Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Smartphone Solana Saga byl původně vnímán jako neúspěch, ale růst hodnoty airdropu memecoinu BONK jej učinil atraktivní investicí...
Model Saga od Solana Mobile zaznamenal pozoruhodný nárůst poptávky, který byl způsoben nečekaným růstem hodnoty memetokenu Bonk (BONK). Zařízení, které se zpočátku jen těžko prosazovalo, se nyní stalo vyhledávaným zbožím mezi kryptoměnovými nadšenci, a to díky airdropu, tedy kryptoměnám zdarma, které zákazník s telefonem dostane.
BONK nejenže nadchl potenciální kupce telefonů, ale také se projevil na trhu s kryptoměnami, když tržní kapitalizace Bonku překonala tržní kapitalizaci jeho memecoinového konkurenta Pepe (PEPE).
Hodnota 30 milionů BONK, které s novou Sagou dostane každý zákazník, se na maximech vyšplhala až k 1 000 USD, čímž se smartphone stal neodolatelnou výhodnou koupí, která se sama zaplatí a ještě přinese prémii. Cena telefonu je pro americký trh přitom pouze 599 USD, pro evropský v přepočtu kolem 750 USD.
BONK je již také zalistována na všech významných burzách a lze jej tedy shortovat. To znamená, že investoři mohou spekulovat na pokles jeho ceny. Tato možnost hedgingu může být atraktivní pro ty, kteří se obávají, že hodnota airdropu BONK pro majitele telefonu Solana Saga zase spadne a to ještě před tím, než jim zařízení dorazí.
V současné době je dokonce funding rate na kontraktech BONKu pozitivní, takže shortující obchodníci dostávají zaplaceno od těch longujících.
Okamžitým efektem byl prudký nárůst prodeje telefonu Saga, který se během pouhých 48 hodin zvýšil více než desetinásobně. Ohromující reakce přiměla společnost Solana Mobile omezit nákup na jeden telefon na domácnost s cílem demokratizovat přístup k této výhodné investici. Přesto byla zařízení kompletně vyprodána nejdříve v USA a potom i v Evropě.
Nyní lze telefon koupit již jen “z druhé ruky”. Objevily se zprávy o tom, že na eBay se telefon Solana Saga prodává za 5 000 USD, přičemž “minimální” cena na dalších platformách se pohybuje kolem 2 000 USD, což je výrazně víc než maloobchodní cena.
Anatolij Jakovenko, samotný spoluzakladatel blockchainu Solana (SOL) popsal zařízení jako svůj “NFT telefon”, spíše než aby jej používal jako své primární mobilní zařízení, což přidává do příběhu Sagy další vrstvu. Tato podpora od klíčové postavy ekosystému Solana dále upevňuje status zařízení.
Cesta telefonu Saga od počáteční ceny 999 USD, přes pokles k 599 USD, až po současný status velmi žádaného zboží je důkazem dynamické povahy kryptosvěta. Přechod zařízení od outsidera na trhu chytrých telefonů k žhavé pecce, kterou kryproměnoví nadšenci seženou jen pod rukou, podtrhuje jeho provázanost s proměnlivým, ale fascinujícím světem memecoinů.
Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.