Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměnové peněženky » Kryptoměnové peněženka Trezor přichází s novinkou – aplikace Suite v plné verzi!

Kryptoměnové peněženka Trezor přichází s novinkou – aplikace Suite v plné verzi!

Kryptoměnové peněženka Trezor přichází s novinkou - aplikace Suite v plné verzi!
Zdroj: trezor.io

Trezor nám tento týden přináší velkou novinku. Trezor Suite, tedy rozhraní pro ovládání hardwarové peněženky Trezor, přešlo do plné verze a je dostupné v prohlížečích i ke stažení pro Windows, MacOS i Linux.

Trezor Suite by měl postupně nahradit původní webovou aplikaci, která byla až doteď určitým standardem. Pro spoustu lidí to bude změna opravdu velká, avšak přináší nám samé výhody. Jmenovitě například vyšší úroveň zabezpečení, soukromí a dokonce ušetříme i na poplatcích díky segwitovým adresám.

Co je v Trezor Suite nového?

Update jako takový je zajímavý především tím, že Trezor Suite konečně přechází do plné verze, zatímco doposud se jednalo pouze o testovací beta verzi. S tím jde ruku v ruce větší stabilita, méně bugů a obecně se dá říct, že jde o plnohodnotný produkt.

Samotné vyjádření Trezoru je takové, že update spíše "uzavíral" otevřené konce, opravoval chyby a případně zlepšoval funkčnost aplikace.

Plány jsou jasné – střemhlav vpřed

Jestli tento update byl "nudný", tak se rozhodně to samé nedá říct o tom, co má v budoucnu přijít.

Asi největší novinka se má v aplikaci objevit začátkem září – coincontrol!

Stručně řečeno se jedná o funkci, která uživateli umožní naprostou kontrolu nad tím, jak bude vypadat bitcoinová transakce. Až do teď jsme se museli smířit s faktem, že Trezor bral automaticky částky ze všech adres. Jakmile bude update "venku", budeme moci vybírat přesně ty adresy, které chceme v transakci použít.

Je to velká výhoda například v případech, kdy nějaké coiny proženeme různými mixéry a coinjoin operacemi a nechceme je znovu "pošpinit" na adresách, které jsou napojené na naše jméno díky KYC.

Jaké jsou výhody Trezor Suite oproti webové aplikaci?

Prvně je třeba říct následující – je jich spousta.

Společnost Trezor je zmiňuje jako svatou trojici. Bezpečnost, soukromí a uživatelská přívětivost. Nutno podotknout, že všechny tři splňuje více než dobře.

Svatá trojice trezoru - bezpečnost, soukromí a uživatelská přívětivost!
Svatá trojice trezoru – bezpečnost, soukromí a uživatelská přívětivost!
Zdroj: blog.trezor.io

Prostředí aplikace je přehledné, příjemné na pohled a máme vše jak na švédském stole. Při transakcích jsou možnosti dobře uspořádané a dají se lehce využít – úprava poplatků, RBF atd.

Z pohledu bezpečnosti a soukromí je to také velký zlepšení. Kromě již zažitého pinu, hesla a passphrase se zde můžeme schovat za Tor a efektivně tak skrýt svou IP adresu. Desktopová služba je také skvělá ve faktu, že se nemusíme bát phishingových útoků a falešných webových stránek.

Mezi další výhody a funkce můžeme zařadit režim soukromí či locktime (v zásadě možnost odeslat transakci až za nějakou dobu).

Trezor Suite se dá považovat za nadstavbu webové aplikace, kterou Trezor doposud provozoval. Přináší ale mnoho plusů a v zásadě žádné mínusy – dá se tak jedině doporučit.

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
Trezor logo

Trezor

★ 95 %

  • Jedna z nejbezpečnějších kryptoměnových peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
0%
Cena
$56 422
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
0%
Cena
$4 531
Graf posl. 7 dní
Graf Binance Coin
Změna za 24h
0%
Cena
$617,5
Aktualizováno 2.12.2021 13:30

Ohodnoťte tento článek

Diskuze k tomuto článku: 8 komentářů
Roman

Dobrý den. Prosím převedu do Trezoru one XRP, SOL, IDEX a SHIB? Využívám i aplikaci trezor suite ale nevím jak postupovat, děkuji a pěkný den.

Portál Finex.cz

Dobrý den, Romane. Např. SHIB jako ERC-20 token můžete převést do aktuálně obou existujících zařízení Trezor T i Trezor One. XRP bohužel pouze do Trezoru T. Zbylé dvě měny jsou v tuto chvíli s Trezorem dle našich dostupných informací nekompatibilní.

Eva Broučková

Dobrý den, prosím ještě jeden dotaz. Právě z tohoto návodu vycházím. Ale hned v úvodu, po připojení Trezoru T k počítači USB kabelem a zadáním adresy trezor.io/start, se na tyto stránky vůbec nedostanu, stále mě to přehazuje na stránky s označením Trezor Suite, od tamtud se ale nikam nedostanu. Prosím o radu, jak postupovat tedy. Moc děkuji.

Portál Finex.cz

Dobrý den, Evo. Právě jsme situaci znovu kontrolovali a máte pravdu, proces se opravdu trochu změnil. Nyní je nutné k aktivaci peněženky opravdu využít oficiální program Trezor Suite. Návody budeme v následujících dnech muset aktualizovat, děkujeme za upozornění.

Eva Broučková

Dobrý den, existuje prosím návod na aktivaci peněženky Trezor T, poslední verze? Děkuji.

Portál Finex.cz

Dobrý den, zkuste se podívat na náš článek Trezor Model T – Spuštění nové peněženky krok za krokem [NÁVOD].

Michal Štoural

Zdravím, nainstaloval jsem aplikaci trezor suite a k přihlášení již existující peněženky to po mě chce seed 24 slov. Je to v pořádku?

Portál Finex.cz

Dobrý den, Michale. Aplikace/program Trezoru Suite by po Vás seed chtít neměla. Mělo by stačit připojit zařízení peněženky (pokud ho máte již aktivované) a přihlásit se pomocí PINu.

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo