Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

Robinhood je investiční platforma, která v posledních několika letech přivedla na finanční trhy stovky tisíc nových investorů z řad laické veřejnosti. Tento revoluční nástroj staví na nulových poplatcích, jednoduchosti a uživatelsky přívětivém vzhledu.

Vzhledem k určité absenci profesionalismu a skutečnosti, že aplikace a všechno okolo neodpovídá povaze investování, se s ní však pojí několik výrazných kontroverzí.

Cílem zakladatele bylo přivést na trhy mladou krev, tedy mileniály, a nutno podotknout, že se tyto snahy setkaly s mimořádným úspěchem.

Tito retailoví obchodníci se nicméně vlivem absence zkušeností, nedostatečné přípravy a podcenění celé věci chovají na akciových trzích značně nelogicky a mají v oblibě akciové tituly, jež by spousta zkušenějších obchodníků označila za mimořádně riskantní investice, ne-li vyloženě za odpad.

Na druhé straně barikády tu pak máme zkušenější veterány v čele legendárním Orákulem z Omahy, Warrenem Buffettem, jež je pravděpodobně nejznámějším investorem současnosti a patří mezi nejbohatší lidi naší planety.

A ačkoliv je z investorského hlediska Warren Buffett retailovým obchodníkům působícím na Robinhoodu na míle vzdálený, několik akciových titulů, jež jsou mezi těmito mileniály populární, má v oblibě i on.

Pojďte se s námi podívat na tři akciové tituly, které se těší obrovské popularitě jak mezi mladou investorskou krví z řad mileniálů, tak u velezkušených mazáků v čele s Warrenem Buffettem.

Akcie Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Co se týče oblíbenosti amerického Applu, mezi Buffettem a investory z Robinhoodu panuje naprostá shoda. Jak on, tak obchodníci z této platformy jej totiž řadí na nejvyšší příčky.

Buffettova Berkshire Hathaway vlastní 245 milionů akcií tohoto amerického technologického gigantu, což mimochodem vychází zhruba na 45 % celkového Buffetova investičního portfolia.

Sám Buffett se nechal slyšet, že Apple nepovažuje za akcii, ale za svůj třetí největší byznys.

Spolu s tím je technologický gigant pod vedením Tima Cooka v jeho očích spíše společností vyrábějící spotřební zboží nežli čímkoliv jiným.

Akcie Bank of America

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BAC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jednu z čelních příček na seznamu oblíbených akciových titulů z platformy Robinhood zaujímá také Bank of America. A oblíbená je i u Věštce z Omahy.

Investice do amerického bankovního sektoru je odrazem Buffettovy víry v nezlomnost americké ekonomiky a přesvědčení, že se brzy dočkáme rozsáhlého oživení.

V současnosti je BoA třetím největším titulem v Buffetově portfoliu. S příchodem koronavirové krize na ni nezanevřel, právě naopak – přikoupil si nové akcie celkem za 1,7 miliard dolarů.

Akcie Berkshire Hathaway

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BRK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Na závěr zde máme asi málo překvapivou, byť trochu úsměvnou skutečnost – Věštec z Omahy miluje svou vlastní investiční společnost. A spolu s tím je BRK populární i mezi uživateli investiční aplikace Robinhood.

Berkshire Hathaway si Buffett hýčká již od roku 1960, kdy nad ní převzal kontrolu a z textilky jí transformoval na jednoho z nejuznávanějších investičních konglomerátů současnosti.

Vlastní 16 % všech akcií (kombinace BRK.A a BRK.B) a ve druhém čtvrtletí roku 2020 utratil 5 miliard dolarů na zpětných odkupech, což dokládá jeho víru ve skutečnost, že se jeho investiční společnosti bude dařit i v budoucnu.

Vyplatí se tyto akcie nakoupit?

Skutečnost, že jsou tyto akcie populární mezi často nezkušenými investory z řad mileniálů, bohužel neznamená, že by se mělo jednat o dobrou koupi.

Nicméně to, že jsou populární i u jednoho z nejuznávanějších investorů současnosti, má úplně jinou výpovědní hodnotu.

Všechny tři zmiňované akciové tituly mají dobré vyhlídky do budoucna a můžou být vhodnými prostředky k realizaci strategií typu “buy and hold”. Snad jen u Berkshire Hathaway je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že je Buffettovi již 90 let a že zde nebude věčně.

Co si o těchto třech akciových titulech myslíte vy? Držíte některý z nich ve svém vlastním portfoliu? Podělte se s námi o tom v komentářích pod článkem.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Ahoj! Jmenuji se Bogdan Heinz a finanční trhy mě nepřestávají fascinovat již od roku 2017. Mezi mé hlavní oblasti zájmu zde patří Forex a dlouhodobé investování do akcií. Aktuálně také pozvolna expanduji do světa opcí.

Na světě investic mě uchvátil zejména příslib finanční nezávislosti spolu s rozmanitostí a také velkou dávkou nepředvídatelnosti, kdy si úspěch musíte opravdu zasloužit. Troufám si tvrdit, že pokud dokážete správně pochopit tržní zákonitosti, úplnou finanční svobodu budete mít na dosah ruky.

Redaktorská činnost pro Finex mi umožňuje realizovat hned dva koníčky – kromě již zmíněného zájmu o trhy také mou odvěkou lásku ke psaní.

V rámci tvorby mám možnost růst, získávat nové znalosti a tyto znalosti pak předávat dál, což je nejdůležitější. Svou příslovečnou trochou do mlýna bych takto chtěl přispět k vybudování nejčtenějšího a nejkvalitnějšího finančního magazínu v našich končinách.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.