Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čínská aplikace WeChat zakazuje platby pomocí kryptoměn

Publikováno
Čínská aplikace WeChat zakazuje platby pomocí kryptoměn

Čínská aplikace pro zasílání zpráv a zároveň jeden z tamních nejvíce používaných zprostředkovatelů plateb WeChat upravil svojí platební politiku, která zakazuje provádění plateb pomocí kryptoměn. Teoreticky tak zruší každý účet, který je nějak spojen s kryptoměnami.

Jedním z důvodů je především negativní postoj čínské vlády. Může tento krok nějak ovlivnit celý trh s kryptoměnami?

Podle odborníků můžeme očekávat následky i mimo čínský trh

Dne 7. května Dovey Wan zakládající člen kryptografické investiční firmy Primitive Ventures oznámil, že jedna z největších čínských sociálních sítí a zároveň poskytovatel plateb WeChat je nucen zakázat uživatelům provádět platby za pomocí kryptoměn. Důvodem má být rozhodnutí čínské vlády, která se snaží omezit působení kryptoměn na své půdě. Celý zákaz se opírá o protokol platebních služeb, ke kterému bylo přidáno opatření o prevenci telekomunikačních sítí před trestnými činy.

Rozdělení uživatelů WeChat za rok 2018 (Zdroj: ChinaChannel)

I když zákaz vstoupí v platnost až 31. května analytici už teď předpovídají následky, které může přinést. Podle nich vzhledem k tomu, že většina mimo burzovních obchodů v Číně probíhá prostřednictvím společnosti WeChat, může dojít ke snížení likvidity a také úbytku uživatelů samotné platformy. Určité ovlivnění však můžeme podle některých odborníku sledovat i na celém trhu s kryptoměnami.

Changpeng Zhao bere zákaz jako pozitivní

Zatím co se ostatní uživatelé kryptoměn obávají, co může celý zákaz přinést, spoluzakladatel Binance Changpeng Zhao (CZ) pokládá celou situaci za pozitivní. Ve svém tweetu uklidňuje pobouřené uživatele tím, že v krátkodobém horizontu můžeme tuto situaci pokládat za negativní. Ale v širším a dlouhodobějším pohledu se jedná o pozitivní událost. Podle CZ mohou totiž zákazy a nedostatečná svoboda přinutit lidi k většímu využívání kryptoměn a posunout tak jejich akceptaci zase o krok dál.

Čína uvažuje nad zákazem těžby kryptoměn

Není to však poprvé, kdy čínská vláda zavádí zákaz Bitcoinu nebo kryptoměn jako celku. V dubnu se objevily zprávy, že Čína plánuje zákaz Bitcoinu. Tento plán se však rozrostl až k uvažování nad úplným zákazem těžby kryptoměn. I přes negativní postoj ke kryptoměnám má však Čína velké plány se svojí vlastní měnou Čínským jüanem. Samotný čínský prezident totiž vidí budoucnost země v kryptoměně a předpokláda že jejich nativní měna by se mohla stát jednou z nich a také jedinou na celém území.

Co si myslíte o zákazu a máte z něj obavy? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.