Finex.cz logo
Menu

Ups! Nepodporovaný prohlížeč.

Používáte zastaralý prohlížeč a proto vám stránka Finex.cz pravděpodobně nebude fungovat tak, jak by měla. Prosíme, aktualizujte si Váš internetový prohlížeč, nebo si stáhněte nějaký lepší. Váš zážitek z prohlížení internetu se mnohonásobně zlepší.

Podívat se na alternativy
Finex » Kryptoměny » Binance Chain: O co se jedná a jaký bude jeho dopad na krypto trh?

Binance Chain: O co se jedná a jaký bude jeho dopad na krypto trh?

Binance Chain: O co se jedná a jaký bude jeho dopad na krypto trh?

V posledních dnech se svět kryptoměn otřásá bujnými diskuzemi o novince zvané Binance Chain. Proto na povrch vyplouvá hned několik otázek. Proč všechny tato novinka tak fascinuje? O co se vůbec jedná? A jaký bude mít dopad na kryptoměnový trh? Na to se hned podíváme.

Co je to Binance Chain?

První věcí, kterou bychom se měli zabývat je samotná podstata celého projektu, tedy co je to Binance Chain? Tyto informace nám samotná společnost Binance nabídla již 13. března roku 2018, kdy byl i samotný projekt založen.

Podle jejího prohlášení se jedná o veřejný blockchain zaměřený především na převody a obchodování s blockchainovými aktivy. Jeho přednostmi má být v první řadě výkon, jednoduchost a likvidita.

Jedním z hlavních úkolů Binance Chain je vytvořit prostředí pro novou decentralizovanou burzu Binance DEX, která již funguje v testovacím módu. Podle prohlášení Changpenga Zhao (CZ) má nová burza nabídnou decentralizovanou síť uzlů, ve které je možné vlastnit své vlastní klíče a spravovat si svoji vlastní peněženku. Podle jeho slov by celým cílem projektu mělo být "přetvoření společnosti Binance v komunitu."

Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$460,3
Aktualizováno 27.10.2021 11:40

Modernizace Binance Coin

Navíc cena Binance Coin (BNB) stále roste, načež Binance připravuje další krok k dokončení svého díla. Tím má být modernizace BNB, tak aby mohla fungovat na své vlastní síti a stala se nativní kryptoměnou. Kus práce k tomu přidala i firma Red Pulse, která spojila síly s Binance a předala ji svoje know-how ohledně kryptoměnových tokenů. Možnost obchodování tokenů tedy můžeme očekávat v několika následujících dnech.

 

Graf ceny BNB (zdroj: CoinMarketCap)
Graf ceny BNB (zdroj: CoinMarketCap)

Z dokumentů, které Binance doposud poskytla vyplývá, že spojení Binance Chain a její využití při spuštění burzy Binance  DEX se můžeme těšit na mnoho výhod. Mezi ně patří:

  • Žádná úschova finančních prostředků, což obchodníkům umožňuje udržovat kontrolu nad svými soukromými klíči a fondy.
  • Vysoký výkon, nízká latence, vysoká propustnost pro velkou uživatelskou základnu a vysoké obchodování s likviditou.
  • Nízké náklady jak na poplatky, tak na likviditu.
  • Jednoduché použití ze strany uživatelů
  • Spravedlivé obchodování neboli minimalizace manipulace s tradingem v maximální možné míře

Navíc jako uživatelům vám Binance Chain nabízí odesílání a příjímání BNB, vystavování nových tokenů a jejich následné pálení nebo zmrazování, či navrhnutí a vytvoření nových obchodních párů mezi dvěma různými tokeny. Doposud byl BNB ERC-20 token, ale teď přejde na Binance Chain.

Přečtěte si naši recenzi burzy Binance

Stane se Binance konkurencí pro Ethereum?

Ihned poté, co se začalo spekulovat s výčty výhod, které Binance Chain nabízí, objevily se zprávy, že by tak mohl konkurovat Ethereum a možná způsobit i její konec. To však vyvrátil CZ, který ve svém twitterovém příspěvku napsal, že Binance Chain v žádném případě nekonkuruje Ethereum, ale jen sama sobě. Toto tvrzení si můžeme potvrdit i značnými rozdíly mezi oběma projekty.

První z nich je menší decentralizace, Binance Chain totiž začne s malým počtem validátorových uzlů a bude mít tak nad síti kontrolu. Důvodem má být počáteční ochrana validátorů před útoky DDoS a dalšími nebezpečími. Jednoduše bude tedy zpočátku, ve srovnání s ostatními sítěmi, více centralizovaná.

Dalším rozdílem je odlišný algoritmus, který Binance Chain používá. Tendermintův algoritmus totiž nabízí vyšší výkon a mnohem vyšší škálovitost než Proof- of-Work u Etherea.

Binance Chain navíc nebude podporovat takzvané chytré zakázky a to proto, že byl vytvořen spíše pro rychlost a flexibilitu, tak aby Binance DEX zvládl stejný druh zátěže jako centralizovaná platforma Binance. Podle CZ je Binance Chain velmi jednoduchý, co se týče aplikace, ale dokáže zvládnout velmi velkou zátěž, což je pro společnost důležitější než jeho samotná funkce.

Tweet Changpenga Zhao (CZ) (zdroj: Twitter)
Tweet Changpenga Zhao (CZ) (zdroj: Twitter)

Jako další důkaz toho, že Ethereum není v žádném ohrožení, přidal CZ tweet, ve kterém píše: „Etherum dokáže mnoho věcí, které Binance Chain nedokáže.“ Ale i přes všechna tato slova a důkazy, se mnoho lidí domnívá, že flexibilita, kterou Ethereum nabízí není zas tak klíčová, a i tak vše nahrává spíše Binance Chain.

Co si tedy myslíte o Binance Chain spolu s novou decentralizovanou burzou Binance DEX? Porazí Ethereum nebo si najde své vlastní místo ve světě kryptoměn? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$59 123
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 024
Graf posl. 7 dní
Graf Tether
Změna za 24h
0%
Cena
$1
Aktualizováno 27.10.2021 11:40

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo