Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměnové peněženky » Crypto.com Defi Wallet

Mobilní peněženka Crypto.com DeFi Wallet – Recenze, návod

Základní informace o Crypto.com Defi Wallet

Typ peněženky

Mobilní peněženka

V češtině?

Ne

Podporované kryptoměny

Bitcoin, Ethereum, Cronos a mnoho dalších

Crypto.com DeFi Wallet je kryptoměnová peněženka z dílen společnosti Crypto.com. Jedná se o plně mobilní self-custody peněženku, což znamená, že uživatel má plnou kontrolu nad privátními klíči, které jsou uložené na mobilním zařízení.

Firma Crypto.com je známá především díky jejich kryptoměnové burze a pro svoji aktuálně nejrozšířenější kryptoměnovou platební kartu světa. Jejich systém je speciální také díky využití nativního CRO tokenu, jehož vlastnictví dává uživatelům určité výhody spojené se službou.

Self-custody peněženka Crypto.com DeFi
Zdroj: crypto.com

Obsah recenze Crypto.com DeFi Wallet

1.Co je kryptoměnová peněženka Crypto.com DeFi Wallet?2.Jaké kryptoměny tato peněženka podporuje?3.DeFi aplikace, NFT a farming4.Zabezpečení peněženky5.Návod: Jak s touto peněženkou pracovat?1) Založení peněženky2) Jak kryptoměny odesílat a přijímat3) Jak na DeFi, farming a NFT?6.Zkušenosti uživatelů7.Diskuze o Crypto.com DeFi Wallet (komentáře)

Co je kryptoměnová peněženka Crypto.com DeFi Wallet?

Jak už nadpis a jméno napovídá, koncept peněženky se točí kolem dvou zásadních věcí.

Jako každá správně provedená aplikace tohoto typu je i Crypto.com DeFi Wallet self-custody peněženka. To znamená naprosto jednoduchou, avšak zásadní věc. Váš seed a privátní klíče jsou uložené na zařízení, na kterém je aplikace nainstalovaná. Nepotřebujete se nikam přihlašovat či zakládat účet a peněženka vám sama zprostředkuje přístup ke kryptoměnovým sítím.

Slovo DeFi v názvu peněženky pak napovídá hned druhé zaměření. Kromě bitcoinu, který do této peněženky samozřejmě také pošlete, se ale v první řadě jedná o peněženku pro tokeny založené na blockchainech umožňujících použití smart kontraktů, takže třeba ETH, BNB a CRO. Díky tomu může uživatel jednoduše využívat služeb decentralizovaných aplikace (např. decentralizované směnárny, ERC-20 tokeny, NFT trh a podobně.)

Peněženka je celá zadarmo, nicméně počítejte s tím, že odesílání, přijímání a jiná práce s kryptoměnami funguje naprosto standardně a stejně jako u ostatních peněženek i zde musíme platit transakční poplatky těžařům. O těch se můžete dovědět více například z článku Poplatky u kryptoměnových transakcí – jak fungují? Kolik se za převody bitcoinů platí?

Těch "velkých" kryptoměn je jen pár, nicméně díky Ethereu se nám otevírají dveře do světa ERC-20 tokenů.
Těch "velkých" kryptoměn je jen pár, nicméně díky Ethereu se nám otevírají dveře do světa ERC-20 tokenů.
Zdroj: crypto.com

Jaké kryptoměny tato peněženka podporuje?

Jak už jsme zmínili výše, kromě Etherea má peněženka podporu i ostatních velkých kryptoměn. V nabídce tak lze najít Bitcoin či například Litecoin.

Ethereum je však středobodem a právě díky němu se dostanete i k celému ekosystému ERC-20 tokenů. Můžete tak na peněžence držet například měny jako USDT (Tether).

DeFi aplikace, NFT a farming

Peněženku je možné napojit na různé DeFi služby – můžeme zde zejména vypíchnout decentralizované směnárny jako Uniswap či Pancakeswap.

Peněženka Crypto.com DeFi Wallet v sobě sice primárně prohlížeč decentralizovaných aplikací nemá, nicméně v posledních letech se jedná již o jakousi zastaralou technologii. Nově naprostá většina dApps využivá propojení s WalletConnect. V aplikacích najdete možnost napojit peněženku, zvolíte WalletConnect. Poté už se jen stačí dostat do nastavení v peněžence na telefonu, znovu zvolit WalletConnect a potvrdit pomocí načtení QR kódu.

S Ethereem se dnes samozřejmě pojí i svět NFT, se kterými umí peněženka také pracovat.

Dále je zde možné získat i určitý druh "pasivního příjmu". Své kryptoměny můžete zapojit do programů jako Compound Lending, máte možnost kryptoměny stakovat či získat nějaké to procento na stablecoinech pomocí nástrojů jako Yearn Earn V2.

Výnosy nástrojů v této aplikaci šplhají někdy i k desítkám procent. Velmi však doporučujeme, aby se každý uživatel seznámil s danou službou a pochopil její výhody a rizika.

Zabezpečení peněženky

Nejdůležitějším bodem je v tomto ohledu princip self-custody, na kterém je tato peněženka založena. Není možné, aby se hacker dostal na servery Crypto.com, jakožto firmy stojící za touto peněženkou, a vaše kryptoměny ukradl. Všechny klíče máte u sebe vy sami a jen vy je tak dokážete zabezpečit. Správná peněženka by však měla mít i jiné funkce.

Crypto.com DeFi rozhodně nezůstává pozadu a nabízí vše, co si může uživatel přát.

 • Zabezpečení pomocí pinu o šesti číslech – plusem je, že postavení klávesnice se vždy mění, takže brání i vůči opisování podle pozic jednotlivých číslic
 • Uživatel může nastavit i nějaký druh biometrického skenu – např. otisk prstu či sken obličeje v závislosti na tom, co váš telefon podporuje

Návod: Jak s touto peněženkou pracovat?

Prostředí této peněženky je velmi intuitivní a samotná aplikace dělá vše možné, aby její ovládání zvládl každý. Pokud však s podobným systémem pracujete poprvé, podívejte se na návod níže.

1) Založení peněženky

Jedné se o standardní postup jako u všech dalších peněženek. Jakmile si aplikaci stáhnete z nějakého obchodu (Google Play či AppStore) a zapnete jí, přivítá vás první volba.

Pokud ještě žádnou peněženku nemáte, klikněte na první možnost Create a new wallet – tím začne proces zakládání nové peněženky. Jestliže už nějaký seed vlastníte a peněženku chcete pouze obnovit, je pro vás právě druhé políčko Import an existing wallet. My však pro tento návod zakládáme úplně novou.

Při zakládání nové peněženky vedou další kroky přes souhlas s podmínkami využití a poté nastavení bezpečnostních prvků. V každém případě doporučujeme zapnout alespoň Passcode (pin). Stejně jako u všech ostatních podobných kódů, i zde je úroveň zabezpečení na schopnostech uživatele a rozhodně nedoporučujeme používat hesla jako "123456". Nejlépe uděláte, pokud aktivujete i ověření pomocí biometrického skenu.

Čím více zabezpečení, tím lépe - doporučujeme aktivovat Passcode (pin) i biometrický sken
Čím více zabezpečení, tím lépe – doporučujeme aktivovat Passcode (pin) i Biometrics (sken obličeje či otisku prstu)

Následuje práce se seedem. Aplikace vám zobrazí 12 slov. Může se to zmiňovat pořád dokola a stejně dennodenně lidé přicházejí o své kryptoměny právě z toho důvodu, že si neuložili svůj seed.

Tedy znovu: Seed si vždy zapište pomocí propisky a papíru. Uschovejte ho někam, kde o něm budete vědět a nikdo vám ho nezničí či nevyhodí. Kryptoměny přináší ohromnou svobodu, nicméně uživatel musí na oplátku předvést velkou dávku odpovědnosti.

Tímto končí celý proces a dostáváte se na úvodní stránku peněženky.

Úvodní obrazovka peněženky Crypto.com DeFi
Úvodní obrazovka peněženky Crypto.com DeFi Wallet

2) Jak kryptoměny odesílat a přijímat

Máte aplikaci v telefonu nainstalovanou a prošli jste základním nastavením? Nyní je na čase přijmout nějaké kryptoměny. Naštěstí je aplikace velmi přehledná a vše je hned po ruce.

Na úvodní obrazovce peněženky vás okamžitě praští do očí dvě políčka "Send" a "Receive".

Přijímání kryptoměn

 1. Klepněte na ikonu Receive
 2. Zvolte kryptoměnu, kterou chcete na svou peněženku přijmout, tedy např. Bitcoin, Ethereum, Crypto.com Coin nebo jinou měnu
 3. Systém vám zobrazí QR kód, pod kterým se schovává vaše adresa. Pokud vám například posílá kryptoměny kamarád, naprosto stačí, aby QR kód ve své mobilní peněžence oskenoval. Jestliže druhá strana telefon nemá, můžete odesilateli dát samotnou kryptoměnovou adresu. Tu najdete přímo pod QR kódem, stačí ji tedy zkopírovat a předat odesilateli

To je vše! Pokud odesilatel na obdržený QR kód či adresu nějaké kryptoměny pošle, uvidíte je ve své mobilní peněžence max. během několika málo minut.

Odesílání kryptoměn

 1. Chcete-li nějaké kryptoměny z této peněženky poslat pryč, musíte mít logicky na této peněžence nejprve nějakou kryptoměnu uloženou
 2. Na úvodní stránce aplikace vidíte všechny kryptoměny, které v peněžence máte
 3. Klikněte na ikonu té kryptoměny, kterou chcete poslat pryč
 4. Na další obrazovce zvolte možnost Send v horní části obrazovky
 5. Systém vás nyní vyzve k zadání odesílaného množství, např. 0,01 BTC a do kolonky níže vložíte adresu příjemce. Pokud chcete, je zde i možnost oskenovat QR kód s adresou. To uděláte kliknutím na ikonku v kolonce pro zadání adresy

Po potvrzení vytvoření transakce máte hotovo, kryptoměny opustily vaši peněženku a jejich příjemce by je měl obdržet už brzy.

3) Jak na DeFi, farming a NFT?

Aplikace sice podporuje DeFi, avšak žádný prohlížeč v ní nenajdete. Chcete-li se chcete přihlásit na některou decentralizovanou aplikaci, např. na Uniswap, přejděte na jejich webové stránky, zmáčkněte tlačítko Připojit peněženku a vyberte možnost WalletConnect. Na obrazovce se objeví QR kód.

Možnosti v Uniswapu po kliknutí na "Připojit peněženku"
Možnosti v Uniswapu po kliknutí na "Připojit peněženku"
Zdroj: app.uniswap.org

Další postup je v samotné peněžence. Pomocí ozubeného kolečka se dostanete do nastavení a zvolíte WalletConnect. Systém po vás bude chtít oprávnění k využití kamery a můžete skenovat QR kód. Poslední část už je jen udělení souhlasu peněžence k připojení do Uniswapu.

Různé doporučené programy přinášející nějaké zhodnocení jsou dostupné v poslední záložce Earn na spodní liště v aplikaci. Zde už vám jen stačí vybrat kryptoměnu a postupovat podle instrukcí.

Pokud chcete nakoupit či jinak získat nějaká NFT, jednoduše přejdete na záložku NFTs, která je na úvodní stránce peněženky. Aplikace vám znovu zobrazí QR kód s adresou.

Zkušenosti uživatelů

Skrze oba obchody (Google Play a AppStore) je průměrné hodnocení na úrovní 4,5 hvězdičky z 5. To se v podstatě shoduje se zbytkem peněženek na vrcholu žebříčku.

Uživatelské recenze jsou povětšinou velmi pozitivní. Občas se samozřejmě ukáže někdo s problémem, avšak často je chyba na straně uživatele.

Hodnocení aplikace na Google Play
Hodnocení aplikace na Google Play
Zdroj: play.google.com

Sami můžeme tuto peněženku ohodnotit jako dobrou. Nutno však přiznat, že všechny "moderní peněženky" mají víceméně stejné funkce, pouze jiný kabát. Proto, ať už si vyberete jakoukoli, vedle nešlápnete.

Závěrečné hodnocení této peněženky

Self-custody peněženka z dílen Crypto.com nenabízí nic převratného. Svou práci ale dělá velmi dobře. Dostatečná úroveň zabezpečení, podpora největších kryptoměn a ERC-20 tokenů a možnost napojení na různé decentralizované aplikace jí rozhodně staví na velmi dobrou úroveň. Má v podstatě vše, co by mohl uživatel hledat.

Lehkým zklamáním je neexistence prohlížeče DApps (decentralizovaných aplikací) přímo v peněžence, nicméně je to skutečně jen velmi malý minus. Plusem naopak může být to, že peněženku lze napojit na "směnárenskou" službu Crypto.com a lze tak zákazníkům této firmy zpříjemnit její používání a převod kryptoměn na burzu či aplikaci sloužící k práci s jejich platební kartou a zpět.

Přívětivost pro Čechy 70%
Přívětivost platformy 90%
Dostupné možnosti 95%
Bezpečnost peněženky 90%
Důvěryhodnost značky 95%
88 %
5. místo
Dobrá mobilní peněženka
Crypto.com DeFi Wallet je jednou z bezpečných a jednoduchých mobilních peněženek z dílny jedné z největších směnáren a burz světa. Potěší např. jednoduché spojení se světem DeFi a ekosystémem Crypto.com
 • Podpora spousty kryptoměn a tokenů
 • Podpora práce s NFT
 • Privátní klíče ve vašich rukou
 • Možnost zašifrované zálohy seedu na cloudu Coinbase
 • Pouze v angličtině

Další informace o Crypto.com Defi Wallet

Jméno firmyCrypto.com Defi Wallet
V češtině?
Dohled ČNB
Sídlo společnostiHong Kong
Typ peněženkyMobilní peněženka
Počet aktiv2000
Poplatky za vklad/výběrPoplatky síti za odesílání
Další poplatkyPoplatky kryptoměnovým sítím
Metody vkladuPouze kryptoměny
Metody výběruPouze kryptoměny
Mobilní aplikace?
Webová verze?
Podporované kryptoměnyBitcoin, Ethereum, Cronos a mnoho dalších

Ohodnoťte společnost Crypto.com Defi Wallet


Diskuze k článku 2
Marek Kolář

Dobrý den, mám momentálně na peněžence USDT a nedaří se mi je směnit máš CRO. Stále mi píšeb že nemám žádné CRO v peněžence. K dispozici mám CRO v hodnotě asi 120$. Myslíte že na swap je to stále málo a v tom je problém? Děkuji

Portál Finex.cz
Odpověď na Marek Kolář

Dobrý den, Marku, děkujeme za dobrou otázku! Předpokládáme, že chyba by v tomto případě bude ve zmatku se sítěmi. Protože Crypto.com DeFi Wallet podporuje několik sítí (konkrétně pro USDT je to v tuto chvíli Cronos a Ethereum), je potřeba, abyste si sám ujasnil, kterou síť vlastně používáte a chcete používat.

Máte USDT na síti Ethereum (ERC20) nebo Cronos (CRC20)? Na které ze sítí chcete směnu provést? Pokud na ETH, pak je potřeba mít v peněžence i nějaké ethery pro uhrazení poplatku. Stejně tak pokud chcete využít CRO, tak musíte mít i nějaké CRO (pozor, je nutné je mít ve formě CRC20 tokenů, nikoliv ERC20 nebo nativním CRO na Crypto.org Chainu, který se od Cronosu liší).

Bohužel tyto zmatky jsou způsobeny v tuto chvíli nedostatečnou “dospělostí” segmentu DeFi, který se reálně vyvíjí teprve od roku 2020. Věříme, že v blízké budoucnosti budou všechny tyto peripetie řešeny automaticky.

Připojte se k diskuzi

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo