Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Bitcoin proti Islámu. Islámská rada v Indonésii považuje aktivum za “haram”

Publikováno
Bitcoin proti Islámu. Islámská rada v Indonésii považuje aktivum za “haram”
Zdroj: impactngr.com

Jste ateista nebo věřící? Pokud investujete do Bitcoinu a celkově digitálních aktiv, měli byste se přesvědčit, zda vaše náboženství schvaluje investice do tohoto odvětví. V Indonésii ho totiž místní islámská rada považuje za haram. Indonésie má podle Světové banky čtvrtou největší populaci na světě a 10. největší ekonomiku podle kupní síly.

Poznámka

Haram je arabský výraz, který znamená zakázaný. To může odkazovat na něco posvátného, ​​k čemu není povolen přístup lidem, kteří nejsou ve stavu čistoty.

Orgán MUI

Národní Ulema Council – MUI, nejvyšší indonéský islámský vědecký orgán, došel k závěru, že kryptoměny jako Bitcoin obsahují zakázané principy islámu. Asrorun Niam Sholeh, předseda MUI, potvrdil odmítnutí digitálních aktiv náboženskou autoritou kvůli údajným prvkům nejistoty, sázek a škod.

Poznámka

Podle Fortune asi 87 % Indonésanů vyznává islám.

I když MIU je vládou financovaná organizace, poslední rozhodnutí rady údajně není právně závazné. Přestože organizace připouští, že rada fatwa, která řeší některé z největších sociálních, politických, ekonomických a právních problémů Indonésie prostřednictvím optiky islámského práva, jež není v Indonésii ústavním činitelem, stále může být podle některých zdrojů použita jako zdroj legislativní inspirace.

Podle Bloombergu poslední rozhodnutí MUI neznamená, že veškeré obchodování s kryptoměnami bude v Indonésii zastaveno.

Rada by však mohla muslimy odradit od investování do kryptoměn a přimět místní instituce, aby znovu zvážily pohled na kryptoaktiva,” odborník pro agenturu Bloomberg.

Možné schválení MUI

Aby organizace podpořila obchodování s kryptoměnami, musí aktiva jako bitcoin dodržovat pravidla šaría a být považována za komoditu nebo digitální aktivum. Představitelé také odkázali na to, že nemají jasnou hodnotu a fyzickou strukturu. Současně musí prokázat jasnou výhodu, řekl Sholeh po slyšení experta MIU.

Poznámka

Celkové kryptotransakce v Indonésii dosáhly mezi lednem a květnem letošního roku 370 bilionů rupií, neboli 25,96 miliard dolarů, podle indonéského ministerstva obchodu.

Indonéská banka a CBDC

Indonéská banka je jednou z nejnovějších globálních centrálních bank, která oznámila plány státní digitální měny uprostřed výrazného nárůstu digitálních plateb v zemi. Guvernér Perry Warjiyo řekl, že indonéská centrální banka plánuje zavedení digitální měny rupie jako legálního platebního nástroje v Indonésii.

Poznámka

Rupie je zatím jedinou legálně přijímanou měnou pro platby v zemi a instituce se bude snažit regulovat digitální rupie stejným způsobem, jakým reguluje hotovost a transakce vyhotovené pomocí platebních karet.

Popularita kryptoměn

Navzdory regulacím a omezením však země vede v žebříčku, který zaznamenává nárůst zájmu o kryptoměny. Podle výzkumu Indonésie zaznamenala meziročně masivní 1 772% nárůst v počtu lidí, kteří se zabývají články o těchto aktivech. Velký nárůst je dle výzkumu také v Chile a Argentině. Za touto akcí stojí Coinformant, což je blockchainový vzdělávací startup z Austrálie.

Zdroj: cointelegraph.com
Bitcoin vs Islám, islámská rada v Indonésii považuje aktivum za "haram"
Výzkum rostoucího zájmu

Ve výzkumu Coinformant dosáhla Indonésie nejvyššího skóre s ohledem na narůstající zájem o krypto s 5,73 z 10, čímž porazila ostatní státy. Faktory, které se v rámci výzkumu posuzovaly, byly počet vyhledávání na Googlu, počet publikovaných článků o těchto aktivech, zvýšení zapojení do tohoto odvětví a vlastnictví kryptoměn.

Další zajímavá data

Počet publikovaných krypto článků v Indonésii vzrostl o 133 %, zatímco v tomto ohledu vyhrálo Finsko, které zaznamenalo nárůst o 725 %. Indonésie byla také druhou nejvýše umístěnou zemí, pokud jde o nárůst vyhledávání Google souvisejících s kryptoměnami za posledních 12 měsíců a to o více než 572 %.

Chile v této metrice údajně předstihlo Indonésii, přičemž meziročně má o 707 % více vyhledávání na Googlu. Podle dat společnosti Chainalysis zaznamenala Ukrajina nejvyšší meziroční nárůst držení kryptoměn, kde kryptoměny vlastní více než 12 % populace.

USA je stále králem

Navzdory tomu, že Indonésie vyhrála závod o celkový nárůst zájmu o kryptosektor, Spojené státy jsou trvale největší zemí z hlediska zapojení do kryptoměn a dalších faktorů, poznamenal mluvčí Coinformant.

Paradox jiných zemí

Ostatní převážně muslimské země podporují kryptoměny. V září finanční regulátor Spojených arabských emirátů souhlasil s nabídkou obchodování s digitálními tokeny ve svobodné zóně Dubaje. V roce 2019 se Bahrajn stal první arabskou zemí, která dodala kryptoměnám zákonný rámec a od té doby tyto aktiva podporuje.

Autor

Finanční trhy mě doslova okouzlily, nejvíce pak kryptoměny, kde stojíme na počátku něčeho naprosto revolučního v oblasti finančnictví.

Přináším analýzy, denní zprávy a komentáře k aktuálnímu dění.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.