Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tajný projekt MetaMasku může navždy změnit svět DeFi

MetaMask v tichosti testuje novou technologii "transaction routing". Má nová funkce potenciál narušit decentralizovaný charakter Etherea?

Publikováno
Tajný projekt MetaMasku může navždy změnit svět DeFi
Zdroj: depositphotos.com

MetaMask, přední peněženka pro Ethereum a s ním kompatibilní blockchainy, v tichosti testuje novou technologii “transaction routingu” neboli směrování transakcí. Tato funkce má za cíl zjednodušit provádění transakcí a zlepšit uživatelský zážitek.

Uživatelům umožňuje formulovat pouze jejich záměr – požadovaný výsledek, například získání tokenu za nejlepší cenu, a protokol se postará o zbytek. MetaMask by se tak stal záměrově orientovaným protokolem.

Intents neboli záměry jsou ve slovníčku kryptokomunity už delší dobu, takže nejde o převratnou novinku, se kterou by přišel MetaMask. Peněženka by se spíš přidala k dalším projektům, například Uniswapu nebo CoW Swapu (CoW), které tuto technologii využívají.

Jak vlastně routing proběhne

Je třeba si uvědomit, kdo nasměruje data v síti tak, aby uživatel dosáhl svého záměru. Řešitelem může být člověk, bot s umělou inteligencí nebo jiný protokol. Z tohoto důvodu se k záměrově orientovaným protokolům někteří staví skepticky a vnímají riziko narušení principu decentralizace kryptoměn.

Autor technologie, Special Mechanisms Group, problém “řeší” systémem aukcí, kdy řešitelé soutěží, který najde nejvhodnější možnou cestu a tím i nejlepší dosažení záměru uživatele za provizi. “Každý hledač, stavitel a řešitel má svou roli, ať už je malá nebo velká,” říká ředitel SMG, Jason Linehan.

MetaMask už routing technologii integroval do své nové funkce Smart Swaps, která umožňuje uživatelům zajistit si nejlepší možnou cenu při směně aktiv a obejít tak komplexnost obchodního procesu. Jednoduše řečeno, uživatel říká pouze “co” po blockchainu chce a nemusí specifikovat “jak” přesně.

Společnost Consensys má velkolepé plány na rozšíření dosahu své funkce za hranice Smart Swapů, čímž by se potenciálně rozšířil vliv MetaMasku v ekosystému Ethereum. Dostupnost technologie pro vývojáře třetích stran by mohla rozpoutat vlnu inovací, až různé aplikace naplno využijí sílu této nové technologie.

Líbil se vám tento článek?
8
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.