto peněženky.

Evropská komise (EK), která je výkonnou složkou Evropské unie (EU), ve čtvrtek potvrdila nový návrh, v němž požaduje přísnější regulaci anonymních kryptoměnových peněženek a transakcí. Začátkem července unikly zprávy, které naznačovaly, že Komise přistoupí k přísnějšímu zásahu.

Podle dokumentu Komise navrhla, aby společnosti, které zprostředkovávají převody bitcoinů a dalších kryptoměn, musely shromažďovat různé osobní údaje odesílatelů a příjemců. To by teoreticky mělo pomoci orgánům činným v trestním řízení v boji proti praní špinavých peněz.

"Plánované změny zajistí plnou sledovatelnost převodů kryptoaktiv, jako je Bitcoin, a umožní předcházet a odhalovat jejich možné využití k praní špinavých peněz nebo financování terorismu," uvedla Komise ve své tiskové zprávě.

JPMorgan poskytne svým klientům přístup k bitcoinu

Banka JPMorgan Chase oznámila, že nyní umožňuje všem svým klientům v oblasti správy majetku přístup ke kryptoměnovým fondům.

V interní zprávě napsané 19. července banka informovala své poradce o možnostech nákupu a prodeje krypto produktů od svých klientů, kterým spravují majetek.

Poradci v divizi správy majetku společnosti JPMorgan mohou nyní přijímat příkazy k nákupu a prodeji až pěti kryptoměnových produktů, včetně produktů Grayscale's Bitcoin Trust, Ethereum Trust, Bitcoin Cash Trust, Ethereum Classic Products a Osprey Funds.

Banka J.P.Morgan začíná s Bitcoinem
Banka J.P.Morgan začíná s bitcoiny
Zdroj: crypto-economy.com

Nová nabídka kryptoměn se vztahuje na všechny klienty společnosti JPMorgan, kteří hledají investiční poradenství, včetně klientů s vlastním řízením, kteří využívají aplikaci Chase pro obchodování bez poplatků a velmi bohatých klientů obsluhovaných privátní bankou společnosti, jejichž aktiva spravují poradci společnosti JPMorgan.

JPMorgan se tímto krokem stává první velkou bankou, která nabízí přístup k obchodování s kryptoměnami nejen pro ultrabohaté klienty.

Poradci nesmějí klientům doporučovat kryptoměnové produkty, ale mohou pouze nakupovat a prodávat jménem klientů na jejich žádost (klienti musí o provedení kryptoměnových obchodů požádat).

Amazon by mohl začít přijímat kryptoměny

Amazon logo
Zdroj: amazon.com
Společnost Amazon vyvolala spekulaci o tom, že by mohla v budoucnu spustit platby za své zboží v kryptoměnách. Může za to zveřejněný inzerát pracovní nabídky na vedoucího projektu týkajícího se kryptoměn a blockchainu.

 

Tato zpráva naznačuje, že by se Amazon mohl začít více zajímat o digitální aktiva, ačkoli není zcela jasné, zda má v plánu přijímat jako platidlo stávající kryptoměny, nebo vytvořit svůj vlastní token.

"Jsme inspirováni inovacemi, které se dějí v oblasti kryptoměn, a zkoumáme, jak bychom to mohli využít v Amazonu," uvedl mluvčí Amazonu ve svém nedávném prohlášení.

Věříme, že budoucnost bude postavena na nových technologiích, které umožní moderní, rychlé a levné platby, a doufáme, že tuto budoucnost přineseme zákazníkům Amazonu co nejdříve."

Vedoucí nového oddělení Amazonu zaměřeného na kryptoměny a technologii blockchain by měl mít několikaleté zkušenosti s digitálními měnami a také s projekty centrálních bank (CBDC).

Kromě toho by měl rozumět distribuovaným účetním knihám, základním pilířům technologie blockchain. Z nabídky práce vyplývá, že tato role by měla zahrnovat vytvoření strategie pro vstup společnosti Amazon do světa kryptoměn a vybraná osoba by měla být také zodpovědná za vytvoření investiční strategie v tomto odvětví.

Závěr k aktuální situaci na trhu

Uplynulý týden byl velmi bohatý na zajímavé informace a podle toho se vyvíjela i cena největší kryptoměny podle tržní kapitalizace. Celý týden jsme po dlouhé době a také po rychlém výprodeji pod 30 000 dolarů uzavřeli v zelených číslech, a to nejzajímavější se stalo v noci z neděle na pondělí, kdy přišla obrovská svíčka, která poslala cenu Bitcoinu téměř ke 40 000 dolarů.

Podle analytiků je pro Bitcoin pozitivní zejména to, že jsme se po dvou měsících konečně dostali nad 50denní klouzavý průměr. To by mohlo znamenat, že má s největší pravděpodobností Bitcoin nejhorší období za sebou.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$43 192
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$3 327
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$495,5
Aktualizováno 16.1.2022 10:45

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo