Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Chcete bezpečně generovat 300 dolarů na čtvrtletní dividendě? Investujte 12 500 dolarů do tohoto akciového tria s ultra vysokým dividendovým výnosem

Chcete bezpečně generovat 300 dolarů na čtvrtletní dividendě? Investujte 12 500 dolarů do tohoto akciového tria s ultra vysokým dividendovým výnosem

Chcete bezpečně generovat 300 dolarů na čtvrtletní dividendě? Investujte 12 500 dolarů do tohoto akciového tria s ultra vysokým dividendovým výnosem
Zdroj: depositphotos.com

Akcie, které vám představíme, dosahují průměrného výnosu 9,66 %. Během posledních 15 měsíců bylo těžké přehlédnout volatilitu a nejistotu na Wall Street a každý ze tří hlavních amerických indexů se v roce 2022 propadl v medvědím trendu a dosáhl nejhorších celoročních výnosů od velké recese. Ale pokud existuje jedna investiční strategie, která dokázala takřka zázraky, aby zkrotila volatilitu a aby investoři dlouhodobě bohatli, je to nákup dividendových akcií.

Společnosti, které vyplácejí dividendy, jsou obvykle dlouhodobě ziskové a na opakující se bázi investorům prokázaly, že se mohou úspěšně pohybovat na medvědím trhu a ustojí nejednu recesi. Jinými slovy, jsou to podniky, kterým mohou investoři věřit.

Abychom tento bod trochu rozvedli, příjmové akcie se mohou pochlubit poměrně dlouhou historií nadvýkonnosti. Zpráva z roku 2013 od J.P. Morgan Asset Management, divize peněžního centra JPMorgan Chase, zjistila, že společnosti, které zahájily a zvýšily své výplaty dividend v letech 1972 až 2012, dosahovaly ročního růstu 9,5 %. To je velice slušné ve srovnání s ubohým 1,6% ročním výnosem za stejné období čtyř desetiletí u nedividendových akcií.

Mějte se ale na pozoru, neboť ne všechny dividendové akcie se chovají stejně a ne všechny společnosti jsou dostatečně kvalitní. Nebudete-li podrobovat všechny tituly své vlastní kvalitní analýzy, je také možné, že o své peníze přijdete. Pokud například chcete generovat 300 USD čtvrtletního dividendového příjmu, můžete investovat 12 500 USD (rozděleno rovným dílem) do následujícího tria akcií s velmi vysokým dividendovým výnosem, (v průměrný 9,66 %).

1) Enterprise Products Partners: 7,31% výnos

Akcie Enterprise nabízí výnos 7,3 % a posledních 24 let zvyšuje vyplácené dividendy. Někteří z vás si možná kladou otázku, jak by mohly být zásoby ropy a zemního plynu považovány za "bezpečné" po tom, co se stalo energetickému sektoru v roce 2020. Historický pokles poptávky po ropě urychlený pandemií COVID-19 poslal cenu ropy WTI do minus 40 USD za barel.

Enterprise Products Partners se však tomuto chaosu do značné míry vyhnula. Je totiž energetický prostředník s více než 50 000 mil potrubí a dostatečným skladovacím prostorem pro 260 milionů barelů kapalin a 14 miliard kubických stop zemního plynu.

U Enterprise pochází přibližně 75 % hrubé provozní marže z dlouhodobých smluv. Stručně řečeno, to umožňuje společnosti přesně předpovídat provozní cash flow. Schopnost spolehlivě se dívat dopředu je zásadní pro poskytovatele, kteří vynakládají kapitál na nové projekty, možné akvizice a jejich distribuci.

Ve prospěch Enterprise Products Partners hraje také makrodynamika. Tři roky globálních nedostatečných investic do energetiky způsobených pandemií omezily dodávky energetických komodit. Mezitím se očekává, že poptávka po fosilních palivech mírně poroste minimálně do roku 2030.

2) Horizon Technology Finance Corporation: 11,28% výnos

Nemyslete si, že musíte nakupovat akcie s velkou tržní kapitalizací, abyste si mohli užívat bezpečný příjem s ultra vysokým výnosem. Společnost Horizon Technology Finance (HRZN 0,86 %) ukazuje, že maličcí mrňousové dokážou zahrát velké divadlo. Horizon vyplácí dividendy měsíčně a aktuálně dosahuje výnosu téměř 11,3 %.

Důvod, proč se společnost Horizon Finance Technology rozhodla zaměřit na dluhové investice, je jednoduchý… výnos. Tato společnost financuje podniky ve fázi vývoje v rychle rostoucích odvětvích, jako jsou např. biologické vědy, technologie a obnovitelná energie. Vzhledem k tomu, že tyto začínající společnosti a začínající podniky se ještě neosvědčily, jejich přístup na tradiční úvěrové a dluhové trhy bývá omezený.

To staví míč na stranu Horizontu a umožňuje mu získat značný výnos ze svého kapitálu. Ke konci roku 2022 byl dolarem vážený anualizovaný průměrný výnos Horizon z dluhových investic solidních 14,4 %.

Pomohlo jim v tom mnoho půjček s variabilní sazbou. Federální rezervní systém zvyšuje úrokové sazby nejrychlejším tempem za více než čtyři desetiletí, což Horizontu umožňuje generovat vyšší výnosy z některých nesplacených půjček.

Společnost Horizon Technology Finance navíc odvedla skvělou práci při diverzifikaci svého dluhového portfolia a odstranění rizik proti selhání jakékoli investice. Portfolio dluhů společnosti ve výši 686,5 milionů USD je rozloženo mezi více jak 60 společností.

3) PennantPark Floating Rate Capital: 10,4% výnos

Třetí dividendovou akcií s ultra vysokým výnosem, která vám může pomoci generovat 300 USD čtvrtletního dividendového příjmu, je BDC PennantPark Floating Rate Capital. PennantPark, který vynáší 10,4 % a nedávno svou výplatu opět zvýšil a který také rozdává dividendu měsíčně.

Na konci roku 2022 bylo téměř 153 milionů dolarů z investičního portfolia společnosti ve výši 1,15 miliardy dolarů vázáno na preferované a běžné akcie. Zbývajících 998 milionů dolarů tvořily dluhové investice, díky nimž se PennantPark stal BDC (business development company) zaměřeným na dluh, stejně jako Horizon Technology Finance. PennantPark se však neomezuje pouze financování s konkrétními průmyslovými odvětvími.

PennantPark je lákavý zejména ze tří klíčových důvodů. Zaprvé (podobně jako Horizon) se zaměřuje na společnosti na středním trhu, které často nemají přístup k tradičním úvěrovým a dluhovým trhům. Tím je schopen generovat nadprůměrný výnos ze svých dluhových investic.

Zadruhé, všechen dluh, kromě 0,1 milionu USD z jeho dluhového portfolia ve výši 998,3 milionu USD, je investován do dluhu zajištěného zástavním právem. Zástavním právem zajištění dlužníci jsou první v řadě, kteří mají být vyplaceni v případě, že společnost usiluje o ochranu před úpadkem.

Zatřetí, a pravděpodobně nejdůležitější, 100 % dluhového portfolia společnosti ve výši 998,3 milionů USD má variabilní úrokové sazby. Mezi 30. zářím 2021 a 31. prosincem 2022 se vážený průměrný výnos z dluhových investic PennantParku vyšplhal ze 7,4 % na 11,3 %. Každé zvýšení sazeb od národní centrální banky bylo pro PennantPark Floating Rate Capital výhodné.

Chcete neustále vědět, co se děje na trzích?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru, který vám budeme jednou týdně posílat. Z něj se dozvíte to nejdůležitější, co se za poslední týden na finančních trzích stalo a neuteče vám nic podstatné. Chcete-li odebírat náš pravidelný newsletter a mít všechny důležité informace ve své emailové schránce, připojte se vyplněním formuláře níže.

Ohodnoťte tento článek!

Diskuze k článku 2
Ondra Jansky

to je sice moc zajmavé ale investovat takové peníze do tří.dividend my stejně připadá celkem riskantní

Tomáš T.
Odpověď na Ondra Jansky

Určitě, souhlasím. Je na místě postupně diverzifikovat do více akcií/instrumentů. Díky za vypíchnutí důležitého pointu.

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo