Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Huawei má další problémy, hrozí mu krach?

Publikováno
Huawei má další problémy, hrozí mu krach?

Čínský výrobce mobilních zařízení momentálně bojuje o druhé místo s Apple mezi největšími výrobci mobilních telefonů. Vyšší prodeje momentálně díky šíři své modelové řady hlásí pouze Samsung. Huawei se však už delší dobu potýká s velmi medializovanými problémy, neřkuli skandály.

Huawei hrálo na spotřebitele „levou“

Již v srpnu loňského roku se potvrdilo dlouho trvající podezření, že společnost v rámci svých reklamních kampaní „uměle“ zdokonaluje použité fotografie.

Nefér jednání se provalilo při vytváření chytlavé reklamy, kterou Huawei natáčelo pro Arabský svět. Ústřední dvojice, která v reklamě účinkovala byla zachycena na fotografii (údajně z předního fotoaparátu), na kterou však nebyl namířen přední fotoaparát mobilního telefonu, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Dvojici fotí profesionální fotograf zrcadlovkou a model na fotografii má pouze nataženou ruku, tak aby se zdálo, že se skutečně fotí on sám. Ironií je že celou pravdu odhalila neúmyslně modelka, která se na snímku rovněž nachází.

Podezření ze špionáže

V lednu letošního roku pak propukla špionážní aféra. Huawei bylo podezřelé, že sbírá informace o svých uživatelích pro čínskou komunistickou vládu.

Ředitel společnosti Ren Zhengfei tyto zprávy pochopitelně odmítl, nicméně stín pochybností leží na Huawei až do dnešních dnů. Huawei se dle slov ředitele údajně stalo pouze jedním z cílů americko-čínské celní války. Nejedná se však o trochu chabou obhajobu?

Facebook si bude od Huawei držet odstup

Poslední významná kauza, která se v poslední době prohnala světovými i českými médii, byla způsobena rozhodnutím Markem Zuckerberga, zakladatele Facebooku.

Facebook, který v současné době vlastní i další populární aplikace jako Instagram nebo WhatsApp, se rozhodl, že jeho aplikace dále nebudou předinstalované na smartphonech Huawei. Pravdou je, že Facebook vzhledem k pověsti Huawei do budoucna nechce být nijak spojován s výrobcem telefonů Huawei a Honor.

Ačkoliv se uklidnila počáteční panika uživatelů mobilních telefonů těchto dvou značek, kteří se obávali, že rozhodnutí vedení Facebooku znamená úplný konec aplikací na zmíněných telefonech, nad Huawei se dále vznáší Damoklův meč.

19. srpna se bude rozhodovat o tom, zda budou telefony od Huawei i nadále moci disponovat licencovaným procesorem pro Android a případně oblíbenými a hojně používanými aplikacemi od Google a dalšími aplikacemi z Google Play.

Podle současné situace by se ve vlastním obchodu Huawei neobjevily aplikace od Google, ale pravděpodobně ani aplikace od Facebooku.

Mobilní telefon Huawei Mate 10
Mobilní telefon Huawei Mate 10

Chcete investovat do Huawei? (Naštěstí) v současnosti nemůžete

Navzdory velikosti čínské společnosti je poměrně překvapivé, že stále není upsaná na žádné burze. Zprávy podobného rázu však s cenami akcií způsobují doslova vlnobití.

Akciový investoři chtějí zpravidla investovat do stabilních firem. Milovnici extrémní volatility se rekrutují spíše z řad investorů do kryptoměn. Možná je tak dobře, že se Huawei zatím na burzu vůbec nedostalo. Současná doba je pro společnost velmi neklidná a budoucnost před nás staví ještě mnohem více otazníků.

Technologické firmy obchodovatelné na burze si však podobné skandály nemohou dovolit. Naopak řada z nich představuje zajímavou investiční příležitost. Ať už se jedná o americký Google, Amazon nebo Apple či jejich čínskou alternativu Alibabu, je možné je obchodovat prostřednictvím hned několika platforem.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Tomáš

Bože, co je to za nesmyslný titulek – Chcete investovat do Huawei? (Naštěstí) v současnosti nemůžete

Vždyť právě naopak, ideální doba k nákupu levných akcií a až se společnost vzpamatuje, jakože se tak i stane tak prodat dráž a je to ne?!

Petr

Tomáši, máte možná pravdu, že není ten nadpis úplně nejšťastnější, nicméně…jak chcete investovat do Huawei, když není kótované nikde na burze?

Máte know-how na nakupovaní čínských neveřejných akcií? Pokud ano, tak sem s ním prosím. :D :D

Taky by mě zajímalo, kolikrát se vám podařilo, za vaši jistě mnohaletou investiční kariéru, koupit akcie společnosti v problémech a pak je zobchodovat se ziskem?

Sháním odborníka na distressed assets… :D

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎