Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Apple zkracuje dodavatelské řetězce – Nově bude do iPhonů odebírat čipy vyrobené v USA

Publikováno
Apple zkracuje dodavatelské řetězce – Nově bude do iPhonů odebírat čipy vyrobené v USA
Zdroj: impactplus.com

Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook uvedl, že technologický gigant bude poprvé po téměř deseti letech používat polovodičové čipy vyrobené v USA.

Cook to oznámil na úterním slavnostním otevření nové továrny tchajwanského výrobce čipů Taiwan Semiconductor (TSMC) v Arizoně. Společnost TSMC je klíčovým dodavatelem čipů pro Apple a její nový závod v arizonském Phoenixu je jejím prvním velkým výrobním závodem v USA.

Apple bude největším zákazníkem závodu, jak uvedl Cook v úterý na Twitteru.

Zařízení společnosti TSMC v Arizoně je považováno za výhru Bidenovy administrativy – Zejména protože tchajwanský výrobce čipů uvedl, že více než ztrojnásobí plánované investice do svých arizonských zařízení z 12 miliard dolarů na 40 miliard dolarů.

Apple chce snížit svou závislost na dodavatelích z Číny

Plány společnosti Apple odebírat čipy pro svá zařízení z arizonského závodu TSMC znamenají změnu strategie technologického giganta, který musí manévrovat v prostředí geopolitického napětí mezi Washingtonem a Pekingem a v přísných čínských omezujících opatřeních v rámci boje proti onemocnění covid-19.

V říjnu USA zavedly vývozní kontroly omezující prodej polovodičů, které využívají americké technologické firmy. Tato opatření ztěžují technologickým společnostem nákup čipů vyrobených kdekoli na světě mimo území Spojených států amerických.

Poznámka

K čemu se čipy v iPhonech používají? Čipy se používají pro celou řadu funkcí, jako je zpracování dat, ukládání informací a správa napájení. Například centrální procesorová jednotka (CPU) telefonu iPhone, která je zodpovědná za provádění instrukcí a výpočtů, je polovodičový čip. Mezi další polovodičové čipy v iPhonu patří paměťový čip, který ukládá data, například fotografie a hudbu, a čip pro bezdrátovou komunikaci, který umožňuje připojení telefonu k internetu a dalším zařízením.

Společnost Apple se také potýká s drakonickými pandemickými omezeními Pekingu, která zasáhla výrobu iPhonů v zařízeních jejího hlavního dodavatele, společnosti Foxconn. Aby diverzifikoval svůj dodavatelský řetězec, zintenzivnil Apple také úsilí o přesun části výroby z Číny do jiných asijských zemí, jako je Indie a Vietnam.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎