Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Už žádné focení občanek a bankovních dokumentů – S Binance můžete nyní nově autorizovat účet pomocí bankovní identity

Publikováno
Už žádné focení občanek a bankovních dokumentů – S Binance můžete nyní nově autorizovat účet pomocí bankovní identity
Zdroj: Binance.com

Jestliže jste se někdy registrovali do nějaké kryptoměnové burzy či využívali služeb směnáren a kryptoměnových bankomatů, pravděpodobně jste se setkali s nutností autorizovat svůj účet pomocí ověření totožnosti. Některé nové uživatele to může vyděsit, pro ty zkušenější už je to standard. Všichni se však shodnou na tom, že je to hlavně otrava. Spousta práce, která nemá pro uživatele žádný užitek.

Binance je největší kryptoměnová burza na světě. Svým zákazníkům vychází vstříc v mnoha ohledech. Nově lze do této položky zapsat i výrazné usnadnění ověření totožnosti, které již můžete dělat pomocí své bankovní identity.

Bankovní identita a Binance

Každý nově registrovaný uživatel na kryptoměnové burze Binance musí splnit ověření vlastní identity.

Obecně je po zákazníkovi vyžadováno, aby nahrál minimálně jednu kopii obou stran průkazu totožnosti, doplnil nějaké osobní kontaktní údaje a často je potřeba také přidat dokument, na kterém je jméno a zároveň adresa zákazníka. Každá společnost má pravidla lehce jiná, mohou být tedy proměnlivá. Asi si dovedete představit, že tento proces může být pro spoustu uživatelů relativně náročný na provedení a čas, a ne vždy se povede na první dobrou. Stává se i to, že systém dokumenty odmítne a uživatel musí vše opakovat s novými fotografiemi.

Poznámka

Ověření totožnosti, KYC a AML

Ověřování totožnosti uživatele je často skryto za zkratkou KYC (Know Your Customer). KYC je proces, který úzce souvisí s AML zákony, jež se snaží bojovat proti praní špinavých peněz, přičemž se zde ošetřuje i financování terorismu.

Každou transakci za zboží či služby je možné svázat s nějakou osobní identitou. V případě, že by se transakce stala podezřelou z některého ze zmiňovaných přešlapů, by bylo okamžitě na koho ukázat.

Je samozřejmě otázkou, jestli je něco takového z hlediska účinnosti skutečně efektivní. O poznání horší je skutečnost, že stát pomocí těchto procesů dostává do rukou systém, díky kterému dokáže sledovat transakce občanů, a společně s nimi odhalovat i jejich soukromí. To se může jednoho dne ukázat jako Pandořina skříňka.

Binance je největší kryptoměnová burza z hlediska objemu obchodů a počtu zákazníků na světě. To je výhodou i prokletím. Binance je pod drobnohledem státních orgánů a musí se speciálně snažit o dodržování všemožných směrnic. Na druhou stranu má ale společenský kredit, který firmě otevírá spoustu dveří.

Favorit redakce

Výhody
  • Opravdu propracovaná a funkční platforma
  • Nízké poplatky
Nevýhody
  • Kontakt zákaznické podpory může být složitý a na dlouho
  • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Na začátku tohoto měsíce firma navázala spolupráci s Českou bankovní asociací, která zajišťuje bankovní identitu či Bank iD. Tento systém je celonárodní databáze, do které se může přidat každý zákazník smluvní bankovní instituce. Je dobré podotknout, že v tuto chvíli používá Bank iD přes 5,5 milionu uživatelů, čímž Binance umožnila plynulý vstup do burzy téměř polovině České republiky.

Poznámka

Poznámka: Bankovní identitu můžete používat například při komunikaci s úřady, u datové schránky, v některých e-commerce obchodech a službách, v pojišťovnách a mnoha dalších věcech. O všech výhodách si můžete přečíst na oficiálních stránkách Bank iD.

Jak použít Bank iD v procesu ověření totožnosti na burze Binance

Pojďme si teď v rychlosti ukázat, jak lze použít bankovní identitu k ověření totožnosti na burze Binance.

Aby uživatel mohl bankovní identitu používat, je potřeba mít bankovní účet u některé z bank, které jsou v systému zapojené. Konkrétní bankovní instituce jsou: Air Bank, Česká spořitelna, ČSOB, Fio banka, Komerční banka, mBank, Moneta Money Bank, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Pakliže máte účet u některé ze zmíněných bank, přihlaste se do svého Binance účtu a přejděte do nastavení. V pravé liště zvolte záložku identifikace a klepněte na políčko “Pokračovat v ověření”.

Zdroj: binance.com
Identifikace v nastavení účtu Binance
Identifikace v nastavení účtu Binance

Po kliknutí na žluté pole se před vámi otevře okénko, ve kterém zvolíte “Ověření pomocí Bank iD“. Systém vás poté postupně provede skrze několik kroků, mezi kterými bude například přihlášení do vašeho internetového bankovnictví a potvrzení sdílení informací o vaší osobě s burzou.

Celé ověření pomocí Bank iD není nijak složité a jistě ho zvládne každý. Sdílení údajů se nemusíte nijak bát, neboť tak či tak byste museli burze předat vaše osobní informace. S Bank iD je jen celý proces o poznání jednodušší a rychlejší.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.