Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Prezident Ruské federace Vladimir Putin vidí v kryptoměnách hodnotu a chce jim věnovat zvýšenou pozornost

Prezident Ruské federace Vladimir Putin vidí v kryptoměnách hodnotu a chce jim věnovat zvýšenou pozornost

Prezident Ruské federace Vladimir Putin vidí v kryptoměnách hodnotu a chce jim věnovat zvýšenou pozornost
Zdroj: criptotendencias.com

Ruský prezident Vladimir Putin naznačil toleranci vůči kryptoměnám, které stále častěji zkoumají regulační orgány po celém světě kvůli obavám, že mohou být použity k praní špinavých peněz a trestné činnosti (jako kdyby se to s dolary nedělo).

Jsme v brzké fázi

Prezident poskytl rozhovor stanici CNBC, který byl zveřejněn na webu Kremlu. Hlava státu vyjádřila názor, že kryptoměny mají právo na existenci a mohly by být využity jako platební prostředek. Ovšem varoval, že si zatím nedokáže představit užití tohoto aktiva na obchodování s ropou a dalšími komoditami z kterých Rusko těží.

"Určitě hodláme věnovat tomuto trendu zvýšenou pozornost, protože se v určitém bodě může stát nástrojem pro šetření a úspory. Avšak všichni jsme mohli pozorovat volatilitu trhu a kolísavost. Ještě jsme v rané fázi. Věřím, že kryptoměny mají hodnotu," řekl Vladimir Putin.

Ruská centrální banka opakovaně varovala investory, že trh s kryptoměnami je extrémně volatilní a že digitální měny nesmí být používány jako platební metoda na domácím trhu. Náměstek ministra financí Alexej Moiseev se tento týden vyjádřil, že neplánují zákaz podobný Číně.

Postoj země vůči těmto digitálním aktivům se mění. Koncem roku 2020 vláda navrhovala znatelné tresty pro držitele kryptoměn a na začátku roku 2021 dodala kryptoměnám zákonný rámec. Legislativa umožňuje aktivum těžit, kupovat, prodávat či provádět jiné transakce. Neumožňuje jimi ale platit.

Sledování transakcí

Navzdory těmto pozitivním vyjádřením se federální úřady připravují na sledování činností v tomto odvětví. Chtějí zamezit nezákonným transakcím a odstranit anonymitu uživatelů kryptoměn.

Společnost má nyní za úkol vybudovat monitorovací nástroj pro sledování pohybu digitálních finančních aktiv, udržovat databázi kryptoměnových peněženek zapojených do nezákonných činností a sledovat chování uživatelů kryptoměn za účelem jejich identifikace.

Digitální rubl

Rusko se přidalo k mnoha dalším zemím, jejichž centrální banky studují možnost zavedení digitální měny jako alternativního druhu platidla. Guvernérka ruské národní banky, Elvira Nabiullinová, se vyjádřila, že pod vedením banky probíhá pilotní projekt, který má do konce roku 2021 vyhodnotit, zda má smysl v Rusku zavést vedle hotovostní měny také tzv. digitální rubl.

Ten by existoval pouze v elektronické formě, formou účtu na počítači nebo mobilním telefonu a převody mezi organizacemi a jednotlivci by se uskutečňovaly také pouze v elektronické formě, bez možnosti vybrat hotovost.

Postoj sousedů

Sousedé na jihozápadě se však ke kryptoměnám staví poněkud otevřeněji. Na Ukrajině funguje podle webu CoinAtmRadar 39 automatů převádějící fiat měnu na krypto. Prezident Volodymyr Zelenskyj vidí zahájení legálního trhu digitálních aktiv jako klíčové s údajně velkým významem. Během své návštěvy USA se hlava státu setkala s některými z největších investorů v kryptoprůmyslu a zdůraznila pokrok své země v digitálním sektoru.

Prezident Ruské federace Vladimir Putin vidí v kryptoměnách hodnotu, chce je zkoumat
Automat v Kyjevě
Zdroj: coinatmradar.com

Navíc se Ukrajinci vyznačují poměrně vysokou úrovní digitálního povědomí. Mají k tomu kvalitní vzdělávací základnu, o čemž svědčí skutečnost, že se Ukrajina nachází na pátém místě na světě v bezhotovostních platbách.

Podivné načasování?

Putinova tolerance vůči kryptoměnám přichází s tím, jak Bílý dům zvažuje zahájení široké iniciativy k přezkoumání a koordinaci krypto politiky v celé administrativě prezidenta Joe Bidena, která by mohla vést k novým předpisům. Čína letos zasáhla proti tomuto odvětví a v září zakázala všechny krypto transakce.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 16:05

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo