Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » LiteWallet

Recenze mobilní LTC peněženky LiteWallet

Základní informace o LiteWallet

Podporované kryptoměny

Pouze Litecoin

Typ peněženky

Mobilní LTC peněženka

Počet aktiv

1

LiteWallet (dříve LoafWallet) je poměrně jednoduchá mobilní Litecoin peněženka vytvořena nadací Litecoin Foundation. Použití této mobilní peněženky je velice snadné a měl by to zvládnout každý se základními znalostmi anglického jazyka. Češtinou totiž bohužel tato aplikace nedisponuje.

Obsah recenze peněženky Lite Wallet

1.Jak LiteWallet funguje?Bezpečnost LiteWallet2.Kde získat litecoiny do LiteWallet?3.Vaše zkušenosti s LiteWallet (komentáře)

Jak LiteWallet peněženka funguje?

Kryptoměnová peněženka LoafWallet na LTC
Na hlavní stránce aplikace vidíte váš zůstatek a poslední transakce

Jak už jsme zmínili, do LiteWallet lze poslat pouze Litecoin, což je její velká nevýhoda. Její hlavní výhodou však je, že opravdu funguje. Pokud budete chtít někomu v rychlosti LTC poslat, zaplatit jimi, nebo je přijmout, s LiteWallet nebudete mít problém.

Stačí vám jednoduchá peněženka na LTC? Kávu v Paralelní polis díky LiteWallet jednoduše zaplatíte. Ovládání aplikace je intuitivní a jednoduché i v případě, že jste ještě nikdy žádnou kryptoměnovou peněženku neobsluhovali.

Ve skutečnosti jsou v aplikaci důležitá hlavně 2 tlačítka – SEND a RECEIVE.

  • Po kliknutí (viz obrázek výše) na tlačítko SEND se v aplikaci otevře možnost buď zadat adresu Litecoinové peněženky příjemce a částku transakce ručně, nebo pomocí fotoaparátu mobilu scanovat QR kód. Ať už zvolíte jakoukoli z těchto možností, LTC odešlete během několika sekund. (viz obrázek níže)
  • V případě, že chcete od někoho LTC obdržet, klikněte na tlačítko RECEIVE. Hned se otevře formulář s požadovanou částkou. Po zadání uvidíte QR kód a ten bude stačit odesílatelem jednoduše nascanovat a transakce proběhne.

Bezpečnost LiteWallet

odesílání LTC z kryptoměnové penženky litewallet (dříve loafwallet)
Odesílání LTC (formulář)

Poud se zaměříme na bezpečnost, je asi jasné, že žádná mobilní peněženka nemůže konkurovat peněženkám hardwarovým, jako je např. český Trezor. Jejich použití je však značně náročnější.

Zpravidla doporučujeme větší částky uchovávat v hardwarových peněženkách a v peněženkách mobilních (jako je např. LiteWallet) mít vždy pouze nezbytnou malou částku, se kterou plánujete v brzké době platit.

Ve skutečnosti patří ale LiteWallet bezpochyby k těm bezpečnějším aplikacím. Vytvořila ji totiž nadace Litecoin Foundation, která stojí i za během samotné kryptoměny Litecoin.

Nelíbí se vám litewallet, nebo byste chtěli v mobilní peněžence i jiné kryptoměny, než jen LTC? Mrkněte se na naše recenze mobilních peněženek Mycelium, Wirex či BRD.

Kde získat litecoiny do LiteWallet?

Z podstaty aplikace vyplývá, že aby vám k něčemu byla, budete potřebovat nějaké litecoiny. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, nevadí! Můžete si je buď nechat poslat od jednoho z vašich klientů či přátel pomocí funkce Receive popsané výše, nebo si je můžete koupit.

Kryptoměny koupíte u kryptoměnových směnáren

Směnáren existuje hned celá řada a kromě několika celosvětových společností (Coinbase) existují samozřejmě i firmy české. Jejich srovnání a recenze naleznete níže.

Námi doporučené TOP 3 kryptoměnové směnárny

Favorit redakce
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
  • Nelze nakupovat platební kartou
Bonus za nákup kryptoměn u Anycoin až 300 Kč. Více info v recenzi.
CoinBank logo

CoinBank

★ 90 %

Bonus za nákup kryptoměn u CoinBank až 400 Kč. Více info v recenzi.

Kromě směnáren uvedených výše ale samozřejmě můžete využít např. i kryptoměnových automatů rozmístěných všude po světě včetně mnoha měst v České republice.

Další možností je litecoin koupit přímo v aplikaci, což aplikace také nabízí! Je třeba pro to využít platební kartu. Nevýhoda je, že je nákup zatížen poměrně vysokým poplatkem, který může být i více než 10 % v případě nákupu malé částky.

Přívětivost pro Čechy 70%
Přívětivost platformy 80%
Dostupné možnosti 50%
Bezpečnost peněženky 85%
Důvěryhodnost značky 85%
74 %
9. místo
Dobrá peněženka!
Dobrá mobilní Litecoin peněženka, která uživateli poskytuje privátní klíče a záložní seed. V rámci LoafWallet lze Litecoin i koupit přes kreditní kartu, ale s tučným poplatkem.
  • Jednoduchá na použití
  • Bezpečná peněženka
  • Dává k dispozici seed
  • Pouze v angličtině
  • Nepodporuje jiné měny, než LTC

Více informací o LiteWallet

Jméno firmyLiteWallet
Webová stránkahttps://lite-wallet.org/
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiLitecoin Foundation, Singapur
Typ peněženkyMobilní LTC peněženka
Počet aktiv1
Další poplatkyCca 6% za nákup kartou
Metody vkladuLitecoin
Metody výběruLitecoin
Měna účtuLTC
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyPouze Litecoin

Ohodnoťte společnost LiteWallet


Diskuze k článku 3
Petr

Dobrý den, stalo se mi to samé. Bohužel obnova seedu z jiné peněženky nepomohla. V peněžence se zasekne synchr. na roce 2016. Prosím o radu.

Fanda

Dobrý den.
Měnil jsem telefon s IOS tak, že jsem na novém provedl úplnou kopii starého, starý pak smazal a uvedl do továrního nastavení. Po několika dnech jsem si vzpomněl, že jsem nepřevedl LiteWalet. Na novém jsem provedl obnovu peněženky dle 12 slov. Peněženka se mi obnovila, ale litecoiny co jsem tam měl zmizely. Naštěstí to byly jen jednotky Ltc, takže přiměřeně drahé, ponaučení. Stále ale nevím, kde jsem udělal chybu? Nenapadá Vás něco ?

Portál Finex.cz
Odpověď na Fanda

Dobrý den, pokud si jste jistý, že seed je správně a že by na peněžence měl být nějaký zůstatek, neměl by s obnovením peněženky být žádný problém. Vyzkoušejte ještě nainstalovat si Trust Wallet, popř. Coinomi a seed zadat do těchto peněženek. Dejte vědět, zda se obnova povedla. :-)

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo