Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Nový update peněženky MetaMask pro iOS přidává možnost nakupovat kryptoměny přímo z aplikace

Nový update peněženky MetaMask pro iOS přidává možnost nakupovat kryptoměny přímo z aplikace

Nový update peněženky MetaMask pro iOS přidává možnost nakupovat kryptoměny přímo z aplikace
Zdroj: blockcrunch.co

V úterý vyšla ven nová zpráva ohledně aktualizace známé a velmi oblíbené kryptoměnové peněženky MetaMask na iOS. Hlavním trhákem tohoto updatu je především možnost nákupu kryptoměnových mincí přímo přes aplikaci pomocí Apple Pay a platebních karet.

Tato aktualizace je součástí většího balíku vylepšení, který obsahuje jak vizuální úpravy, tak změny technického typu.

Apple Pay, MetaMask a kryptoměny

Ačkoliv se to tak může v aplikaci zdát, Apple Pay stále nepodporuje přímý nákup kryptoměn. Tým stojící za MetaMask musel jít tím pádem jiným směrem – konkrétně přes platební systém Wyre, který na službu Apple Pay napojený je. Ten figuruje jako prostředník mezi Apple Pay a peněženkou. Vedle něj na stejné pozici působí ještě Transak. Samozřejmostí je využití platebních a debetních karet společností Visa a Mastercard.

Co se týče limitací, uživatelé Apple Pay mohou každý den zakoupit kryptoměny v hodnotě maximálně 400 dolarů. Podmínkou je také průchod procesem KYC (know-your-customer), který slouží pro ověření identity zákazníka.

A jak se k updatu staví hlavní postavy MetaMask scény? Jejich slovy – cílem bylo především snížit "tření" a zvýšit uživatelskou přívětivost.

"Snažili jsme se o vylepšení, které by uživatelům dalo širší možnosti v oblasti nákupu kryptoměn v aplikaci tak, aby jí při transakcích vůbec nemuseli opouštět," řekl James Beck, ředitel oddělení Communication and Content.

Jaké jsou poplatky?

Velmi pozitivní pro uživatele je také míra poplatků. Ty jsou údajně obecně nižší, než kdyby zákazníci využívali jiný způsob nabíjení peněženky. Podpory by se také měly dočkat gasless transakce, tedy transakce zdarma, na soukromých blockchainech, případně i transakce, u kterých blockchain platí transakční poplatky místo uživatelů.

Samotná aplikace MetaMask tvrdí, že si z transakčních poplatků žádnou částku neodečítá, nicméně peněženka si bere svůj vlastní poplatek v hodnotě 0,875 % z každé transakce.

Co je v updatu dalšího? Jak je na tom MetaMask?

Technicky nezajímavou, avšak vizuálně velmi příjemnou novinkou je také zprovoznění tmavého režimu aplikace. Tato vychytávka se stala nejvíce žádaným vylepšením aplikace za poslední dobu. Dle společnosti by měl tento režim dorazit v blízké době.

Samotná aplikace MetaMask je na tom skvěle. 15. března dosáhl počet měsíčních aktivních uživatelů na 30 milionů a dle novinek má být provedeno nové kolo výběru finančních prostředků v hodnotě 450 milionů dolarů – v budoucnu se tedy můžeme těšit na pravděpodobné nové vychytávky.

Další "starou" novinkou je chystaný nativní token a DAO, o kterém toho ale ještě bohužel moc nevíme. Můžeme už jen čekat na to, co nám budoucnost a vývojáři MetaMask přinesou.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo