Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

New York má nového starostu, který chce první výplatu v bitcoinu a podpořit krypto průmysl

Publikováno
New York má nového starostu, který chce první výplatu v bitcoinu a podpořit krypto průmysl
Zdroj: 6sqft.com

Novým starostou New Yorku se stal bývalý policista Eric Adams. V čele nejlidnatějšího amerického města stane jako druhý černoch v historii. Prohlásil, že si nechá vyplatit první tři výplaty v bitcoinu a doufá, že uzpůsobí toto město k větší přívětivosti ke kryptoměnám.

Popichování mezi starosty

Adams oznámil svůj záměr v reakci na tweet starosty Miami Francise Suareze. Suarez podnikl významné kroky k začlenění kryptoměn do své správy, včetně implementace používání protokolu CityCoins v Miami. Na Twitteru uvedl, že si plánuje vzít celou svou další výplatu v 100% expozici vůči Bitcoinu.

Eric Adams vtipně poznamenal, že v New Yorku do toho jdou vždy po hlavě a jako starosta, který samozřejmě nechce být pozadu, odpověděl, že vezme první tři výplaty v kryptoměně. Dále dodal, že chce z NYC udělat centrum kryptoměnového průmyslu a dalších, rychle rozvíjejících se odvětví.

Inspirace v Miami

Starosta Miami, Francis Suarez, má plán přeměnit město na světové centrum inovací kryptoměn a jedním z výsledků, jak tvrdí, by mohla být metropole bez daní. Tato myšlenka je postavena na vedlejší spolupráci s CityCoins, neziskovým a opensource protokolem, který lidem umožňuje držet a obchodovat s kryptoměnami představující podíl v obci.

Poznámka

Zatímco program je stále v plenkách, starosta odhaduje, že úsilí vydané projektu by mohlo během příštího roku vygenerovat až 60 milionů dolarů pro Miami a nakonec „revoluci“ ve způsobu, jakým město financuje programy, které se zabývají chudobou a dalšími společenskými problémy. 

Spuštěním softwaru na svých osobních počítačích uživatelé CityCoins razí nové tokeny a vydělávají procento z kryptoměny, kterou vytvoří. Počítačový program automaticky přidělí 30 procent měny vybranému městu, zatímco uživatelé dostanou zbývajících 70 procent.

Když přemýšlíte o možnosti řídit vládu, aniž by občané museli platit daně, to je neuvěřitelné,“ řekl Suarez.

Postoj starosty New Yorku

Adams hovoří o přátelské soutěži se starostou Miami, který jako první implementoval právě výše zmiňovaný MiamiCoin. Starosta dodal, že se podívá na zub tomuto coinu a bude hledat způsob, jak ho zpřístupnit i pro místní obyvatele. Také slíbil, že si proklepne co ve městě zabraňuje kryptoměnovému rozmachu. 

Jeho další slova byla taková, že město musí vybudovat zásobu talentů pro práce související s kryptoměnami, neboť nemůže mít jednostrannou komunitu, kde se určitým skupinám a oblastem daří dobře. V Brooklynu, kde byl prezidentem městské části, došlo během 10 let k 356% nárůstu technologických startupů

V posledních třech měsících vyjednával s technologickými lídry, včetně těch z izraelských a místních společností. Před dvěma dny se dokonce setkal s 30 technologickými startupy. 

Budou v New Yorku stejné školy jako v El Salvadoru?

Zákon o bitcoinu, díky kterému se El Salvador stal historicky první zemí na světě, která začala přijímat tuto kryptoměnu jako zákonné platidlo, vešel v platnost 7. září tohoto roku. Po infrastrukturních opatřeních prezident země musel také investovat do samotného aktiva.

Stát na západě k dnešnímu dni vlastní 1120 bitcoinů, které mají při současné ceně digitálního aktiva hodnotu zhruba 70 milionů dolarů. Nakupoval je postupně celkově v pěti investicích, po jejichž zprůměrování činila průměrná nákupní cena 1 BTC 53 000 dolarů – to rozhodně představuje zajímavé zhodnocení.

S tímto ziskem chtěl prezident vystavět moderní nemocnici pro zvířata. Vzhledem k tomu, jak kryptoměna o pár dní zpět opět narostla, oznámil vystavění dalších 20 škol. Školy by měly budoucí studenty vzdělávat o kryptoměnách v čele s Bitcoinem, čímž chce země podpořit rychlejší adopci digitálních aktiv, ve kterých vidí velkou příležitost.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.