Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » New York má nového starostu, který chce první výplatu v bitcoinu a podpořit krypto průmysl

New York má nového starostu, který chce první výplatu v bitcoinu a podpořit krypto průmysl

New York má nového starostu, který chce první výplatu v bitcoinu a podpořit krypto průmysl
Zdroj: 6sqft.com

Novým starostou New Yorku se stal bývalý policista Eric Adams. V čele nejlidnatějšího amerického města stane jako druhý černoch v historii. Prohlásil, že si nechá vyplatit první tři výplaty v bitcoinu a doufá, že uzpůsobí toto město k větší přívětivosti ke kryptoměnám.

Popichování mezi starosty

Adams oznámil svůj záměr v reakci na tweet starosty Miami Francise Suareze. Suarez podnikl významné kroky k začlenění kryptoměn do své správy, včetně implementace používání protokolu CityCoins v Miami. Na Twitteru uvedl, že si plánuje vzít celou svou další výplatu v 100% expozici vůči Bitcoinu.

Eric Adams vtipně poznamenal, že v New Yorku do toho jdou vždy po hlavě a jako starosta, který samozřejmě nechce být pozadu, odpověděl, že vezme první tři výplaty v kryptoměně. Dále dodal, že chce z NYC udělat centrum kryptoměnového průmyslu a dalších, rychle rozvíjejících se odvětví.

Inspirace v Miami

Starosta Miami, Francis Suarez, má plán přeměnit město na světové centrum inovací kryptoměn a jedním z výsledků, jak tvrdí, by mohla být metropole bez daní. Tato myšlenka je postavena na vedlejší spolupráci s CityCoins, neziskovým a opensource protokolem, který lidem umožňuje držet a obchodovat s kryptoměnami představující podíl v obci.

Spuštěním softwaru na svých osobních počítačích uživatelé CityCoins razí nové tokeny a vydělávají procento z kryptoměny, kterou vytvoří. Počítačový program automaticky přidělí 30 procent měny vybranému městu, zatímco uživatelé dostanou zbývajících 70 procent.

Když přemýšlíte o možnosti řídit vládu, aniž by občané museli platit daně, to je neuvěřitelné,“ řekl Suarez.

Postoj starosty New Yorku

Adams hovoří o přátelské soutěži se starostou Miami, který jako první implementoval právě výše zmiňovaný MiamiCoin. Starosta dodal, že se podívá na zub tomuto coinu a bude hledat způsob, jak ho zpřístupnit i pro místní obyvatele. Také slíbil, že si proklepne co ve městě zabraňuje kryptoměnovému rozmachu. 

Jeho další slova byla taková, že město musí vybudovat zásobu talentů pro práce související s kryptoměnami, neboť nemůže mít jednostrannou komunitu, kde se určitým skupinám a oblastem daří dobře. V Brooklynu, kde byl prezidentem městské části, došlo během 10 let k 356% nárůstu technologických startupů

V posledních třech měsících vyjednával s technologickými lídry, včetně těch z izraelských a místních společností. Před dvěma dny se dokonce setkal s 30 technologickými startupy. 

Budou v New Yorku stejné školy jako v El Salvadoru?

Zákon o bitcoinu, díky kterému se El Salvador stal historicky první zemí na světě, která začala přijímat tuto kryptoměnu jako zákonné platidlo, vešel v platnost 7. září tohoto roku. Po infrastrukturních opatřeních prezident země musel také investovat do samotného aktiva.

Stát na západě k dnešnímu dni vlastní 1120 bitcoinů, které mají při současné ceně digitálního aktiva hodnotu zhruba 70 milionů dolarů. Nakupoval je postupně celkově v pěti investicích, po jejichž zprůměrování činila průměrná nákupní cena 1 BTC 53 000 dolarů – to rozhodně představuje zajímavé zhodnocení.

Vývoj ceny Bitcoinu
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

S tímto ziskem chtěl prezident vystavět moderní nemocnici pro zvířata. Vzhledem k tomu, jak kryptoměna o pár dní zpět opět narostla, oznámil vystavění dalších 20 škol. Školy by měly budoucí studenty vzdělávat o kryptoměnách v čele s Bitcoinem, čímž chce země podpořit rychlejší adopci digitálních aktiv, ve kterých vidí velkou příležitost.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$48 419
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 054
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$558,4
Aktualizováno 6.12.2021 16:05

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo