Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » 3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

3 populární akcie z platformy Robinhood, které má rád i Warren Buffett

Robinhood je investiční platforma, která v posledních několika letech přivedla na finanční trhy stovky tisíc nových investorů z řad laické veřejnosti. Tento revoluční nástroj staví na nulových poplatcích, jednoduchosti a uživatelsky přívětivém vzhledu.

Vzhledem k určité absenci profesionalismu a skutečnosti, že aplikace a všechno okolo neodpovídá povaze investování, se s ní však pojí několik výrazných kontroverzí.

Cílem zakladatele bylo přivést na trhy mladou krev, tedy mileniály, a nutno podotknout, že se tyto snahy setkaly s mimořádným úspěchem.

Tito retailoví obchodníci se nicméně vlivem absence zkušeností, nedostatečné přípravy a podcenění celé věci chovají na akciových trzích značně nelogicky a mají v oblibě akciové tituly, jež by spousta zkušenějších obchodníků označila za mimořádně riskantní investice, ne-li vyloženě za odpad.

Na druhé straně barikády tu pak máme zkušenější veterány v čele legendárním Orákulem z Omahy, Warrenem Buffettem, jež je pravděpodobně nejznámějším investorem současnosti a patří mezi nejbohatší lidi naší planety.

A ačkoliv je z investorského hlediska Warren Buffett retailovým obchodníkům působícím na Robinhoodu na míle vzdálený, několik akciových titulů, jež jsou mezi těmito mileniály populární, má v oblibě i on.

Pojďte se s námi podívat na tři akciové tituly, které se těší obrovské popularitě jak mezi mladou investorskou krví z řad mileniálů, tak u velezkušených mazáků v čele s Warrenem Buffettem.

Akcie Apple

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR

Co se týče oblíbenosti amerického Applu, mezi Buffettem a investory z Robinhoodu panuje naprostá shoda. Jak on, tak obchodníci z této platformy jej totiž řadí na nejvyšší příčky.

Buffettova Berkshire Hathaway vlastní 245 milionů akcií tohoto amerického technologického gigantu, což mimochodem vychází zhruba na 45 % celkového Buffetova investičního portfolia.

Sám Buffett se nechal slyšet, že Apple nepovažuje za akcii, ale za svůj třetí největší byznys.

Spolu s tím je technologický gigant pod vedením Tima Cooka v jeho očích spíše společností vyrábějící spotřební zboží nežli čímkoliv jiným.

Akcie Bank of America

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR

Jednu z čelních příček na seznamu oblíbených akciových titulů z platformy Robinhood zaujímá také Bank of America. A oblíbená je i u Věštce z Omahy.

Investice do amerického bankovního sektoru je odrazem Buffettovy víry v nezlomnost americké ekonomiky a přesvědčení, že se brzy dočkáme rozsáhlého oživení.

V současnosti je BoA třetím největším titulem v Buffetově portfoliu. S příchodem koronavirové krize na ni nezanevřel, právě naopak – přikoupil si nové akcie celkem za 1,7 miliard dolarů.

Akcie Berkshire Hathaway

Aktuální cena akcií
CZK
USD
EUR

Na závěr zde máme asi málo překvapivou, byť trochu úsměvnou skutečnost – Věštec z Omahy miluje svou vlastní investiční společnost. A spolu s tím je BRK populární i mezi uživateli investiční aplikace Robinhood.

Berkshire Hathaway si Buffett hýčká již od roku 1960, kdy nad ní převzal kontrolu a z textilky jí transformoval na jednoho z nejuznávanějších investičních konglomerátů současnosti.

Vlastní 16 % všech akcií (kombinace BRK.A a BRK.B) a ve druhém čtvrtletí roku 2020 utratil 5 miliard dolarů na zpětných odkupech, což dokládá jeho víru ve skutečnost, že se jeho investiční společnosti bude dařit i v budoucnu.

Vyplatí se tyto akcie nakoupit?

Skutečnost, že jsou tyto akcie populární mezi často nezkušenými investory z řad mileniálů, bohužel neznamená, že by se mělo jednat o dobrou koupi.

Nicméně to, že jsou populární i u jednoho z nejuznávanějších investorů současnosti, má úplně jinou výpovědní hodnotu.

Všechny tři zmiňované akciové tituly mají dobré vyhlídky do budoucna a můžou být vhodnými prostředky k realizaci strategií typu „buy and hold“. Snad jen u Berkshire Hathaway je nutné přihlédnout ke skutečnosti, že je Buffettovi již 90 let a že zde nebude věčně.

Co si o těchto třech akciových titulech myslíte vy? Držíte některý z nich ve svém vlastním portfoliu? Podělte se s námi o tom v komentářích pod článkem.

Reklama

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 76 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
AdmiralMarkets logo
AdmiralMarkets★ 90 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo