Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

Robinhood je investiční platforma, která v posledních několika letech přivedla na finanční trhy stovky tisíc nových investorů z řad laické veřejnosti. Tento revoluční nástroj staví na nulových poplatcích, jednoduchosti a uživatelsky přívětivém vzhledu.

Vzhledem k určité absenci profesionalismu a skutečnosti, že aplikace a všechno okolo neodpovídá povaze investování, se s ní však pojí několik výrazných kontroverzí.

Cílem zakladatele bylo přivést na trhy mladou krev, tedy mileniály, a nutno podotknout, že se tyto snahy setkaly s mimořádným úspěchem.

Tito retailoví obchodníci se nicméně vlivem absence zkušeností, nedostatečné přípravy a podcenění celé věci chovají na akciových trzích značně nelogicky a mají v oblibě akciové tituly, jež by spousta zkušenějších obchodníků označila za mimořádně riskantní investice, ne-li vyloženě za odpad.

Na druhé straně barikády tu pak máme zkušenější veterány v čele legendárním Orákulem z Omahy, Warrenem Buffettem, jež je pravděpodobně nejznámějším investorem současnosti a patří mezi nejbohatší lidi naší planety.

A ačkoliv je z investorského hlediska Warren Buffett retailovým obchodníkům působícím na Robinhoodu na míle vzdálený, několik akciových titulů, jež jsou mezi těmito mileniály populární, má v oblibě i on.

Pojďte se s námi podívat na tři akciové tituly, které se těší obrovské popularitě jak mezi mladou investorskou krví z řad mileniálů, tak u velezkušených mazáků v čele s Warrenem Buffettem.

Akcie Apple

Aktuální cena akcií
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Co se týče oblíbenosti amerického Applu, mezi Buffettem a investory z Robinhoodu panuje naprostá shoda. Jak on, tak obchodníci z této platformy jej totiž řadí na nejvyšší příčky.

Buffettova Berkshire Hathaway vlastní 245 milionů akcií tohoto amerického technologického gigantu, což mimochodem vychází zhruba na 45 % celkového Buffetova investičního portfolia.

Sám Buffett se nechal slyšet, že Apple nepovažuje za akcii, ale za svůj třetí největší byznys.

Spolu s tím je technologický gigant pod vedením Tima Cooka v jeho očích spíše společností vyrábějící spotřební zboží nežli čímkoliv jiným.

Akcie Bank of America

Aktuální cena akcií
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Jednu z čelních příček na seznamu oblíbených akciových titulů z platformy Robinhood zaujímá také Bank of America. A oblíbená je i u Věštce z Omahy.

Investice do amerického bankovního sektoru je odrazem Buffettovy víry v nezlomnost americké ekonomiky a přesvědčení, že se brzy dočkáme rozsáhlého oživení.

V současnosti je BoA třetím největším titulem v Buffetově portfoliu. S příchodem koronavirové krize na ni nezanevřel, právě naopak – přikoupil si nové akcie celkem za 1,7 miliard dolarů.

Akcie Berkshire Hathaway

Aktuální cena akcií
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Na závěr zde máme asi málo překvapivou, byť trochu úsměvnou skutečnost – Věštec z Omahy miluje svou vlastní investiční společnost. A spolu s tím je BRK populární i mezi uživateli investiční aplikace Robinhood.

Berkshire Hathaway si Buffett hýčká již od roku 1960, kdy nad ní převzal kontrolu a z textilky jí transformoval na jednoho z nejuznávanějších investičních konglomerátů současnosti.

Vlastní 16 % všech akcií (kombinace BRK.A a BRK.B) a ve druhém čtvrtletí roku 2020 utratil 5 miliard dolarů na zpětných odkupech, což dokládá jeho víru ve skutečnost, že se jeho investiční společnosti bude dařit i v budoucnu.

Vyplatí se tyto akcie nakoupit?

Skutečnost, že jsou tyto akcie populární mezi často nezkušenými investory z řad mileniálů, bohužel neznamená, že by se mělo jednat o dobrou koupi.

Nicméně to, že jsou populární i u jednoho z nejuznávanějších investorů současnosti, má úplně jinou výpovědní hodnotu.

Všechny tři zmiňované akciové tituly mají dobré vyhlídky do budoucna a můžou být vhodnými prostředky k realizaci strategií typu „buy and hold“. Snad jen u Berkshire Hathaway je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že je Buffettovi již 90 let a že zde nebude věčně.

Co si o těchto třech akciových titulech myslíte vy? Držíte některý z nich ve svém vlastním portfoliu? Podělte se s námi o tom v komentářích pod článkem.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.
Trading212 logo
Trading212 ★ 88 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo