Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...
Logo Bitget
Burza Bitget
Recenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024
Logo Bitget
Bitget
Logo Bitget

Burza BitgetRecenze, návod, zkušenosti, poplatky 2024

Mgr. Michal Sobol
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Autor recenze
Vojtěch Machek
Jméno Příjmení
Popisek autora
Informace o autorovi článku
Ověřeno
Poslední aktualizace
26. 8. 2024
Logo Bitget

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
85 %
Poslední aktualizace
26. 8. 2024

Oblíbená burza s množstvím kryptoměn i funkcí!

Bitget je populární kryptoměnová burza, která zažila raketový vzestup v roce 2023, kdy byli její konkurenti donuceni implementovat KYC ověření pro všechny uživatele, zatímco Bitget se povinnému „šmírování“ dokázal po nějaký čas vyhýbat. Burza samotná nabídne skvěle vyladěné a intuitivní uživatelské prostředí, nízké poplatky a opravdu velmi širokou nabídku kryptoměn, která předčí všechny ostatní renomované burzy.

Logo Bitget

Hodnocení Finex.cz

- 4. místo -
85 %
Přívětivost pro Čechy
Hodnocena je dostupnost českého jazyka, kvalita uživatelské podpory či nápovědy, vklad/výběr a investování v českých korunách, české krypto páry nebo příslušné regulace v České republice.

60%

Poplatky a podmínky
Hodnoceny jsou poplatky za otevření a vedení účtu, poplatek za obchodování (spot, deriváty aj.), dále poplatky za výběr/vklad peněz a další poplatky. Do hodnocení se promítají i podmínky spojené s využíváním služby, jako např. minimální vklad/investice nebo nutnost KYC.

95%

Nástroje a funkce
Hodnoceny jsou nástroje a funkce, jako např: DCA investice, finanční páka, futures, opce, staking, launchpooly, kopírování obchodníků aj.

95%

Nabídka kryptoměn
Hodnocení zahrnuje počet dostupných kryptoměn.

100%

Přívětivost platformy
Hodnocena je rychlost a přívětivost platformy, její logické uspořádání, moderní design, rychlost odezvy, dostupné metody pro vklad/výběr peněz a dostupnost mobilní aplikace. Dále je zohledněna celková rychlost a jednoduchost procesu registrace.

90%

Důvěryhodnost burzy
Hodnocení důvěryhodnosti zahrnuje dobu působení dané značky, velikost její uživatelské základny, míru likvidity, kvalitu zákaznické podpory, prohřešky značky v minulosti (např. pokuty), hodnocení a názory našich čtenářů.

70%

Základní informace o Bitget

V češtině Ne
Vznik burzy červenec 2018
Podporované kryptoměny BTC, XRP, ETH, SOL + 840 dalších
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,1 % pro makery i takery
Nabízené služby Směna, trading, půjčky, copy trading, obchodovací boti, Web3 Wallet, DCA investice, staking a úročení, kryptoměnové půjčky, IEOs
Nutnost KYC Ano

Bitget je kryptoměnová burza sídlící na Seychelách. Své služby poskytuje od roku 2018, operuje na globálním trhu vyjma USA a nabízí vše, co občasní i pravidelní návštěvníci moderní kryptoměnové burzy potřebují.

Motto Bitgetu zní “trade smarter”. A skutečně, z používání burzy si odnese velmi dobrou zkušenost jak pokročilý, tak i nový uživatel. Prostředí platformy v desktopové i mobilní verzi je svižné, plynulé a přehledné a množství nabízených párů je dostatečně likvidních.

Obsah recenze burzy Bitget

Historie společnosti Bitget

S týmem, který má zázemí v tradičních financích, objevili zakladatelé Bitgetu technologii blockchainu už v roce 2015. V roce 2018 se o kryptoměny začali hlouběji zajímat poté, co si prostudovali whitepaper Bitcoinu a ekosystém Etherea.

Věřili, že kryptoměny budou hrát důležitou roli v budoucnosti a dokonce mohou přinést výhody pro lidi bez bankovního účtu. Nicméně, tržní krach odradil většinu spekulantů a méně než 10 % lidí se rozhodlo držet svých přesvědčení a začít budovat znovu. A tak byl založen Bitget.

Rok po založení spustil Bitget obchodování s deriváty a v roce 2020 svoji dodnes populární funkci Copy Trade, která uživatelům platformy umožňuje zdarma kopírovat elitní tradery sdílející své pozice.

V červenci 2021 přišel Bitget s vlastní kryptoměnou Bitget Token (BGB). Jedná se o ERC-20 token defaultně se nacházející na blockchainu Etherea, nemá tedy vlastní síť jako např. BNB (BNB) od Binance.

Stejně jako ostatní burzovní kryptoměny, i BGB slouží ke snížení obchodních poplatků, a to až o 20 %, nebo třeba k výběrům kryptoměn zdarma (bez placení transakčních poplatků (gas)). Je možné jej i stakovat.

Během své existence navázala burza také mnoho strategických i marketingových partnerství, například s fotbalovými kluby Juventus F.C. či Galatasary S.K., ruskou e-sportovou organizací Team Spirit nebo AI technologickou společností DigiMax.

Zdroj: goal.com
Bitget Juventus
Angel di Maria, hráč Juventusu, s logem Bitgetu na rameni (2023)

Nejvýznamnější spolupráci se ale Bitgetu bezpochyby podařilo uzavřít v říjnu 2022, když získal za ambasadora současného mistra světa a fotbalovou legendu Lionela Messiho.

Na partnerství je burza náležitě hrdá a např. při spuštění a načítání mobilní aplikace se Messi jakožto hlavní partner vždy na několik sekund zobrazí a připomene.

Platforma Bitget – Jak nakoupit kryptoměny?

Bitget je komplexní a pokročilá obchodní platforma, jež byla přeložena do více než 20 jazyků, přičemž čeština mezi nimi bohužel zatím není. Krom své desktopové verze nabízí i plnohodnotnou mobilní aplikaci pro iOS i Android.

Zdroj: play.google.com
Bitget aplikace
Ukázka mobilní aplikace Bitget

Mobilní aplikace je z našeho pohledu velmi povedená, pozitivně hodnotíme především její plynulost, odladěnost a rychlost. Pokročilí obchodníci ocení také velmi intuitivně vyřešené přepínání a přesouvání prostředků mezi spotovým a derivátovým futures účtem.

Vraťme se ale nyní do desktopového prostředí. Přeci jen finanční rozhodnutí a důležité obchody je vhodnější provádět v klidu u počítače.

Po přihlášení na burzu se vám zobrazí domovská stránka, jíž vévodí bannery upozorňující na novinky, které by uživatele mohly zajímat – různé promo akce, nové funkce a nově zalistované kryptoměny. Pod nimi se nachází právě trendující kryptoměny, atp…

Bitget hlavní stránka
Defaultní obrazovka, která se zobrazí po přihlášení

Domovská stránka má tedy hlavně sloužit jako rozcestník, její nejdůležitější částí je tak horní navigační lišta odkazující na všechny funkce, které Bitget nabízí. Pokud na ní kliknete na Markets a ještě jednou Markets, dostanete se na přehled všech párů, které lze na Bitgetu obchodovat, a to i s pákou.

Zdroj: bitget.com
Přehled trhů a párů, které platforma nabízí
Přehled trhů a párů, které platforma nabízí

Trhy (Markets) jsou zde (po přihlášení) rozděleny do 4 záložek:

  • Favorites: ukáže vaše oblíbené obchodní páry,
  • Spot: klasický nákup a prodej skutečných “fyzických” kryptoměn, ať zní slovo “fyzických” ve spojitosti s virtuálními aktivy jakkoli divně, probíhá právě na spotové burze; kryptoměny, které zde nakoupíte, se vám zobrazí ve vašem portfoliu a můžete si je následně poslat na svoji vlastní peněženku – to u futures kontraktů pochopitelně nejde; na spotu je zalistováno více než 840 kryptoměn (značná část jsou memetokeny), výběr je tedy jeden z nejširších možných,
  • Futures: zde najdete téměř 200 derivátů vázaných na cenu podkladového aktiva – kryptoměny; nejvíce je zde tzv. perpetual kontraktů, u nich je možné mít otevřenou long (sázka na růst ceny) nebo short (sázka na pokles ceny) pozici neomezeně dlouho, je však důležité si pohlídat tzv. funding rate, která se z vaší pozice odečítá nebo naopak přičítá 3x denně, tedy každých 8 hodin,
  • Margin: nákup a prodej na spotu, na který si můžete půjčit; za zapůjčený kapitál platíte úrok a vaše pozice nesmí klesnout pod určitou hodnotu.

Pojďme se nyní podívat, jak na Bitgetu koupit nebo prodat Bitcoin, který si následně vybereme např. do svojí vlastní hardwarové peněženky Trezor.

V záložce Spot zvolíme pár BTC/USDT, budeme tedy nakupovat za stablecoin USDT. Následně se nám zobrazí obchodní prostředí, jemuž tradičně dominuje svíčkový graf (chart). Vpravo od něj se nachází kniha objednávek (order book) a vedle ní, úplně napravo, můžete zadat svůj příkaz na nákup (buy) nebo prodej (sell) Bitcoinu.

Prostředí doplňuje dolní menu, v rámci kterého lze přepínat mezi otevřenými příkazy (Open orders), již vyplněnými příkazy (Order history), historií obchodů (Order details) nebo zůstatky vašich měn a kryptoměn na burze (Assets).

Zdroj: bitget.com
Defaultní prostředí pro nákup a prodej kryptoměn
Defaultní prostředí pro nákup a prodej kryptoměn
Pozor!

Pakliže je obchodní “pár” uveden bez lomítka, tedy např. BTCUSDT s poznámkou “Perpetual”, jedná se o obchodování derivátů v záložce Futures.

Vraťme se nyní k poli pro zadání příkazu k nákupu či prodeji. Tam nás krom množství, které budeme nakupovat nebo prodávat, budou určitě zajímat políčka nacházející se hned pod tlačítky Buy/Sell. Ty totiž určí typ naší objednávky.

Na Bitgetu najdeme několik různých druhů objednávek, pojďme si představit 3 nejpoužívanější, které bohatě stačí 99 % i profesionálních traderů:

  • Limit: nakupujete/prodáváte v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne vaší předem určené hodnoty, za kterou jste ochotni nakoupit; než se tak stane, je vaše nabídka na obchod zařazena do knihy objednávek (order booku) a čeká, než ji někdo přijme; jste tzv. market maker (tvůrce trhu) a platíte nižší poplatky než takeři,
  • Market: nakupujete/prodáváte okamžitě za aktuální cenu s vyšším poplatkem, jste tzv. taker (příjemce) nejlepší nabídky, která se právě nachází v knize objednávek (order booku),
  • Trigger: možno nastavit jako limit i market objednávku, příkaz je v tomto případě vykonán nebo umístěn do knihy objednávek pouze v případě a až v okamžik, kdy cena aktiva dosáhne spouštěcí ceny (trigger price); take profit a stop limit objednávky využívají zejména profesionální tradeři k braní zisků a redukci ztrát z předem plánovaných swingových či scalpových obchodů.

Po výběru typu objednávky a zadání jejího objemu, tedy množství BTC, které chceme nakoupit, nebo USDT, za které chceme nakoupit, stačí zmáčknout BUY BTC nebo SELL BTC. A máme hotovo!

Přímý nákup Bitcoinu za české koruny

Celý postup předpokládá, že na účtu již máte prostředky. Pokud jste si ale účet založili nově nebo se chystáte peníze do kryptoměnového prostředí teprve poslat, klikněte na záložku Buy Crypto → Credit/Debit Card.

Dostanete se na Bitget směnárnu, kde můžete kryptoměny nakoupit jednoduše a hned platební kartou a za české koruny.

Jak to ale u směnáren bývá, poplatky, které jsou často skryté v kurzu, jsou oproti burzám několikanásobně vyšší. Na obrázku níže vidíte, že 0,1 BTC bylo na směnárně Bitget možné koupit za 159 475 Kč, přitom jeho skutečná cena byla ve stejný okamžik 150 560 Kč, tedy rozdíl 5,9 % !

Zdroj: bitget.com
Přímý nákup Bitcoinu kartou je rychlé, ale nevýhodné řešení
Přímý nákup Bitcoinu kartou je rychlé, ale nevýhodné řešení

Další služby, které Bitget nabízí

Jak jste si už nejspíš všimli, horní navigační lišta odkazuje ještě na mnoho dalších doplňkových služeb, které burza poskytuje.

Pojďme si představit alespoň ty nejdůležitější:

Earn

Stejně jako všechny velké celosvětové burzy nabízí i Bitget svým uživatelům možnost úročit své kryptoměny nebo vydělávat na jejich držení či stakingu.

Všechny možnosti úročení vidíte níže. Nejoblíbenější jsou klasické Savings produkty nabízející flexibilní či fixní úročení kryptoměn. Fixní úročení je zpravidla na 7 nebo 14 dní a odměny se připisují každý den.

Pod Staking produkty najdete např. oblíbené úročení etherů sazbou 4 až 5 % ročně nebo jiných Proof of Stake kryptoměn.

Zdroj: bitget.com
Bitget Earn produkty
Bitget Earn produkty – Savings, Staking, Dual Investments, Launchpool…

Součástí Earn je i Launchpool. Jedná se o platformu sloužící pro prvotní distribuci mincí, je tedy obdobou různých ICOs či IEOs. Nové mince zde však nekupujete, nýbrž získáváte zdarma za vložení vybraných kryptoměn.

Podobně funguje i Launchpad, zde však za nové tokeny musíte zaplatit, nejčastěji v Bitget Tokenu. Cena je však obvykle výhodná.

Další z funkcí sekce Bitget Earn je PoolX. To je flexibilní staking platforma, která umožňuje uživatelům kdykoliv vybrat stakované tokeny, což zajišťuje vyšší likviditu a možnost rychlé reakce na tržní změny. Za staking v PoolX získávají uživatelé odměny ve formě populárních tokenů, přičemž odměny jsou distribuovány každou hodinu.

PoolX podporuje staking různých tokenů, včetně stablecoinů a jejich nativního tokenu BGB, a to s různými ročními úrokovými sazbami pro každý pool.

Trading Bots & Copy Trading

Trading Bots a Copy Trading jsou služby, kterými se Bitget velmi rád chlubí, a to zřejmě po právu, jelikož se skutečně jedná o asi nejzajímavější možnosti, jak zautomatizovat proces obchodování kryptoměn, které centralizované burzy v současné době nabízí.

Trading botů je k dispozici několik, od jednoduchých robotů jako např. robota automatického investování, tedy pravidelného nakupování kryptoměn dle určitých kritérií až po pokročilejší AI boty schopné obchodovat dle všemožných indikátorů.

Podobné boty nabízejí jiné platformy za poměrně vysoké částky, na Bitgetu je můžete vyzkoušet zdarma a dle historických výsledků umí zhodnotit kapitál opravdu krásně.

Pozor!

Mějte na paměti, že historická data v žádném případě nezaručují totožné výsledky i v budoucnu.

V Copy Tradingu se pak nespoléháte na vámi vybraného nebo nastaveného robota, ale na skutečné, profesionální tradery, kteří sdílejí své pozice výměnou za provizi obvykle 10 % z profitu svých followerů. Obchodníka, kterého budete kopírovat, si můžete vybrat z pravidelně aktualizovaného žebříčku dle různých kritérií, např. ROI nebo PnL.

Zdroj: bitget.com
Bitget Copy Trading Leaderboard
Tabulka nejúspěšnějších traderů, které lze kopírovat

Web3

V integraci s kryptoměnovou peněženkou Bitget Wallet můžete přímo z burzy přistupovat k likviditě z decentralizovaných burz, a tak obchodovat miliony tokenů nezalistovaných přímo na Bitgetu, ale nacházejících se na populárních smartchainech jako Ethereum, Solana, BNB Chain, Base a dalších.

Jedná se o skvělé řešení např. pro uživatele, které nechtějí rozdělovat své prostředky mezi burzu a DeFi, ale přesto obchodovat na obou frontách. Avšak mějte se na pozoru, Bitget za kvalitu tokenů obchodovaných skrze Bitget Wallet nijak neručí a tak se může jedna o tokeny bez jakékoli hodnoty – dejte si proto velký pozor.

Zdroj: web3.bitget.com
Ukázka obchodování tokenu "TopG" skrze Bitget Web3
Ukázka obchodování neznámého tokenu “TopG” skrze Bitget Web3

Poplatky u Bitgetu

Na Bitgetu na vás čekají zejména 4 druhy poplatků:

  • za obchodování na spotové burze: patří k nižším,
  • za obchodování na derivátové burze: patří k nižším,
  • za vklad a výběr kryptoměn přes blockchain: obvyklá výše,
  • za přímý nákup kryptoměn platební kartou: spíše vyšší.

Poplatky za obchodování na spotové na spotové burze jsou v základním režimu 0,1 % pro makery i takery. Např. za nákup BTC v hodnotě 1 000 USD tak zaplatíte poplatek 1 USD. Poplatky za obchodování na Futures činí 0,02 % pro makery (tvůrci trhu přidávající své příkazy do order booku) a 0,06 % pro takery (market objednávky).

Na Futures obchodují tradeři častěji, na páku a s většími objemy, fees jsou proto nižší.

Zdroj: bitget.com
Poplatky Bitget
Poplatky na Bitgetu
Poznámka

Poplatky na Spotu lze snížit o 20 %, pokud zvolíte jejich úhradu v Bitget Tokenech, které držíte na burze. Na Futures tato možnost není.

Pokud se stanete VIP uživatelem, Bitget vám nabídne ještě nižší poplatky. První úroveň VIP programu začíná od 20 000 držených Bitget Tokenů nebo aktivech držených na burze v hodnotě 30 000 USD nebo 0,5 mil. USD zobchodovaných kryptoměn na Spotu či 5 mil. USD na Futures.

Jak jsme již probírali výše, při nákupu kryptoměn platební kartou je potřeba připravit se na to, že si připlatíte. Součet poplatků ve výsledku zdraží kurz nakupované kryptoměny o 4,5 až 6 % od tržní ceny, což však nelze mít Bitgetu za zlé, jelikož se s podobnými rozdíly setkáme i u jiných burz. Nakupovat kryptoměny platební kartou se zkrátka příliš nevyplatí.

Zbývá vklad a výběr kryptoměn. Za vklad si Bitget žádný poplatek neúčtuje, vaše mince a tokeny dorazí v takovém množství, v jakém jste je odeslali.

Za výběr si už ale nějakou částku strhne, sám totiž při odeslání transakce z burzy ven platí poplatky těžařům či validátorům ověřujícím transakce na blockchainu. Výše takového poplatku se liší dle sítě, po které danou kryptoměnu posíláte (ETH patří k dražším, např. LTC a SOL k levnějším).

Ověření totožnosti (KYC) u Bitgetu

Zájem uživatelů o Bitget vzrostl na jaře roku 2023, kdy do té doby nejoblíbenější non-KYC burza, Bybit, znemožnila využívání svých služeb anonymním uživatelům.

Bitget se tak stal zátokou uživatelů chránících si své soukromí, avšak jen na několik měsíců, jelikož v říjnu 2023 zavedl i Bitget povinné ověření totožnosti (KYC) pro nové i stávající uživatele. Uživatelé a s nimi likvidita, která na Bitget přišla, však na burze již víceméně zůstala a nyní se platforma chlubí spotovou volume 400 mil. USD denně.

Bitget rozlišuje 2 úrovně verifikace.

První úroveň neboli KYC Level 1 vám otevře dveře úplně ke všem funkcím platformy, od základního obchodování až po bonusové služby jako Earn nebo Copy Trading.

Zdroj: bitget.com
Bitget KYC New
Požadavky a limity pro jednotlivé úrovně KYC

Výběry kryptoměn jsou s KYC Level 1 zastropovány na hranici 3M USDT denně a vklady a výběry fiat měn taktéž. Vklad kryptoměn je bez omezení. Pro KYC Level 1 je třeba vyplnit základní identifikační údaje, přiložit ofocený občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas a vyfotit se tak, aby byl vidět váš obličej a v rukách jste drželi doklad a papír s aktuálním datem.

Zdroj: bitget.com
První vyfotíte svůj doklad a následně ještě sebe, jak jej držíte

S druhou a nejvyšší úrovní ověření KYC Level 2 se pak nezmění vůbec nic. Limity vkladů a výběrů zůstanou stejné a přístup ke všem funkcím platformy již máte. Bitget však hovoří o větší bezpečnosti vašeho účtu, který bude snáze považován za důvěryhodný.

Pro KYC Level 2 je třeba doložit tzv. Proof of Address a to např. odesláním účtu za energie, bankovního výpisu, potvrzení o pobytu, daňového přiznání či jiného “oficiálního”, nejlépe úředního dokumentu, ze kterého bude mj. patrné místo vašeho trvalého bydliště.

Poznámka

Dle údajů z burzy zabere Bitgetu ověření identity několik minut až hodinu.

Limity pro nákup, prodej, výběry aj.

Bitget má i další limity, které se většiny obvykle obchodujících, investujících a nakupujících uživatelů nedotknou. Pro úplnost je však uvádíme:

Vklady a výběry peněz u Bitgetu

Možností, jak dostat peníze na Bitget a pak zase ven, je několik. Vklad i výběr můžete provést pomocí platební karty nebo bankovního účtu.

Bitget podporuje instantní SEPA platby v eurech (v rozhraní burzy se i přesto nachází upozornění, že vklad může dorazit až po 2 dnech), české koruny z českého bankovního účtu na něj však nedostanete. Pokud tedy chcete platit korunami, musíte nakoupit platební kartou s vyššími (4,5 % +) poplatky.

Samozřejmostí je i vklad nebo výběr kryptoměn. Z Bitgetu je možné vybírat všechny zalistované kryptoměny (pokud zrovna není údržba) a například takový USDT si na burzu nebo z ní pošlete již na 10 sítích.

Na vklady a výběry se dostanete jednoduše kliknutím na ikonku peněženky v pravém horním rohu a pod vaším celkovým zůstatkem kliknete buď na Deposit (Vložit) nebo Withdraw (Vybrat). Potom zvolíte, jestli chcete operovat s fiatem nebo kryptoměnami a dále se řídíte dle navigace.

V případě vkladu a výběru kryptoměn nezapomeňte zvolit správný blockchain, jak už jsme řekli výše, na výběr je vždy z několika možností!

Zdroj: bitget.com
Vklad kryptoměn Bitget
Ukázka prostředí pro vklad USDT

Je burza Bitget bezpečná a spolehlivá?

Co se týče zabezpečení, k přihlašování nebo výběrům je samozřejmě nutná dvoufaktorová autorizace (2FA), kterou si na Bitgetu můžete zřídit ve formě SMS, Google Authenticatoru nebo e-mailu. Burza implementovala a doporučuje i zapnutí ověřování bezpečnostním klíčem (angl. passkey), např. značky YubiKey.

Zdroj: bitget.com
Ukázka možností 2faktorové autentizace na Bitgetu
Ukázka možností 2faktorové autentizace na Bitgetu

Pro výběry nechybí možnost nastavení seznamu důvěryhodných adres (whitelist), co však chybí, je možnost zapnutí časového zámku pro výběry na nové, ne-whitelistnuté adresy, na které jsou mince posílány poprvé.

Zdroj: bitget.com
Pokročilé možnosti zabezpečení vašeho Bitget účtu
Pokročilé možnosti zabezpečení vašeho Bitget účtu

Z hlediska důvěryhodnosti a spolehlivosti se jedná o burzu, které věří miliony obchodníků z celého světa. S výběry kryptoměn neměl Bitget zatím problém, stejně tak není známo, že by jej postihly nějaké hacky či výpadky.

V reakci na bankrot burzy FTX se Bitget přidal ke společnostem, které zveřejnily své finanční rezervy – tedy blockchainové adresy, na nichž drží prostředky svých uživatelů. Transparentnost finančních rezerv se u kryptoměnových burz již stala novým standardem.

Zdroj: coinmarktcap.com
Finanční rezervy Bitgetu ke dni 20. 6. 2024 dle CoinMarketCap
Finanční rezervy Bitgetu ke dni 20. 6. 2024 dle CoinMarketCap

Na webu platformy se je pak možné dočíst, že co se týče všech významných likvidních assetů (BTC, ETH, USDT, USDC), je platforma překolateralizovaná a např. BTC vlastní 3x více, než na ni uživatelé vložili.

Zdroj: bitget.com
Bitget Proof of Reserves
Finanční rezervy Bitgetu ke dni 19. 5. 2024

Další z bezpečnostních prvků na Bitget je tzv. Protection Fund, což je bezpečnostní fond, který chrání uživatele platformy před ztrátou prostředků způsobenou kybernetickými útoky nebo jinými neočekávanými událostmi.

Tento fond má v létě 2024 hodnotu 422 milionů USD a obsahuje mimo jiné 6 500 BTC. Uživatelé, jejichž účty byly kompromitovány nebo došlo ke ztrátě aktiv nezaviněné jejich vlastní činností (což je podstatné!), mohou uplatnit nárok na kompenzaci prostřednictvím tohoto fondu, který slouží jako další vrstva ochrany a důkaz závazku Bitgetu k bezpečnosti a transparentnosti.

Srovnání: Výhody a nevýhody burzy Bitget

Výhody

  • Nejširší nabídka kryptoměn: Z velkých burz má Bitget nejširší nabídku všemožných mincí i tokenů a nové projekty listuje mezi prvními. Na burze je zalistováno více než 840 různých kryptoměn, stejně tak zde můžete obchodovat přes 250 derivátů.
  • Vyspělé a vyladěné uživatelské prostředí: Bitget si v ničem nezadá s lídry na trhu jako Binance, Bybit nebo OKX a může se pochlubit opravdu plynulým a intuitivním UI a to zejména v případě mobilní aplikace.
  • Nízké poplatky za obchodování: Poplatky pro spotové i futures obchodování patří k nízkým a pokud je platíte Bitget Tokeny, pro spotové obchody se vám ještě o 20 % sníží.
  • Funkce navíc: Trading Bots, Copy Trading nebo přístup do Web3 skrze Bitget Wallet jsou služby, které každá burza nenabízí a Bitget si je toho vědom.

Nevýhody

  • Není v češtině: Například Binance českou lokalizaci nabízí.
  • Nelze vložit CZK z bankovního účtu: Jedinou možností, jak si dobít účet na burze za koruny, je za ně přímo nakoupit kryptoměny kartou. To je sice okamžité, avšak s vyšším, několikaprocentním poplatkem.
  • Slabší dohled veřejných orgánů: Daňový ráj souostroví Seychely je známý pro své minimální regulatorní požadavky, což s sebou ale přináší slabší právní ochranu uživatelů.
  • Burza není prověřená časem: Bitget sice existuje 6 let, pořádný nápor uživatelů zažívá ale až poslední dva roky, od doby, kdy uzavřel partnerství s Messim, začal pořádně šlapat do propagace a marketingu a využil situace, kdy jeho hlavní konkurenti Bybit a KuCoin byli na jaře 2023 nuceni po svých uživatelích začít vyžadovat KYC. Zatím se ale zdá, že Bitget svůj raketový vzestup zvládá.
Tip

Nezaujala vás burza Bitget? Podívejte se na jiné prověřené možnosti, například: Binance, Bybit, OKX, nebo Bitfinex.

Více informací o burze Bitget

Jméno firmyBitget
Základní informace o burze
Vznik burzyčervenec 2018
Počet klientů25 mil. registrovaných uživatelů
Webová stránkahttps://www.bitget.com/
Typ burzyCentralizovaná
Vlastní tokenBitget Token (BGB)
V češtině
Česká koruna
Dohled ČNB
Provozovatel společnostiBG Limited
ŘeditelstvíSeychely
Sídlo pro EULitva (a licence v dalších zemích)
Důležité informace pro investora
Nabízené službySměna, trading, půjčky, copy trading, obchodovací boti, Web3 Wallet, DCA investice, staking a úročení, kryptoměnové půjčky, IEOs
Minimální vklad1 satoshi
Minimální investice (objednávka)5 USD
Počet kryptoměn840 +
Podporované kryptoměnyBTC, XRP, ETH, SOL + 840 dalších
Měna účtuUSD, EUR, GBP, JPY a další, kryptoměny
Nutnost KYC
Pojištění vkladů
Nástroje a nabízené služby
Finanční páka
Futures
Opce
P2P Obchodování
Kopírování obchodníků
Obchodovací boti
Pravidelné investice (DCA)
Staking (Earn programy)
Půjčky
Launchpady
Launchpooly
OTC Trading
Demo trading
Vlastní platební krypto karta
Vlastní peněženka
Poplatky za obchodování
Poplatek za obchod na spotové burze Do 0,1 % pro makery i takery
Poplatek za obchod na derivátové burzeDo 0,02 % pro makery a 0,06 % pro takery
Poplatek za nákup platební kartouSpread od 4,5 do 6 %
Vklad a výběr peněz
Metody vkladuSEPA (bankovní převod), Kryptoměny, Platební karta
Metody výběruSEPA (bankovní převod), Kryptoměny
Poplatky za vklady a výběry
Vklad bankovním převodemZdarma
Vklad platební kartouSpread 4,5 až 6 %
Vklad kryptoměnZdarma
Výběr bankovním převodem1 EUR
Výběr platební kartouNelze
Výběr kryptoměnVariabilní
Aplikace
Mobilní aplikace
Webová verze
Desktopová aplikace
Zákaznická podpora
Možnosti zákaznické podporyFAQ, Kontaktní formulář, chatbot, e-mail
Email[email protected]
Telefonní kontaktNe
Ohodnoťte společnost Bitget
4
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz jsem dříve působil jako šéfredaktor kryptoměnové redakce. Mým cílem bylo, abychom společně s našimi pravidelnými redaktory i dalšími přispěvateli předali čtenářům každý den mnoho zajímavých a zejména užitečných informací.

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Diskuze (4 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

lubo hanzlovic

je to podvod, okradli ma o peniaze!

Redakce Finex

Dobrý den, Lubo. Můžete nám k tomu napsat více? Poslední dobou jsme byli svědky několika podvodů s Bybit, nicméně nikdy nebyl podvodníkem skutečně Bybit ale pouze lháři a zloději, kteří se za Bybit vydávali. Více o tom jsme napsali například v článku zde: nejčastější podvody s kryptoměnami.

S Bybitem jako takovým mají lidé vesměs dobré zkušenosti.

lubo hanzlovic

Dobrýá, deň, môja prvá transakcia bola s USDT v hodnote 200€, druha transakcia s 2000€. Všetko prebehlo v poriadku, prevod peňazí na môj bankový účet, bol zrealizovaný cca do 2 prac. dní. Tretia transakcia bola 5000€. Čakal som na peniaze cca 3 prac. dni a keďže neprišli, tak som napísal na technickú podporu. Prišla odpoveď, že tretia transakcia musí byť v hodnote 15000 USDT, aby mi mohli aktivovať VIP1. Pokial nezaplatím zvyšných 10000, do 8 dní, budú moje peniaze zmrazené u nich a po tomto termíne mi budú strhávať 2,5% za každý deň. Predtým ako som túto transakciu uskotočnil, pýtal som sa tech. podpory, či po tejto transakcii mi budú moje peniaze uvolnené a budem môcť bez obmedzení ďalej obchodovať. Odpísali mi, že prostriedky budú uvolnené a budem môcť bez obmedzení ďalej obchodovať. Tak som teda vložil 10000, previedol som ich na USDT a keďže boli prostriedky uvolnené, mohol som ich zobchodovať, čo sa aj bez problémov uskutočnilo. Peniaze mi mali byť poslané na môj účet do 3 prac. dní, ale neprišli. Písal som znovu na technickú podporu a odpísali že mám vložiť do 8 prac. dní ďalších 15000USDT a budú mi prostriedky uvolnené, v opačnom prípade mi budú strhávať 2,5% za každý deň. neverím že mi budú peniaze uvolnené a nebudú si pýtať ďalších 15000. Takže som prišiel o 15000, preto vravím že je to čistý podvod.

Redakce Finex

Dobrý den, mohl byste nám prosím říci, jakým způsobem jste s nimi komunikoval (např. přes jaké stránky, přes jakou aplikaci nebo na jaké e-mailové adresy)? To, co popisujete, totiž naprosto přesně sedí s chováním podvodníků a zlodějů, kteří se za ByBIT vydávají – nic z uvedeného po Vás nikdy oficiální zaměstnanci ByBIT chtít nebudou.