Finex.cz logo
Menu
Finex » Blogy Finex.cz » R. Kiyosaki varuje: Blíží se konec "fake" peněz. Která aktiva pomohou zůstat v bezpečí?

R. Kiyosaki varuje: Blíží se konec "fake" peněz. Která aktiva pomohou zůstat v bezpečí?

Autor knihy o osobních financích "Bohatý táta, chudý táta" Robert Kiyosaki se podělil o své názory na nejlepší aktiva, pro která se mohou investoři rozhodnout. Zároveň také naznačil, že konec "falešných" peněz je blízko.

Podle Kiyosakiho je konec falešných dolarů zvýrazněn údajným nedostatkem zlatých a stříbrných mincí. Ve svém tweetu z 20. září Kiyosaki navrhl, že investoři mohou zůstat v bezpečí investováním do stříbra. V případě stříbrného kovu poznamenal, že pravděpodobně poroste až k 500 dolarům.

"Volal mi Jerry Williams, můj důvěryhodný prodejce zlata a stříbra. Řekl: Nemohu sehnat zlaté ani stříbrné mince. Mincovna mi je už neprodá. A co se stalo? Pro mě to znamená, že konec FAKE dolarů je tady. Jak jsem řekl v dřívějším tweetu, stříbro půjde na 100 až 500 dolarů. Sežeňte si nějaké. Chraňte se!"

Kiyosaki je ohledně stříbra velmi býčí

Kiyosakiho býčí postoj ke stříbru přichází poté, co v minulosti prohlásil, že zlato je drahé. To z něj (za současných tržních podmínek) činí nežádoucí investiční aktivum.

Zároveň ve svém tweetu z 25. září Kiyosaki zopakoval svůj nesouhlas s politikou Federálního rezervního systému. Ta je vedena snahou co nejrychleji omezit prudce rostoucí inflaci. Za rostoucí inflaci je podle něj zodpovědný právě Fed, jež se uchyluje ke zvyšování úrokových sazeb.

Autor také upozornil, že politika Fedu pravděpodobně zničí ekonomiku Spojených států, a zároveň vyzval investory, aby své prostředky vložili do skutečných peněz. Jako vhodná a impozantní aktiva, do kterých lze investovat, uvedl Bitcoin (BTC), zlato a stříbro.

Je pozoruhodné, že Kiyosaki tvrdil, že se blíží největší tržní krach v dějinách světa, a zároveň fandil zlatu, stříbru a Bitcoinu. Nedávno pak Kiyosaki prohlásil, že Bitcoin čeká výrazná revoluce.

Kiyosakiho námitky proti nařízení Bílého domu

Kiyosaki se navíc nedávno podělil o svůj názor na probíhající snahu Spojených států o regulaci sektoru kryptoměn. Stalo se tak poté, co Bílý dům vydal exekutivní příkaz, kterým nařídil federálním agenturám, aby se zabývaly vývojem digitálních aktiv.

Následně tato směrnice vyvrcholila tím, že Bílý dům vydal svůj vůbec první rámec pro kryptoregulaci. Ten zdůraznil zejména důležitost existence zákonů na ochranu spotřebitelů kvůli rizikům spojeným s digitálními aktivy.

V prohlášení je podrobně popsáno, jak vládní agentury budou společnými silami usilovat o dohled nad oblastí digitálních aktiv. Jmenováno je pak sedm hlavních bodů, konkrétně se v něm mluví o:

  • ochraně spotřebitelů a podniků,
  • podpoře přístupu k finančním službám,
  • podpoře finanční stability,
  • podpoře inovací,
  • nutnosti udržení pozice země jako finančního lídra,
  • boij proti finanční kriminalitě,
  • prozkoumání možnosti digitálního dolaru (CBDC).

Co se týče právě posledního bodu, tak zde Kiyosaki varoval, že Bidenova směrnice směřující ke kryptoregulaci by se dala přirovnat k Orwellově totalitní vizi z románu 1984. Kiyosaki se dokonce domnívá, že myšlenku CBDC lze považovat za špionážní software Federálního rezervního systému.

Máte svůj názor? Napište ho na blogu!

Je svět financí vaším koníčkem nebo profesí? Chcete své zkušenosti a know-how sdílet s ostatními čtenáři a členy komunity Finex.cz? Pište si svůj vlastní blog!

Stát se blogerem může úplně každý. Stačí se zaregistrovat a mít chuť se o své názory podělit. Stát se blogerem na portálu Finex.cz je dobrý způsob, jak ostatním předat své zkušenosti a získat na své názory zpětnou vazbu. Jdete do toho?

Další zdroje informací k tomuto článku

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo