Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Populární kryptopeněženka MetaMask uvede přelomovou novinku

Již tento týden se peněženka pro Ethereum a další EVM kompatibilní sítě dočká významného vylepšení, které má za cíl ušetřit až 400 milionů USD ročně.

Publikováno
Populární kryptopeněženka MetaMask uvede přelomovou novinku
Zdroj: blockcrunch.co

MetaMask, přední kryptoměnová peněženka pro Ethereum (ETH), tento týden spustí svou inovativní funkci Smart Transactions, která zmírňuje negativní dopady maximální extrahovatelné hodnoty (MEV).

MEV a jeho negativní dopady

MEV představuje dodatečné zisky, které mohou operátoři blockchainu získat manipulací s pořadím transakcí před jejich přidáním do blockchainu, což se podobá front-runningu.

Poznámka

MEV zvyšuje ceny pro uživatele, zpomaluje rychlost transakcí a za určitých síťových podmínek dokonce způsobuje selhání transakcí.

MetaMask chce nyní dát uživatelům možnost odesílat své transakce do “virtuálního mempoolu”, který bude na pozadí simulovat transakce, aby vyhodnotil nejvhodnější pořadí dřív, než budou nabídnuty operátorům.

Hlavním cílem je zajistit uživatelům nižší poplatky, protože by měl účinně eliminovat některé MEV strategie. 

Jason Linehan, ředitel divize Special Mechanisms Group ve společnosti Consensys, která stojí za MetaMaskem, zdůraznil závažnost tohoto problému a vyzdvihl ztráty ve výši 400 milionů USD ročně na reverzních transakcích, zaseknutých transakcích a predátorských útocích typu front-running a sandwich.

Zdůraznil nesmyslnost plateb za transakce, které nakonec nepřinášejí žádné výsledky.

Virtuální mempool

Koncept virtuálního mempoolu má jistou podobnost s privátním mempoolem, strategií zaměřenou na zachování soukromí transakcí a ochranu před negativními vlivy MEV.

Zatímco služby soukromého mempoolu čelily kritice kvůli určité míře narušení decentralizace, Consensys tvrdí, že jeho virtuální mempool je odlišný a nezbytný pro řešení značných skrytých nákladů spojených s Ethereem.

Smart transactions

Chytré transakce fungují na základě využití stejných operátorů – stavitelů a vyhledávačů, kteří v současné době fungují na veřejném mempoolu Etherea.

Tito operátoři sestavují transakce do bloků, které se následně přidávají do blockchainu. Ve virtuálním mempoolu MetaMasku budou builders a searchers čelit finančním sankcím, pokud se jim nepodaří provést transakce za sazby, které MetaMask uživatelům nabízí.

Linehan prozradil, že 95 % builderů a searcherů aktivních na Ethereu souhlasilo s účastí v programu virtuálního mempoolu MetaMask, který bude zaváděn postupně v průběhu týdne.

Uživatelům budou zajištěny nejen lepší ceny, ale také lepší proces sledování transakcí, které půjde sledovat přímo v MetaMasku. Tato funkce dříve vyžadovala návštěvu externího průzkumníka bloků, např. Etherscanu.

Smart Transactions, které Linehan popsal jako “první konkrétní krok”, pokládají základy pro budoucí snahy MetaMasku a připravují půdu pro vývoj pokročilejších funkcí. Předchůdce této technologie, “Smart Swaps”, funguje již několik měsíců.

Mějte přehled o tom, co se děje ve světě kryptoměn!

Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.

Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.