Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rozpad Wirecard pokračuje – proč byste do této firmy rozhodně neměli investovat?

Publikováno
Rozpad Wirecard pokračuje – proč byste do této firmy rozhodně neměli investovat?

Americká holdingová firma Syncapay, která se zabývá řešeními v oblasti plateb, oznámila, že koupila americkou část firmy Wirecard. Je to její druhá největší akvizice od roku 2017, kdy Syncapay koupila firmu daVinci payments.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Wirecard Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Wirecard North America byla na prodej od června 2020 i přesto, že se nijak nepodílela na skandálu, který se odehrál v mateřské společnosti Wirecard v Německu. Jedná se o společnost, která doposud byla jednička na trhu USA v oblasti vydávání výplatních, kompenzačních aj. karet.

Americká část Wirecard se i se svými dvěma sty zaměstnanci dostane nový název North Lane Technologies a bude nabízet řešení v oblasti plateb společně s daVinci payments.

Poznámka

TIP: O kauze Wirecard jsme psali podrobný článek už dříve. Přečtěte si jej, abyste se s touto kauzou seznámili blíže a vyhnuli se investicím do této firmy.

Prodej severoamerické části Wirecard je poslední ze sledu událostí, které se odehrály v ještě nedávno oslavovaném německém technologickém zázraku. Firma Wirecard šla do insolvence poté, co se ukázalo, že v jejím účetnictví chybí 1,9 miliard USD.

Mezi další části Wirecard, které již byly prodány, patří dceřiné společnosti v Brazílii, Rumunsku, Velké Británii, Austrálii a Novém Zélandu.

Zotavení Wirecard se tedy jeví stále více jako nepravděpodobné. 

Spousta nezkušených nováčku z platformy Robinhood investovala do řady krachujících firem a bohužel většinou pořádně prodělali. Jedním z těchto titulů byl i Wirecard.

Poznámka

Před příšernými akciemi krachujících firem, do kterých investují Robinhoodeři, jsme vás varovali v jednom z našich dřívějších článků.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Vladimír vystudoval ekonomiku a management na VUT – Podnikatelské fakultě v Brně. Je držitelem mezinárodního účetního certifikátu ACCA, což mu dává solidní předpoklady pro analýzy účetních výkazů firem. Zkušenosti s oceňováním firem a auditem velkých mezinárodních společností kotovaných na burze získal u PricewaterhouseCoopers. Později působil v bankovnictví na pozicích ředitele controllingu a interního auditu.

V roce 2017 zahájil svoji novou kariéru soukromého analytika a copywritera se zaměřením na finanční trhy, investice, trading a různá podvodná schémata. Kromě psaní článků a e-booků o financích se Vladimír věnuje výuce angličtiny. Je aktivní na platformě X, kde jej můžete sledovat pod profilem KMFTraders.

Motto: “Na každém kroku záleží. Keep moving forward.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎