Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo LiteWallet
Recenze mobilní LTC peněženky LiteWallet
Logo LiteWallet
LiteWallet
Logo LiteWallet

Recenze mobilní LTC peněženky LiteWallet

Poslední aktualizace recenze 22. 3. 2024 | Redakce Finex
Hodnocení Finex.cz
74 %

Základní informace o LiteWallet

Podporované kryptoměny Pouze Litecoin
Typ peněženky Mobilní LTC peněženka

LiteWallet je poměrně jednoduchá mobilní Litecoin peněženka vytvořena nadací Litecoin Foundation. Použití této mobilní peněženky je velice snadné a měl by to zvládnout každý se základními znalostmi anglického jazyka. Češtinou totiž bohužel tato aplikace nedisponuje.

Obsah recenze peněženky Lite Wallet

Jak LiteWallet peněženka funguje?

Kryptoměnová peněženka LoafWallet na LTC
Na hlavní stránce aplikace vidíte váš zůstatek a poslední transakce

Jak už jsme zmínili, do LiteWallet lze poslat pouze Litecoin, což je její velká nevýhoda. Její hlavní výhodou však je, že opravdu funguje. Pokud budete chtít někomu v rychlosti LTC poslat, zaplatit jimi, nebo je přijmout, s LiteWallet nebudete mít problém.

Stačí vám jednoduchá peněženka na LTC? Kávu v Paralelní polis díky LiteWallet jednoduše zaplatíte. Ovládání aplikace je intuitivní a jednoduché i v případě, že jste ještě nikdy žádnou kryptoměnovou peněženku neobsluhovali.

Ve skutečnosti jsou v aplikaci důležitá hlavně 2 tlačítka – SEND a RECEIVE.

  • Po kliknutí (viz obrázek výše) na tlačítko SEND se v aplikaci otevře možnost buď zadat adresu Litecoinové peněženky příjemce a částku transakce ručně, nebo pomocí fotoaparátu mobilu scanovat QR kód. Ať už zvolíte jakoukoli z těchto možností, LTC odešlete během několika sekund. (viz obrázek níže)
  • V případě, že chcete od někoho LTC obdržet, klikněte na tlačítko RECEIVE. Hned se otevře formulář s požadovanou částkou. Po zadání uvidíte QR kód a ten bude stačit odesílatelem jednoduše nascanovat a transakce proběhne.

Bezpečnost LiteWallet

odesílání LTC z kryptoměnové penženky litewallet (dříve loafwallet)
Odesílání LTC (formulář)

Poud se zaměříme na bezpečnost, je asi jasné, že žádná mobilní peněženka nemůže konkurovat peněženkám hardwarovým, jako je např. český Trezor. Jejich použití je však značně náročnější.

Zpravidla doporučujeme větší částky uchovávat v hardwarových peněženkách a v peněženkách mobilních (jako je např. LiteWallet) mít vždy pouze nezbytnou malou částku, se kterou plánujete v brzké době platit.

Ve skutečnosti patří ale LiteWallet bezpochyby k těm bezpečnějším aplikacím. Vytvořila ji totiž nadace Litecoin Foundation, která stojí i za během samotné kryptoměny Litecoin.

Nelíbí se vám litewallet, nebo byste chtěli v mobilní peněžence i jiné kryptoměny, než jen LTC? Mrkněte se na naše recenze mobilních peněženek Mycelium, Wirex či BRD.

Kde získat litecoiny do LiteWallet?

Z podstaty aplikace vyplývá, že aby vám k něčemu byla, budete potřebovat nějaké litecoiny. Pokud ještě žádné kryptoměny nemáte, nevadí! Můžete si je buď nechat poslat od jednoho z vašich klientů či přátel pomocí funkce Receive popsané výše, nebo si je můžete koupit.

Kryptoměny koupíte u kryptoměnových směnáren

Směnáren existuje hned celá řada a kromě několika celosvětových společností (Coinbase) existují samozřejmě i firmy české. Jejich srovnání a recenze naleznete níže.

Námi doporučené TOP 3 kryptoměnové směnárny

Favorit redakce

Výběr
redakce
Směnárna
2024
Výhody
  • Nízké poplatky
  • Možnost opakovaných nákupů skrze trvalý příkaz v bance
Nevýhody
  • Nelze nakupovat platební kartou

Kromě směnáren uvedených výše ale samozřejmě můžete využít např. i kryptoměnových automatů rozmístěných všude po světě včetně mnoha měst v České republice.

Další možností je litecoin koupit přímo v aplikaci, což aplikace také nabízí! Je třeba pro to využít platební kartu. Nevýhoda je, že je nákup zatížen poměrně vysokým poplatkem, který může být i více než 10 % v případě nákupu malé částky.

Poznámka

TIP: Nezaujala vás LiteWallet kryptoměnová peněženka? Třeba vás zaujme hardware peněženka Trezor nebo Ledger Nano S.

Hodnocení Finex.cz

9. místo
Mobilní peněženka
74 %
2024

Dobrá peněženka!

Dobrá mobilní Litecoin peněženka, která uživateli poskytuje privátní klíče a záložní seed. V rámci LoafWallet lze Litecoin i koupit přes kreditní kartu, ale s tučným poplatkem.

Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je nejen dostupnost českého jazyka a uživatelské podpory či nápovědy, ale také kvalita a spolehlivost překladu, vklad, výběr a obchodování v českých korunách nebo přítomnost pobočky firmy v České republice.

70%

Přívětivost platformy
Hodnocena je především přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy a dostupnost demo účtu.

80%

Dostupné možnosti
Hodnocení zahrnuje počet dostupných tříd aktiv, celkový počet aktiv, možnost obchodovat české akcie, dostupné obchodní instrumenty a další nadstandardní funkce.

50%

Bezpečnost peněženky
V tomto kritériu je zahrnuta nejen celková bezpečnost peněženky, ale také jednotlivé zabezpečovací prvky, jako například délka seedu, možnost přidat passphrase, nebo zda měla tato peněženka v minulosti nějaké problémy.

85%

Důvěryhodnost značky
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, názory našich čtenářů, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty) a hodnocení našich čtenářů.

85%

Více informací o LiteWallet

Jméno firmyLiteWallet
Typ peněženkyMobilní LTC peněženka
Podporované kryptoměnyPouze Litecoin
Základní informace o brokerovi
V češtině?
Webová stránkahttps://lite-wallet.org/
Sídlo brokeraLitecoin Foundation, Singapur
Počet aktiv1
Důležité informace pro investora
Dohled ČNB
Demo účet
Měna účtuLTC
W-8BEN formulář
Pojištění vkladů
V češtině
V češtině
Výplaty odměn
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Rozšíření do prohlížeče
Zákaznická podpora
Internetové peněženky
Ohodnoťte společnost LiteWallet
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Petr

Dobrý den, stalo se mi to samé. Bohužel obnova seedu z jiné peněženky nepomohla. V peněžence se zasekne synchr. na roce 2016. Prosím o radu.

Fanda

Dobrý den.
Měnil jsem telefon s IOS tak, že jsem na novém provedl úplnou kopii starého, starý pak smazal a uvedl do továrního nastavení. Po několika dnech jsem si vzpomněl, že jsem nepřevedl LiteWalet. Na novém jsem provedl obnovu peněženky dle 12 slov. Peněženka se mi obnovila, ale litecoiny co jsem tam měl zmizely. Naštěstí to byly jen jednotky Ltc, takže přiměřeně drahé, ponaučení. Stále ale nevím, kde jsem udělal chybu? Nenapadá Vás něco ?

Redakce Finex

Dobrý den, pokud si jste jistý, že seed je správně a že by na peněžence měl být nějaký zůstatek, neměl by s obnovením peněženky být žádný problém. Vyzkoušejte ještě nainstalovat si Trust Wallet, popř. Coinomi a seed zadat do těchto peněženek. Dejte vědět, zda se obnova povedla. :-)