Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Kryptopeněženka Phantom nejstahovanější aplikací pro Apple. Je to bullish nebo bearish?

Podle umístění v App Storu je Phantom Wallet velmi oblíbená. Jde o známku širšího přijetí kryptoměn, nebo spíš toho, že trh dosáhl vrcholu?

Publikováno
Kryptopeněženka Phantom nejstahovanější aplikací pro Apple. Je to bullish nebo bearish?
Zdroj: phantom.app

Kryptoměnová peněženka Phantom se nedávno vyšplhala na 3. místo v kategorii utility v Apple App Store. Zaostává pouze za aplikacemi Google a Google Chrome.

To vyvolalo v kryptokomunitě velké spekulace. Její velká část považuje rekord za býčí ukazatel pro Solanu (SOL). Phantom Wallet byla totiž původně určená pouze pro blockchain Solany. Nyní už podporuje i sítě Bitcoin, Ethereum a Polygon.

Kryptoobchodník Evan Luthra na X oslovil svých více než 400 tisíc sledujících s dotazem: “Vypadá to, že sezóna SOL bude velká! Jaké tokeny na Solaně si mám koupit?” Podobně kryptoinfluencer Borovik prohlásil: “Peněženka Phantom je 3. nejlepší utility app a já jsem tak bullish ohledně kryptoměn a Solany.”

Vzestup Phantom Wallet přichází potom, co peněženka 29. dubna dosáhla impozantního počtu 7 milionů aktivních uživatelů měsíčně.

Kryptokomunita často interpretuje nárůst měsíčních uživatelů jakékoli kryptoměnové aplikace jako známku širšího přijetí. A to může být býčí signál pro mateřský blockchain Solany a její nativní minci SOL.

Celkově zaujímá Phantom Wallet nyní 32. pozici v žebříčku App Storu. Zaostává za populárními aplikacemi jako je X nebo chatbot s umělou inteligencí ChatGPT.

V době psaní článku se Solana obchoduje za zhruba 175 USD, což znamená 24% nárůst za posledních 30 dní. Cenový nárůst dále podporuje býčí sentiment kolem Solany.

Pohled z druhé strany

Je důležité si uvědomit, že umístění aplikace v App Store ovlivňují různé faktory, nejen počet stažení. Žebříčky zohledňují také měsíční odinstalace, transakce v aplikaci a nálady uživatelů v recenzích.

Například MetaMask zaznamenala v únoru 10 milionů aktivních uživatelů měsíčně a při tom je na 75. místě ve stejné kategorii jako Phantom.

Někteří si navíc myslí, že stoupání kryptoměnových aplikací po žebříčku App Storu je známkou toho, že trh brzy dospěje k vrcholu.

K nedávnému vývoji se vyjádřil také obchodník s kryptoměnami Shear. Naznačil, že pokud Coinbase spolu s Phantom Wallet vystoupají do první desítky, mohlo by to znamenat vrchol trhu. Aplikace kryptoměnové burzy je v současné době na 288. místě.

“Jsou to mé oblíbené ukazatele. Až budou obě v top 10, prodám všechno,” uvedl.

Rozhodně není ve svém přesvědčení sám. Umístění kryptoaplikací v App Storu je sledováno řadou obchodníků a analytiků a umístění na vrcholu žebříčku se skutečně obecně považuje za indikátor vrcholu trhu.

Poslední dva vrcholy býčího trhu (v roce 2021 i 2017) nastaly téměř přesně ve stejné době, kdy se aplikace Coinbase dostala na první místo. Aplikace Crypto.com byla v těchto obdobích také v první desítce.

Vysoké umístění kryptoměnových aplikací je tak kritickým ukazatelem, který je třeba si uvědomit při časování prodeje.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.